Żużel. Enea Falubaz idzie za ciosem. Hit transferowy w PGE Ekstralidze!

Zielonogórzanie ogłaszanie składu na sezon 2024 rozpoczęli od Jarosława Hampela, który powrócił do lubuskiej ekipy po kilku latach. Wiadomo już, że drugim krajowym żużlowcem beniaminka PGE Ekstraligi będzie Piotr Pawlicki.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Piotr Pawlicki Materiały prasowe / Dariusz Biczyński / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki
28-latek sezon 2023 spędził w Betard Sparcie Wrocław, będąc jej szóstym najskuteczniejszym zawodnikiem, a 27. w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Pochodzący z Leszna zawodnik zdobywał średnio 1,701 punktu na bieg.

Indywidualny mistrz świata juniorów z 2014 roku, z Unii Leszno, w której spędził wiele lat, odszedł po sezonie 2022. Przechodząc do dolnośląskiego zespołu, miał się odbudować, ale jego wyniki nie były na tyle zadowalające, aby pozostał w zespole drużynowego wicemistrza polski na kolejne rozgrywki.

- Moje drogi z Zieloną Górą już wcześniej się krzyżowały, ale dopiero teraz doszło do poważnych rozmów. Dążyły do tego obie strony, udało się osiągnąć porozumienie no i jestem. Chcę dać zielonogórskim kibicom jak najwięcej radości w trakcie sezonu. Dobrze czuję się na torze w Zielonej Górze i zazwyczaj miałem tutaj dobre występy. W przyszłym sezonie stworzymy zespół, który stać będzie na naprawdę dobry wynik - powiedział Piotr Pawlicki, którego cytuje Biuro Prasowe Falubazu.

ZOBACZ WIDEO: Postępy młodych zawodników w ZOOleszcz GKM-u Grudziądz

Piotr Protasiewicz z kolei podkreślił, że w jego ocenie były stały uczestnik Speedway Grand Prix cały czas jest jednym z czołowych polskich żużlowców. Co prawda, ma świadomość, że ostatnie sezony Pawlickiego nie były perfekcyjne, ale jest przekonany, że leszczynianin cały czas potrafi się ścigać i jest w stanie być liderem drużyny w PGE Ekstralidze.

- Piotr to walczak. Zawodnik z niesamowitym charakterem. Potrzebujemy takich żużlowców w drużynie w przyszłym sezonie. Wierzę w to, że pójdzie w ślady swojego starszego brata i w barwach Enea Falubazu Zielona Góra będzie szybki i skuteczny - powiedział Wojciech Domagała, przewodniczący Rady Nadzorczej ZKŻ SSA.

Wcześniej w czwartkowy poranek beniaminek najlepszej żużlowej ligi świata ogłosił podpisanie kontraktu z Jarosławem Hampelem. Zielonogórzanie zapowiedzieli jednak 9 listopada dniem transferowym, dlatego w najbliższych godzinach można spodziewać się kolejnych ogłoszeń.

Czytaj także:
Polska kopalnia ma problemy. Co z kasą dla mistrzów Polski?
Po bandzie: Who is chu… w naszym żużlu [FELIETON]

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Piotr Pawlicki w przyszłym sezonie osiągnie wyższa średnią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×