Żużel. Zmarzlik znów na pierwszym miejscu. Reszta daleko za mistrzem świata

Zawodnik Platinum Motoru Lublin według badań jest najbardziej rozpoznawalną twarzą PGE Ekstraligi. Drugim najlepszym wynikiem z Biało-Czerwonych za to nie może pochwalić się Maciej Janowski, Patryk Dudek czy Dominik Kubera.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
Pierwsze miejsce Bartosza Zmarzlika nie jest żadną niespodzianką, ponieważ od wielu lat jest on największą żużlową gwiazdą i dodatkowo jednym z najpopularniejszych sportowców w naszym kraju.

28-latka rozpoznaje 51 procent osób interesujących się żużlem z próby reprezentatywnej badań, które dla PGE Ekstraligi przeprowadziła firma Pentagon Research - czytamy na ekstraliga.pl.

Drugą lokatę, z wynikiem 35 procent, zajął Tai Woffinden. Jeden punkt procentowy mniej uzyskał Nicki Pedersen. Takim samym rezultatem może pochwalić się drugi z Polaków - Jarosław Hampel. Na piątym miejscu uplasował się Maciej Janowski, którego rozpoznało 31 procent badanych. Niemal identyczny wynik osiągnęli Janusz Kołodziej oraz Dominik Kubera.

ZOBACZ WIDEO: Trudniejszy proces licencyjny. Czy kluby mogą zostać wyrzucone z ligi?

Czołowa dziesiątka badania

Miejsce Imię i nazwisko Wynik
1. Bartosz Zmarzlik 51%
2. Tai Woffinden 35%
3. Jarosław Hampel 34%
3. Nicki Pedersen 34%
5. Jason Doyle 32%
6. Maciej Janowski 31%
7. Dominik Kubera 30%
7. Janusz Kołodziej 30%
9. Fredrik Lindgren 28%
10. Martin Vaculik 26%
10. Leon Madsen 26%
10. Szymon Woźniak 26%

Te wyniki wśród osób śledzących PGE Ekstraligę w social mediach były jeszcze lepsze. Badani rozpoznali niemal wszystkich najlepszych zawodników rozgrywek w przynajmniej 90 procent przypadków. Pierwszy znów był Zmarzlik, a drudzy Woffinden i Kołodziej, lecz różnice pomiędzy żużlowcami były niemal niezauważalne.

Największą sympatią wśród osób interesujących się żużlem, z 62-procentowym wynikiem, cieszy się czterokrotny indywidualny mistrz świata. 34-procentowym rezultatem może pochwalić się Jarosław Hampel. 19 punktów procentowych mniej uzyskał za to Janusz Kołodziej.

Jak czytamy na ekstraliga.pl. uzyskane wyniki wskazują, że niemal wszyscy zawodnicy uwzględnieni w badaniu posiadają wysoki potencjał marketingowy.

Czytaj także:
Żużel. Mają nowego zawodnika. Jego poprzedni klub nie wystartuje w lidze
Zwiększą wsparcie dla zdolnej młodzieży. Powstała Akademia Żużla

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Którego polskiego zawodnika PGE Ekstraligi darzysz największą sympatią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×