Żużel. Z nimi w składzie ROW chce powalczyć o dobry wynik. Trener ocenił konkretne nazwiska

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Grzegorz Walasek (w kasku białym)
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Grzegorz Walasek (w kasku białym)
zdjęcie autora artykułu

W rybnickim zespole w listopadowym okienku transferowym dojdzie do sporych roszad. W seniorskim zestawieniu pojawią się aż cztery nowe nazwiska. Antoni Skupień wierzy, że skład będzie nie gorszy, niż w tym sezonie.

Tegoroczny sezon ROW-u Rybnik można porównać do jazdy kolejką górską. Rybniczanie byli już na samym dole i wielu spodziewało się spadku. Antoni Skupień rozważał dymisję, ale Krzysztof Mrozek na nią nie przystał. Kilka tygodni później Rekiny włączyły się do walki o play-off, by ostatecznie dojechać do finału 1. Ligi Żużlowej.

Kto wie, jakby się potoczyły losy dwumeczu, gdyby nie problemy zdrowotne. W przyszłym sezonie zespół zamierza powalczyć o równie wysokie miejsce, a pomóc w tym mają konkretne wzmocnienia. Na pozycji krajowego seniora pojawi się Jakub Jamróg.

- Kuba to jest bardzo dobre wzmocnienie. Patrzyłem jak jechał na Zlatej Prilbie w Pardubicach, to nie odpuszczał nikomu i pokonywał zawodników, którzy są w cyklu Grand Prix - powiedział Skupień w rozmowie z "Tygodnikiem Żużlowym".

ZOBACZ WIDEO: Pedersen: Znów czuję się podekscytowany. Poza PGE Ekstraligą też jest znakomicie

Miejsce zarezerwowane dla zawodnika do 24. roku życia przypadnie Norickowi Bloedornowi, którego czekają wyzwania związane z pierwszym sezonem poza niemieckim środowiskiem. Wielu fanów i ekspertów zastanawia się, co będzie w stanie ugrać młody talent.

- Ja uważam, że to będzie solidne wzmocnienie. Przecież jak Landshut przyjechało do nas, to na rybnickim torze zrobił 10 punktów z bonusem i ładnie się zaprezentował. Jestem spokojny, że sobie poradzi i będzie robił punkty nie tylko na torze w Landshut. To młody, ambitny chłopak i przyszłość przed nim - dodał Skupień.

Trzecim nowym ogniwem będzie Rohan Tungate, którego to angażem ekipa z Górnego Śląska pochwaliła się w pierwszej kolejności. Skupień nie ukrywa zadowolenia z tego transferu, bo pozyskano topowego zawodnika. Ostatnią nową twarzą ma zostać Grzegorz Walasek.

- No jak żadna tajemnica, to ja będę zadowolony, jak Grzesiek będzie jeździł dla Rybnika. To jest bardzo solidny zawodnik, nie schodzi poniżej pewnego poziomu, zna tory, jest doświadczony i myślę, że przydałby się każdej drużynie z 1. Ligi. [...] Uważam, że powinien się sprawdzić w Rybniku, o ile oczywiście do nas trafi - powiedział trener Rekinów.

W Rybniku nie ukrywają rozczarowania faktem, że muszą się rozstać z Patrykiem Wojdyło. Ten pojedzie w innym pierwszoligowym zespole Cellfast Wilkach Krosno.

Czytaj także: Kończą wiek juniorski i wkraczają w dorosły świat czarnego sportu Ten przepis budzi spore zastrzeżenia. Oni skorzystali z niego po raz ostatni

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Który z nowych zawodników osiągnie najlepszą średnią biegową w ROW-ie?
Norick Bloedorn
Jakub Jamróg
Rohan Tungate
Grzegorz Walasek
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (5)
avatar
Bullterrier
19.10.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Patryka lubie bardziej jako człowieka, w statystykach przegrywa z nowymi twarzami Rybnika. Grzesiu jest pewniejszy, mimo że nie darzę go sympatią to uważam, że jest dobrym wyborem. Czytaj całość
avatar
ADASOS
18.10.2023
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
To zależy czy pieniądze będą leżeć na torze.  Jak spasione koty wezmą dużo za dużo przed sezonem to awansu nie będzie.  Walasek i Jamróz nie będą zainteresowani awansem.  
avatar
Bullterrier
18.10.2023
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Skład jest piękny. Będzie awans  
avatar
dg.kibic row-u
18.10.2023
Zgłoś do moderacji
3
1
Odpowiedz
No, naprawdę mamy ciekawy skład w przyszłym sezonie. Należy jeszcze pamiętać, że w odwodzie jest jeszcze leczący kontuzję Patrick Hansen. Ciekawe,kiedy wreszcie góra przywróci w Ekstralidze t Czytaj całość
avatar
Rache
18.10.2023
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Jak to brzmi! Grzegorz Walasek w Rowie.Rowie Rybnik.