Żużel. Spektakularny wyczyn Kevina Fajfera. Ależ on to zrobił!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Kevin Fajfer na pierwszym miejscu
WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Kevin Fajfer na pierwszym miejscu
zdjęcie autora artykułu

Kevin Fajfer na długo zapamięta ósmy bieg meczu Ultrapur Start Gniezno - OK Kolejarz Opole. Był w tym wyścigu bardzo szybki i ostatecznie ustanowił rekord toru.

To spektakularny wyczyn Kevina Fajfera. I nie chodzi tu wyłącznie o to, że uzyskał nowy rekord toru, ale o to, o ile pobił poprzedni najlepszy czas wykręcony na owalu w pierwszej stolicy Polski.

Czas uzyskany przez Kevina Fajfera to 62,00. Poprzedni rekord - poprawiony de facto przez Caspera Henrikssona w czwartym biegu starcia Ultrapur Start Gniezno - OK Kolejarz Opole - wynosił 63,45.

W biegu ósmym Fajfer był naprawdę szybki. Pod koniec wyścigu jeszcze mocno postraszył go Stanisław Melnyczuk. To pewnie tylko pomogło w wykręceniu rekordu toru.

Fajfer w ogóle doskonale wszedł w pojedynek Start - Kolejarz. Trzy pierwsze wyścigi kończył na pierwszym miejscu. Właśnie po trzecim starcie mógł cieszyć się z rekordowego wyczynu.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Cook, Kvech, Baron i Majewski gośćmi Puki

Czytaj także: > Amerykanin triumfatorem SGP4 w Malilli. Był poza zasięgiem rywali > Polacy pokochali darta. Popularność żużla i skoków narciarskich zagrożona? [OPINIA]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty