Żużel. Wilki i Motor będą mieć nowych zawodników. Poinformował o tym... Lokomotiv

Działacze Optibet Lokomotivu Daugavpils przystali na prośbę swoich wychowanków - Daniiła Kołodinskiego oraz Ernesta Matjuszonoka, którzy chcieli ścigać się w U24 Ekstralidze. Pierwszy z nich trafił do Orlen Wilków Krosno. Drugi do Motoru Lublin.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Daniił Kołodinski WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Daniił Kołodinski
Choć okienko transferowe w polskich ligach żużlowych dobiegło końca, to część klubów nadal buduje swoje zespoły. To za sprawą rozgrywek U-24 Ekstraligi.

Wielu zawodników zdecydowało się na jazdę w dwóch ligach - tej do 24. roku życia oraz w 2. Lidze Żużlowej. Tak jest w przypadku m.in. dwóch reprezentantów Łotwy.

"Daniił (Kołodinski) nie jest uwzględniony w zgłoszeniu klubu, ponieważ kierownictwo wyraziło zgodę na jego występy w U-24 Ekstralidze. Zawodnik podpisał kontrakt z Orlen Wilkami Krosno, ale będzie też mógł brać udział w zmaganiach 2. Ligi Żużlowej. Na tych samych zasadach Ernest (Matjuszonok) związał się z Platinum Motorem Lublin" - poinformował Optibet Lokomotiv Daugavpils w mediach społecznościowych.

Działacze Optibet Lokomotivu nie zdecydowali się na wiele zmian w zespole ligowym, a jedynie wymienili zawieszonego Nicka Morrisa na dobrze znanego na Łotwie Rene Bacha. Oprócz tego do drużyny powrócił Oleg Michaiłow i dołączył Szwed Noel Wahlqvist. Ubył z kolei Kevin Juhl Pedersen.

W Bachu upatruje się kandydata na lidera, z kolei Łotysz i Szwed, choć zamierzają powalczyć o skład, to na razie podpisali tzw. kontrakty warszawskie. Działaczom i Wahlqvistowi mocno przeszkodziła zmiana przepisów o zagranicznym młodzieżowcu, bo to właśnie pod numerami 6-7 i 14-15 chciał korzystać z juniora Nikołaj Kokin.

ZOBACZ WIDEO: To była tylko roczna przygoda. Dlaczego Krzysztof Kasprzak odszedł z Cellfast Wilków?

"O ile nasze negocjacje z obcokrajowcami przebiegły dosyć szybko i sprawnie, o tyle z łotewskimi zawodnikami były one znacznie trudniejsze. Dopiero pod koniec okienka transferowego udało nam się znaleźć kompromis z Kjastasem PuodżuksemJewgienijem Kostygowem i Daniiłem Kołodinskim" - czytamy w komunikacie Lokomotivu.

W kadrze Optibet Lokomotivu Daugavpils próżno szukać również Ricardsa Ansviesulisa. Klub w temacie tego żużlowca milczy, a kibice snują domysły, że gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Nową twarzą w kadrze Nikołaja Kokina jest również junior Wadim Antonewicz.

Czytaj także:
- Mimo wielu zapytań wybrał ofertę Skrzydlewskiego. Mówi wprost, co o nim myśli!
- Prezes nie ukrywa, że jest jego ulubieńcem. Czołowy junior świata chce wygrać z nimi ligę

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Lokomotiv Daugavpils awansuje do play-offów 2. Ligi w sezonie 2024?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×