Żużel. Maciej Janowski nie ma wątpliwości. "Margines błędu jest bardzo mały"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Romuald Rubenis /
Romuald Rubenis /
zdjęcie autora artykułu

Maciej Janowski był jednym z faworytów niedzielnego SEC Challenge i pewnie awansował w łotewskim Dyneburgu do mistrzostw Europy. Zawodnik nie ukrywał, że w takich turniejach jeden błąd może kosztować wiele.

W tym artykule dowiesz się o:

Maciej Janowski w niedzielnym SEC Challenge w łotewskim Dyneburgu stracił trzy punkty, ale to nie przeszkodziło mu w odniesieniu triumfu. Zawodnik nie ukrywał radości z faktu, że wszystko mu zagrało tak, jak sobie zaplanował, tym bardziej że obsada była niezwykle mocna i wyrównana.

- Takie imprezy nie są łatwe. Miejsc gwarantujących awans jest niewiele, a wiadomo, że każdy ma te same ambicje, dlatego margines błędu jest bardzo mały. Trzeba utrzymywać pełną koncentrację i uważnie analizować, jak zachowuje się tor, żeby właściwie ustawiać sprzęt na każdą kolejną serię - przyznał żużlowiec w rozmowie z redbull.com.pl.

Janowski zauważył, że takie turnieje bywają trudniejsze, niż sam cykl finałowy, bo o wszystkim decyduje dyspozycja dnia, a czasem nawet i jeden konkretny dzień.

- Mega ważne było to, że wygrałem swój pierwszy wyścig, bo dobre wejście w zawody daje sporo komfortu i sprawia, że czujesz się dobrze. Porażka na inaugurację może wprowadzić nerwówkę i mętlik w głowie. Na szczęście uniknąłem tego i jestem bardzo zadowolony - dodał.

ZOBACZ WIDEO: Szalony dzień zawodnika Grand Prix. O tym mogą nie wiedzieć kibice

Janowski ma dobre wspomnienia z Dyneburgiem, bo to na tym obiekcie wygrał pierwszy raz w karierze zawody Grand Prix (2015). Dwa lata później stanął na najniższym stopniu podium, kiedy to przegrał z Piotrem Pawlickim i Patrykiem Dudkiem.

Pierwszy finał Indywidualnych Mistrzostw Europy zaplanowano na 8 czerwca w węgierskim Debreczynie. Kolejnymi przystankami będą: Grudziądz (20.07), Guestrow (24.08) i Chorzów (21.09).

Czytaj także: 1. Mocne słowa Jasona Doyle'a. "Ludzie z małymi mózgami" 2. Słaby początek sezonu Włókniarza. Jest reakcja zarządu klubu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Maciej Janowski stanie na podium mistrzostw Europy 2024?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Don Ezop Fan
14.05.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Powodzenis Magik!!! Jedziesz po swoje! P.S. Udziel wreszcie wywiadu swojemu sasiadowi z Wilkszyna- Don Bartolo Czekanskiemu, bo on cos chyba sciemnia, ze juz rozmawiacie;)