Żużel. Pojadą na fali dużego sukcesu swojego reprezentanta. Sporo poświęcają juniorowi Polonii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Romuald Rubenis / Na zdjęciu: Jewgienij Kostygow
Romuald Rubenis / Na zdjęciu: Jewgienij Kostygow
zdjęcie autora artykułu

Konfrontacja Optibet Lokomotivu Daugavpils z Polonią Piła będzie jedną z tych, które zostaną rozegrane w ramach polskich lig żużlowych w ten weekend. Ostatni raz obie drużyny podzieliły się punktami.

Ubiegłoroczne spotkanie obu zespołów przysporzyło sporo emocji i zakończyło się podziałem punktów. Z tamtego składu Polonii, który w Dyneburgu wywalczył 45 oczek jest jednak tylko Jonas Knudsen, który w ubiegłym sezonie w dwóch startach uzyskał trzy punkty z bonusem. Skład, którym będzie dysponował Hans Nielsen ma jednak też takiego żużlowca, o którym Lokomotiv przypomniał swoim fanom.

I nie jest to Adam Ellis, który reprezentował barwy łotewskiego klubu w latach 2022 roku. Nie są to też doświadczone persony, jak Norbert Kościuch. To junior Błażej Wypior.

Łotysze pisząc o spotkaniu z Piłą wspomnieli o młodym Polaku, który 27 sierpnia 2023 roku na jednym z dwóch obiektów żużlowych na Łotwie wywalczył dziesięć punktów. Wówczas reprezentował barwy Kolejarza Rawicz i na wyjazdowym terenie wystartował sześciokrotnie. Trzy razy mijał linię mety na pierwszej pozycji. Do tego raz na trzeciej i dwa razy musiał pogodzić się z zerówkami.

ZOBACZ WIDEO: "Nie ma sensu". Szczere słowa Bartosza Zmarzlika o torach w Grand Prix

Nielsen w Dyneburgu stawia na swoją żelazną siódemkę, bo i dużego pola manewru nie ma. Gospodarze również nie zdecydowali się na zmiany, wobec czego krajową formację uzupełnią Steve Worrall i Rene Bach. Lokomotiv przystąpi do tego meczu na fali sukcesu Jewgienija Kostygowa, który awansował niedawno do cyklu Tauron SEC.

Sytuacja punktowa obu drużyn jest identyczna - dwa oczka zainkasowane za sprawą jednej wygranej. Polonia raz też przegrała, z kolei Lokomotiv dwukrotnie. Podopieczni Nikołaja Kokina będą chcieli triumfować, tym bardziej że przed sezonem postawili sobie za cel to, by odbierać punkty przeciwnikom na własnym obiekcie.

To też będzie sprawdzian dla Polonii, która w połowie maja dopiero pierwszy raz w tym roku pojedzie wyjazdową konfrontację. Niedziela da odpowiedź, czy poza obiektem przy ulicy Bydgoskiej jest ona równie mocni na wyjazdach i mogą dalej myśleć realnie o walce o finał Krajowej Ligi Żużlowej. Smaczku tej rywalizacji nada Adam Ellis, który będzie walczył o zachowanie roli lidera w ligowych statystykach. Znajomość toru może mu pomóc, ale i mocno namieszać w głowie w kwestii ustawień sprzętu.

Niedzielny mecz rozpocznie się o godzinie 15:15 czasu polskiego. Prognozy są optymistyczne i padać nie powinno. Serwis WP SportoweFakty przeprowadzi relację LIVE z tego spotkania.

Awizowane składy: Polonia Piła: 1. Adam Ellis 2. Norbert Kościuch 3. Jonas Jeppesen 4. Jonas Knudsen 5. Wiktor Trofimow 6. Błażej Wypior 7. Tobiasz Jakub Musielak

Optibet Lokomotiv Daugavpils: 9. Kjastas Puodżuks 10. Steve Worrall 11. Rene Bach 12. Daniił Kołodinski 13. Jewgienij Kostygow 14. Artiom Juhno 15. Początek spotkania: 15:15 (czasu polskiego) Sędzia: Rafał Kobak Komisarz toru: Mirosław Berliński

Prognoza pogody (za: yr.no): Temperatura: 24°C Opady: 0,0 mm Wiatr: 28 km/h

Czytaj także: 1. Sroga kara dla żużlowca. Został zawieszony na 20 miesięcy! 2. Roczna przerwa okazała się dla niego zbawienna

Źródło artykułu: WP SportoweFakty