Żużel. Prezes Stali Gorzów podjął ważną decyzję. Zmarzlik na pewno dostanie od niego zaproszenie

To już pewne. Klub z Gorzowa wraca do organizacji Memoriału Edwarda Jancarza. Prezes Waldemar Sadowski chce, żeby zawody obejrzeli kibice w całej Polsce i zdradza, czy zaproszenie otrzyma Bartosz Zmarzlik

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
O konieczności powrotu do organizacji Memoriału Edwarda Jancarza na naszych łamach mówił w ostatnich dniach były prezes gorzowskiej Stali Ireneusz Maciej Zmora, który dodawał, że będzie osobiście namawiać do tego Waldemara Sadowskiego. Teraz okazuje, że obecny szef ebut.pl Stali już podjął decyzję.

- Już w zeszłym roku przymierzaliśmy się do jesiennego terminu Memoriału Edwarda Jancarza. Okazało się jednak, że to wcale nie jest łatwiejsze niż w przypadku wiosennych terminów. Nie mam jednak wątpliwości, że do tej tradycji należy wrócić i decyzja już zapadła. W przyszłym roku będziemy organizować turniej na wiosnę. Spróbujemy go wpisać na stałe do kalendarza, tak aby znowu była to impreza otwierająca sezon żużlowy - mówi nam Waldemar Sadowski.

Gorzowianie chcą, żeby z zawodów została przeprowadzona transmisja na żywo. W związku z tym klub już wkrótce rozpocznie rozmowy z telewizjami. - Mamy za sobą pierwsze rozmowy w klubie i przymierzamy się do rozmów z telewizjami. Zamierzamy zadbać o jak najlepszą obsadę, w której znajdą się gwiazdy światowego żużla. Teraz musimy jednak zaczekać na publikację wszystkich kalendarzy, a to wydarzy się w okolicach połowy grudnia. Wtedy będziemy mogli podać konkretny termin. Zależy nam także, by dowiedzieć się, kiedy klub z Bydgoszczy planuje organizację Kryterium Asów. Być może dobrym rozwiązaniem będzie poszukanie terminu sąsiedniego, bo wtedy czołówka zawodników nie będzie musiała się drugi raz zjeżdżać - zaznacza Sadowski.

ZOBACZ WIDEO: Problemy z formą Macieja Janowskiego. Żużlowiec zdołał je zdiagnozować
Szef Stali zapewnia również, że zaproszenie na memoriał otrzyma aktualny mistrz świata i wychowanek gorzowskiego klubu Bartosz Zmarzlik. - Nie wyobrażam sobie, by nie uwzględnić w naszych planach Bartosza Zmarzlika - wyjaśnia Sadowski.

Gorzowianie będą chcieli wrócić nie tylko do organizacji memoriału, ale także odsłaniania tablic pamiątkowych, będących uhonorowaniem jego zwycięzców.

- Znam ten pomysł. Czytałem, co mówił na waszych łamach były prezes Ireneusz Maciej Zmora. Podpisuję się pod tym. Bardzo mi się to podoba i postaram się jak najmocniej w to zaangażować - podsumowuje Sadowski.
Dodajmy, że ostatni Memoriał Edwarda Jancarza odbył się w 2021 roku. Wtedy jego zwycięzcą został Wadim Tarasienko. Drugi był Dominik Kubera, a trzeci Rohan Tungate.

Zobacz także:
Duże zmiany w GKSŻ
Zwrot akcji w sprawie Substyka

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy powrót do organizacji Memoriału Edwarda Jancarza to dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×