Żużel. PSŻ z szansą na kolejne dwa transfery. To zmieni ich pozycję?

Działacze PSŻ Poznań znów nie zaliczą okresu transferowego do udanych. Klub nie wygląda dużo lepiej niż w minionych rozgrywkach i po raz kolejny będzie kandydatem do spadku. Sytuację mogą zmienić jeszcze dwa dodatkowe transfery, które są w planach.

Mateusz Puka
Mateusz Puka
Francis Gusts WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Francis Gusts
Obecnie z kręgu zainteresowań klubu znajdują się Francis Gusts i Mateusz Bartkowiak. Pierwszy z nich w tym sezonie miał duże problemy z kontuzjami, ale ma bardzo dobre wspomnienia z Poznania i jeśli tylko upora się z urazami, to za rok mógłby być ważnym ogniwem PSŻ. Bartkowiak z kolei miałby szansę być jednym z czołowych młodzieżowców ligi, a wspólnie z Kacprem Grzelakiem lub Jakubem Pocztą śmiało można byłoby mówić o poznanianach jako mocnej sile wśród pierwszoligowych młodzieżowców.

Ważna formacja juniorska jest w Poznaniu niezbędna, bo klub w roli zawodnika do lat 24 postawił na Mateusza Dula, który do tej pory nie zachwycał i trudno oczekiwać od niego zbyt wiele. Gdyby zawodnikowi szło słabo, to jedyną deską ratunku byłoby wystawianie w jego miejsce juniorów. To dlatego PSŻ tak mocno nalega na mocne transfery na tych pozycjach.

Z dwóch planowanych transferów łatwiejsze powinno być ściągnięcie Bartkowiaka, choć o tego zawodnika walczą także Betard Sparta Wrocław i Texom Stal Rzeszów. Wypożyczenie Gustsa może wydarzyć się najwcześniej w marcu, bo do tego czasu wrocławianie chcą zobaczyć jak będzie spisywał się Bartłomiej Kowalski.

Obecnie pewne miejsce na kolejny sezon mają Aleksandr Łoktajew, Ryan Douglas, Matias Nielsen, Szymon Szlauderbach i Mateusz Dul. Przez większość ekspertów ten skład jest gorszy od tegorocznego zestawienia PSŻ, a przecież w tym roku poznanianie zajęli ostatnie miejsce, a w lidze utrzymali się tylko dzięki wycofaniu się Trans MF Landshut Devils.

Władze InvestHousePlus PSŻ-u Poznań muszą działać, bo na ten moment mocniejsi od nich wydają się dwaj bezpośredni rywale w walce o utrzymanie, czyli Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Texom Stal Rzeszów.

Gdańszczanie ogłosili już Nicolaia Klindta, Krzysztofa Kasprzaka, a kolejnymi zawodnikami mają być Mateusz Tonder, Niels Kristian Iversen i Tom Brennan. Rzeszowianie już potwierdzili pozostanie w klubie Jacoba ThorssellaPetera Kildemanda, Marcina Nowaka, Krystiana Pieszczka, a wkrótce do tej drużyny mogą dołączyć także Mateusz Świdnicki i Nicki Pedersen.

Czytaj więcej:
Apator zorganizuje rundę GP poza Polską?
Pedersen: Nie chcę czekać na kogoś pomyłkę

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy PSŻ Poznań zdoła utrzymać się w 1. LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×