Żużel. Wyróżniający się duet Arged Malesy. Buczkowski w pojedynkę ciągnął Polonię po bonus

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Krzysztof Buczkowski
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Krzysztof Buczkowski
zdjęcie autora artykułu

Oceniamy zawodników po meczu 8. rundy Metalkas 2. Ekstraligi, w którym Arged Malesa Ostrów pokonała u siebie Abramczyk Polonię Bydgoszcz (51:39). Strzelbami gospodarzy okazali się Frederik Jakobsen i Gleb Czugunow. Gości ratował Krzysztof Buczkowski.

Noty dla zawodników Arged Malesy Ostrów:

Chris Holder 4. Z nim miejscowi nie przegrywali biegów, bo albo sam je wygrywał, albo przynajmniej zabezpieczał trzecie miejsce. Gołym okiem było widać, że nie może znaleźć satysfakcjonującej go szybkości w sprzęcie. Wobec tego trudno było mu wyrwać coś więcej w polu.

Tobiasz Musielak 4. Proces odbudowywania po kontuzji trwa, lecz już notuje naprawdę dobre wyścigi, co właśnie pokazał w niedzielę, szczególnie w pierwszej połowie zawodów. Sposobu na Buczkowskiego nie znalazł ani razu i zapewne ma do siebie trochę pretensji o ostatni bieg dnia.

Wiktor Jasiński 3-. Bardzo dobre starty, ale też i szybka utrata czołowych pozycji. Nie pomogło mu to, że w większości przypadków jego przeciwnikami były mocniejsze postaci drugiej strony. Niemniej plan minimum wykonał.

Frederik Jakobsen 5. W przeciwieństwie do Jasińskiego, kiedy już wystartował odpowiednio spod taśmy i wysforował się na czoło stawki, nie dawał się doganiać. Pewny punkt od pierwszej do piątej serii zmagań.

Gleb Czugunow 5. Dwie przegrane z Buczkowskim, będąc pomnym doświadczeń z pierwszego spotkania obu zespołów, na pewno podziałały na niego mobilizująco i wreszcie w ostatnim wyścigu dnia pokonał lidera "Gryfów". Występ na duży plus, bo nie pozwalał bydgoszczanom na zbyt wiele, zabezpieczając wynik, gdy skuteczność zatracili młodzieżowcy.

Tobiasz Potasznik 2+. Nie zraził się zerem w inauguracyjnym starcie i w drugim w stu procentach wykorzystał gorszy start gości, uciekając z Musielakiem na 5:1. Potencjał ten młodzian ma spory.

Sebastian Szostak 2. Zaczęło się zgodnie z planem, za to później wszystko poszło niezgodnie z planem. Miewał zdecydowanie lepsze przejazdy na ostrowskim owalu.

Gracjan Szostak bez oceny. Nie wyjechał na tor.    ZOBACZ WIDEO: Prezes GKM-u tłumaczy koncepcję. Przyznaje, na kogo klubu nie było stać

Noty dla zawodników Abramczyk Polonii Bydgoszcz:

Kai Huckenbeck 3+. Wydawało się, że będzie to drugie bardzo silne ogniwo przyjezdnych, ale Niemiec poprzestał na tym, że więcej razy kąsał, niż faktycznie ukąsił. Brakowało mu prędkości, a poprzez to możliwości, żeby wywalczać lepsze punkty na dystansie. Z dużej chmury mały deszcz.

Tim Soerensen 2+. Był autorem ważnego z punktu widzenia obrony bonusu zwycięstwa w dwunastej gonitwie i pokonania Holdera w czternastej, ale większość startów była jednak w jego wykonaniu słaba.

Mateusz Szczepaniak 1. Nieprzekonujący i bez prędkości.

Andreas Lyager 1. Bardzo słaby mecz, co potwierdza, że jego postawa bywa mocno chwiejna.

Krzysztof Buczkowski 5+. Interesowały go tylko wysokie stawki. Od początku do końca na najwyższym poziomie i nieustannie skuteczny. Gdy było trzeba, odpowiednio blokował rywali i gnał do przodu. To była momentami jazda profesorska.

Franciszek Karczewski 1+. Poprzestał tylko na pokonaniu Potasznika, choć też nie do końca mógł czuć się bezpiecznie, mając go za sobą. Później był tłem dla pozostałych.

Olivier Buszkiewicz 2+. Po razie wygrał z ostrowskimi juniorami, jeżdżąc bardziej zdecydowanie od Karczewskiego. To też pozwoliło mu przywieźć trochę więcej punktów.

Franciszek Majewski bez oceny. Nie wyjechał na tor.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

CZYTAJ WIĘCEJ: Arged Malesa przekonująca, ale bez bonusu. Buczkowski bohaterem Polonii Rewelacyjny powrót Kurtza. Szybka rekompensata ROW-u

Źródło artykułu: WP SportoweFakty