Żużel. Tam okienko transferowe trwa w najlepsze. Jensen i Woffinden z umowami

Bardzo powoli rozkręca się okienko transferowe w Polsce. Pierwsze trzy dni nie przyniosły nam sporego ruchu i trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Dużo ciekawiej jest za to w Szwecji.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Tai Woffinden WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Tai Woffinden
W ostatnich dniach z Kumla Indianerną pożegnał się Jason Doyle, który tak samo jak Max Fricke zdecydował się opuścić zespół. Jego młodszy rodak szybko znalazł pracodawcę, z kolei w przypadku byłego mistrza świata jeszcze nie jest pewne, gdzie i czy w ogóle pojedzie w Bauhaus-Ligan.

Klubowym partnerem Fricke'a został Tai Woffinden. Reprezentant Wielkiej Brytanii podpisał umowę z Vastervik Speedway, ale ma być wyłącznie opcją rezerwową. Spowodowane to jest napiętym grafikiem, który wypełnią mu starty w ligach angielskiej, polskiej oraz w Grand Prix.

Dla Vastervik sama obecność Woffindena już jest atutem. Nie tylko ze względu na dobrą opcję zapasową, ale i na fakt, że... nie wzmocnił żadnego rywala.

Do Daniela Bewleya i Andrzeja Lebiediewa dołączył Rasmus Jensen. Duńczyk zdecydował się na podpisanie nowej umowy z Dackarną Malilla i w zespole będzie nadal pełnił rolę kapitana. Dla tego zawodnika będzie to czwarty sezon w obecnych barwach. W zespole znalazł się także tegoroczny reprezentant Platinum Motoru Lublin w U24 Ekstralidze - Noel Wahlqvist.

ZOBACZ WIDEO: Czy Janusz Kołodziej marnuje się w Fogo Unii Leszno?

Nowy nabytek Zdunek Wybrzeża Gdańsk - Tom Brennan również zdecydował się na jazdę w szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Jego pracodawcą w kraju Trzech Koron została Kumla Indianerna. Victor Palovaara, który w polskich rozgrywkach wrócił do 2. Ligi Żużlowej podpisał z kolei stosowne dokumenty z Rospiggarną Hallstavik.

Na starty w przyszłorocznych rozgrywkach ligi szwedzkiej może liczyć również kilku młodych zawodników, których oglądaliśmy lub będziemy oglądać również w polskich rozgrywkach. Casper Henriksson, który w tym roku wspomagał Ultrapur Start Gniezno w walce o awans do 1. Ligi będzie nadal ścigał się dla Lejonen Gislaved, z kolei Kevin Juhl Pedersen przedłużył umowę z Vargarną Norrkoeping.

Do macierzystego klubu Njudungarny Vetlanda dołączył z kolei nowy nabytek Tauron Włókniarza Częstochowa - Theo Bergqvist. Jego klubowym partnerem będą m.in. Villads Nagel (ebut.pl Stal Gorzów), czy Peter Ljung i Emil Breum.

Czytaj także:
1. Dwóch żużlowców zdyskwalifikowanych! W ich organizmie wykryto kokainę
2. Przed nimi duże zmiany i nowy etap w karierze. Wśród nich polski wicemistrz świata

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

W ilu meczach Bauhaus-Ligan wystąpi Tai Woffinden?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×