Żużel. Poznaliśmy "dziką kartę" na pierwszy finał TAURON SEC. To reprezentant Węgier

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: Norbert Magosi
/ Na zdjęciu: Norbert Magosi
zdjęcie autora artykułu

W czwartek ogłoszony został zawodnik, który w sobotę 8 czerwca wystąpi w pierwszym tegorocznym finałowym turnieju cyklu TAURON SEC. Na torze w Debreczynie miejscowi kibice będą mogli obejrzeć w akcji swojego legendarnego reprezentanta.

Dla żużla na Węgrzech możliwość organizacji zawodów takiej rangi jest momentem wyjątkowym. Kraj ten oznacza obecnie peryferia speedwaya, mimo że jeszcze kilka dekad temu był znaczącym punktem na mapie. Co dziś może wydawać się trudne do wyobrażenia, "Madziarom" nie brakowało zawodników, którzy jeździli w najważniejszych turniejach i w najsilniejszych ligach.

W lutym po ogłoszeniu kalendarza tegorocznych finałów TAURON SEC przybliżaliśmy pokrótce, jak obecnie wygląda sytuacja węgierskiego sportu żużlowego i że powierzenie roli gospodarza jednej z rund Debreczynowi to niemałe wydarzenie.

I to właśnie na obiekcie w drugim co do wielkości mieście Węgier odbędzie się pierwszy z czterech turniejów Indywidualnych Mistrzostw Europy 2024. Zaplanowano go na sobotę 8 czerwca. Teraz poznaliśmy zawodnika, który pojedzie z "dziką kartą", a także rezerwowych.

Szansę występu przeciwko wielu znamienitym rywalom otrzymał... Węgier Norbert Magosi. Rezerwę toru stanowić będą Słoweniec Matic Ivacic i Węgier Roland Kovacs.

49-letni Magosi to legenda węgierskiego żużla. Zawodnik pomimo upływu lat i przybywających kilogramów ani myśli przestać jeździć w lewo. Pamięta wspólną jazdę z takimi tuzami jak Zoltan Adorjan czy Sandor Tihanyi, w połowie lat 90. był finalistą IMŚJ, jest wieloletnim reprezentantem kraju i medalistą MEP. W lidze polskiej startował przez lata dla klubów z Krosna, Krakowa, Opola, Miszkolca i Poznania.

W marcu tego roku na WP SportoweFakty można było przeczytać obszerną rozmowę z Norbertem Magosim, który po otrzymaniu "dzikusa" na imprezę w Debreczynie, stanie się tym samym najstarszym zawodnikiem w historii cyklu TAURON SEC.

Przypomnijmy, że wśród stałych uczestników TAURON SEC znajduje się aż pięciu Polaków: Janusz Kołodziej, Patryk Dudek, Maciej Janowski, Piotr Pawlicki, Kacper Woryna. Tytułu mistrzowskiego broni w tym sezonie Duńczyk Mikkel Michelsen.

CZYTAJ WIĘCEJ: Fakty i liczby. Obustronny walkower po raz pierwszy od 15 lat w Polsce Motor zgarnął wszystkie Kaski. Wcześniej dokonali tego zawodnicy tylko dwóch klubów

ZOBACZ WIDEO: Szczere słowa Macieja Janowskiego. Chodzi o Bartosza Zmarzlika

Źródło artykułu: WP SportoweFakty