Żużel. Poznaliśmy lokalizacje kilku turniejów. Challenge IMP na torze zespołu z Krajowej Ligi Żużlowej

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Polski Związek Motorowy zaktualizował Kalendarz Sportu Żużlowego i poinformował tym samym o lokalizacjach kilku wydarzeń. Dowiedzieliśmy się m.in., gdzie wyłonieni zostaną uczestnicy finałów IMP.

W tym artykule dowiesz się o:

Są takie imprezy, które na brak chętnych do organizacji narzekać nie mogą. Tak było chociażby z turniejem Challenge Indywidualnych Mistrzostw Polski, który u siebie widziało kilka klubów z Metalkas 2. Ekstraligi oraz Krajowej Ligi Żużlowej.

Zawody w Pile odbędą się 30 maja. Poprzedzą je eliminacje, które zostaną rozegrane 9 maja w Krakowie, Gnieźnie oraz w Krośnie.

Poznaliśmy także lokalizacje dwóch finałów - Brązowego Kasku oraz Srebrnego Kasku. Turniej dla zawodników do 19. roku życia zaplanowano na 25 maja w Pile, z kolei dla żużlowców do 21. roku życia 29 maja w Grudziądzu.

Finalistów Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski wyłonią trzy turnieje - w Tarnowie, Ostrowie Wielkopolskim oraz w Opolu. Również trzy eliminacje zaplanowano dla Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, które odbędą się w Rybniku, Poznaniu oraz Bydgoszczy.

Lokalizacje turniejów: 09.05 - Eliminacje IMP - Kraków, Gniezno, Krosno 25.05 - Finał Brązowego Kasku - Piła 29.05 - Finał Srebrnego Kasku - Grudziądz 30.05 - Challenge IMP - Piła 04.07 - Eliminacje MIMP - Tarnów, Ostrów Wlkp, Opole 18.07 - Eliminacje MMPPK - Rybnik, Poznań, Bydgoszcz

ZOBACZ WIDEO: Brutalna opinia o finale Złotego Kasku. Co się stało w Opolu?

Czytaj także: 1. Dołomisiewicz wrócił do żużla. Związał się z zawodnikiem z PGE Ekstraligi 2. Nowa klasa pojemnościowa stała się faktem

Źródło artykułu: WP SportoweFakty