Janusz Kołodziej rywalizował w mistrzostwach Polski. Stanął dwa razy na podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Janusz Kołodziej
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Janusz Kołodziej
zdjęcie autora artykułu

Janusz Kołodziej w trakcie przerwy zimowej nie próżnuje. Zawodnik Fogo Unii Leszno wziął udział w 2. rundzie Halowych Mistrzostw Polski Modeli zdalnie sterowanych RC. I poradził sobie bardzo dobrze, bo dwukrotnie stanął na podium.

Janusz Kołodziej w ostatnim czasie poddał się rekonstrukcji więzadeł barku, ale to nie przeszkodziło mu w tym, by po raz kolejny przystąpić do rywalizacji w Halowych Mistrzostwach Polski modeli zdalnie sterowanych RC.

Tarnowianin w ubiegłym roku w rozmowie z WP SportoweFakty tłumaczył, że ta pasja uczy go cierpliwości oraz spokoju, a w przerwie zimowej jest to dla niego idealna odskocznia od treningów.

Kołodziej wkręcił się w to jednak na tyle mocno, że regularnie trenuje i bierze udział w zawodach. W miniony weekend pojawił się w Jelczu-Laskowicach.

Kołodziej wyciągnął wnioski z pierwszej rundy, która odbyła się w Poznaniu. Tam zajął 4. miejsce w klasie E-10 Formuła oraz 6. miejsce w klasie E-10 Open. Teraz udało mu się dwukrotnie stanąć na podium, bo w klasie Open został sklasyfikowany na drugim miejscu, a w E-10 Formuła zdobył trzecie miejsce.

Kapitan Fogo Unii Leszno wziął również udział w wyścigu w klasie E-10 TC Stock 13.5T. Tam jednak musiał uznać wyższość kilku rywali, bo ostatecznie sklasyfikowano go na siódmej pozycji.

Czytaj także

: - Mistrz świata może okazać się jokerem - Nie zniechęcił się do żużla

ZOBACZ WIDEO: Rekordowy budżet Apatora. Ile brakuje torunianom do walki o mistrzostwo?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
avatar
 Möchomorek.
7.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Fajne, zawsze marzyłem jak byłem młodzieniaszkiem o prowadzeniu takich modeli.  Brawo Janusz!  
avatar
Hyzio 2
6.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Super i szacun !