Żużel. Pawlicki i Nowak pojadą w Danii. Debiut Pedersena w nowej drużynie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Przemysław Pawlicki
WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Przemysław Pawlicki
zdjęcie autora artykułu

Niewykluczone, że trzecia środa z ligą duńską w sezonie 2024 będzie w końcu tą, w której odbędzie się więcej niż jeden mecz. Szczególnie ciekawie zapowiada się ten w Slangerup, gdzie debiut w nowych barwach zaliczy Nicki Pedersen.

SpeedwayLigaen wystartowała dwa tygodnie temu, ale dotąd odbyły się zaledwie dwa spotkania. W sumie odwołano już pięć meczów, także jedno z najbliższego rozdania ligi w Danii. Tym razem dotyczy to starcia Region Varde Elitesport - Team Fjelsted.

Jeżeli pogoda tym razem nie będzie kaprysić, w środę pojadą na dwóch innych obiektach. Hitem kolejki jest pojedynek w Slangerup, gdzie przyjedzie ekipa z Grindsted. Awizowane składy prezentują się niezwykle interesująco. Gospodarze z m.in. Mikkelem Michelsenem czy Andreasem Lyagerem, z kolei goście z Przemysławem Pawlickim i przede wszystkim Nickim Pedersenem. Indywidualnego mistrza świata z lat 2003, 2007, 2008 czeka debiut w nowych barwach po tym, jak w ubiegłym roku zakończył 20-letni pobyt w Holsted.

Drugim z Polaków po Pawlickim, jaki pojedzie w środę w kraju Hamleta, jest Marcin Nowak. Jeżdżący w będącym już po dwóch przegranych zespole z Vojens zmierzy się z rywalami z Esbjerg, którym przed tygodniem pogoda przeszkodziła w odjechaniu meczu z Slangerup.

Awizowane składy:

Slangerup Speedway - GSK Liga, godz. 18:30, RELACJA LIVE -->

Slangerup: 1. Mikkel Michelsen, 2. Andreas Lyager, 3. Jonas Seifert-Salk, 4. Michael Jepsen Jensen, 5. William Drejer

GSK Liga: 1. Przemysław Pawlicki, 2. Nicki Pedersen, 3. Kenneth Bjerre, 4. David Bellego, 5. Rune Thorst

Soenderjylland Elite Speedway - Esbjerg Vikings, godz. 19:00, RELACJA LIVE -->

SES: 1. Jesper Knudsen, 2. Anders Thomsen, 3. Mads Hansen, 4. Marcin Nowak, 5. Keynan Rew

Esbjerg: 1. Luke Becker, 2. Niels Kristian Iversen, 3. Matias Nielsen, 4. Jonas Jeppesen, 5. Niklas Jakobsen   ZOBACZ WIDEO: Po tych słowach Dudka rozpętała się burza. "Jestem chwytliwym tematem"

CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejny mecz odwołany. "Nie chcemy ryzykować" Polacy przydzieleni do eliminacji SEC. Jedna zmiana w nominacjach

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy śledzisz ściganie żużlowców w lidze duńskiej?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)