Żużel. Świetnym występem zwrócił na siebie uwagę. Musieli mieć Polisa u siebie i dopięli kontrakt

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Oskar Polis
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Oskar Polis
zdjęcie autora artykułu

Oskar Polis w przyszłym roku zadebiutuje w nowym zespole nie tylko w 1. Lidze Żużlowej, ale również w szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Polak związał się właśnie z Rospiggarną Hallstavik.

[tag=23463]

Oskar Polis[/tag] w minionym sezonie w szwedzkiej Bauhaus-Ligan startował dla Piraterny Motala. W siedmiu spotkaniach ujrzeliśmy go na torze w 28 wyścigach, w których wywalczył 33 punkty, co dało mu średnią biegową 1,179.

W przyszłym roku Polis stawia na zmiany. Nowego pracodawcę ma nie tylko w Polsce (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź), ale i w Szwecji, gdzie związał się z Rospiggarną Hallstavik. Tym samym został klubowym partnerem Wiktora Przyjemskiego.

W klubie z Hallstavik nie ukrywają, że Polis wpadł im w oko w lipcu, kiedy to w meczu ligowym wykręcił na ich torze 13 punktów.

- Tor różni się trochę od tych, do których jestem przyzwyczajony, ale podobał mi się. Fajnie, że będę go miał teraz jako tor domowy - powiedział Polis w komunikacie prasowym.

Peter Jansson wierzy, że Polis idealnie odnajdzie się w drużynie i będzie równie skuteczny, ale tym razem ścigając się w kaskach czerwonym i niebieskim. - Przychodzi do nas z niską średnią, ale jego potencjał jest znacznie większy - przyznał menadżer drużyny.

Czytaj także: - Tyle mu wystarczyło, by podać sobie rękę ze Skrzydlewskim. "To był mój cel" - Niespodziewana decyzja. Świeżo upieczony mistrz Polski kończy karierę

ZOBACZ WIDEO: Czy Janusz Kołodziej marnuje się w Fogo Unii Leszno?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Oskar Polis zakończy sezon 2024 w Bauhaus-Ligan ze średnią powyżej 1,7?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)