Żużel. Elita powraca do Birmingham. Wiktor Lampart zmierzy się z gwiazdami

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Wiktor Lampart
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Wiktor Lampart
zdjęcie autora artykułu

Na poniedziałek zaplanowano jeden mecz w brytyjskiej Premiership. Birmingham Brummies z Wiktorem Lampartem w składzie zmierzy się na własnym terenie z obrońcą tytułu i faworytem do triumfu także w tym sezonie - Sheffield Tigers.

Najstarsza żużlowa liga świata wystartowała już 14 marca. Birmingham Brummies wybrało się wtedy na wyjazdowe spotkanie z Oxford Spires i mimo ambitnej walki musiało uznać wyższość rywala (43:47). Przypomnijmy, że obie te drużyny w tym roku odgrywają rolę beniaminków Premiership po tym, jak zastąpiły mające problemy infrastrukturalne kluby z Peterborough i Wolverhampton.

Ekipa z Birmingham nie jechała w ostatni czwartek, kiedy ścigało się sześć pozostałych. Dla Brummies poniedziałkowe zawody będą wyjątkowe z kilku powodów. Po pierwsze będzie to dla nich premierowa rywalizacja u siebie w tym roku, a po drugie oznacza to powrót jazdy na najwyższym szczeblu na domowym obiekcie Perry Barr po aż dziesięciu latach.

Po trzecie będzie to potyczka z mistrzem z ubiegłego sezonu - Sheffield Tigers. Zespół ten przed kilkoma dniami także miał okazję ścigać się na torze w Oksfordzie i także wyjeżdżał stamtąd na tarczy (43:47). Tym razem więc Tai Woffinden oraz bracia Chris i Jack Holderowie zamierzają wrócić do domu w znacznie lepszych humorach.

Przeciwko tak znamienitym rywalom wystąpi Wiktor Lampart. W niedzielę zaliczył on nieudany występ w sparingu w Toruniu (3 punkty w pięciu startach - przyp. red.), dlatego ma, o czym myśleć przed czekającą go batalią w Wielkiej Brytanii. Ponownie nie będzie mógł współpracować z Piotrem Pawlickim, ponieważ ten wciąż czeka na powrót na tor po kontuzji. Brummies zastąpią więc go znów "gościem" - Scottem Nichollsem.

Awizowane składy:

Birmingham Brummies - Sheffield Tigers, godz. 20:30, RELACJA LIVE -->

Birmingham: 1. Vaclav Milik, 2. Tom Brennan, 3. Wiktor Lampart, 4. Steve Worrall, 5. Scott Nicholls (gość), 6. Zach Cook, 7. Leon Flint

Sheffield: 1. Jack Holder, 2. Kyle Howarth, 3. Chris Holder, 4. Josh Pickering, 5. Tai Woffinden, 6. Jason Edwards, 7. Dan Gilkes

ZOBACZ WIDEO: Nie od razu się zdecydował. Rafał Okoniewski o kulisach umowy z Unią

CZYTAJ WIĘCEJ: Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu! Wielkie emocje w Toruniu. Zobacz ostatni wyścig meczu Apator - Falubaz!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty