Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jak Wilki radzą sobie w Rybniku?

W najbliższą niedzielę żużlowcy [tag=877]KSM Krosno[/tag] zmierzą się na wyjeździe z [tag=27351]ROW Rybnik[/tag]. Spośród awizowanych na ten mecz przez Ireneusza Kwiecińskiego zawodników, najmniej obiekt przy ul. Gliwickiej znają Tobias Busch i Dino Kovacic.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
1. Paweł Hlib - lider Wilków i zarazem najbardziej doświadczony jeździec drużyny na rybnickim owalu. "Hlipek" w 2009 roku w trakcie rozgrywek zasilił szeregi Rekinów i pojechał na tamtejszym torze w trzech spotkaniach (jego zdobycze punktowe to odpowiednio 5+1, 12 i 1). Również w dwóch poprzednich sezonach ścigał się w Rybniku reprezentując Lotos Wybrzeże Gdańsk. W 2010 roku zdobył 11 punktów i 2 bonusy, a w zeszłym sezonie zapisał na swoim koncie 3 "oczka". Ponadto w 2006 roku zdobył na tym obiekcie złoto Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, a rok później wraz ze Stalą Gorzów srebrny krążek MDMP.

śr. bieg. 2012: 2,294

2. Kevin Woelbert - Niemiec po udanym debiucie w barwach KSM w Krakowie, dużo słabiej spisał się w kolejnym spotkaniu z Victorią Piła. Teraz z pewnością będzie się chciał zrehabilitować, choć w ostatnich latach tor w Rybniku nie był dla niego szczęśliwy. W 2010 roku w barwach GTŻ Grudziądz dostał szansę pojechania tylko w jednym biegu, w którym zdobył 2 punkty, a rok wcześniej w trzech startach wywalczył punkt i bonusa. W 2006 roku wystąpił w Rybniku w finale DMŚJ i dorzucił do dorobku reprezentacji Niemiec 6 "oczek".

śr. bieg. 2012: 1,800

3. Adrian Szewczykowski - "Adik" przez ostatnie dwa sezony trzykrotnie startował na torze w Rybniku w meczach ligowych, reprezentując klub z Poznania. Zwykle nie prezentował ustabilizowanej formy i wyścigi lepsze, przeplatał słabszymi. W 2010 roku zdobywał 3 i 8 punktów, a w zeszłorocznych rozgrywkach zapisał na swoim koncie 5 punktów i bonusa. W przeszłości na torze w Rybniku wraz ze Stalą Gorzów i Pawłem Hlibem zdobył srebrny medal MDMP.

śr. bieg. 2012: 1,692

4. Tobias Busch - w Rybniku dotąd był tylko raz, w 2006 roku podczas finału DMŚJ. W składzie Niemców pełnił jednak rolę rezerwowego i na torze nie pojawił się ani razu.

śr. bieg. 2012: 1,615

5. Norbert Magosi - doświadczony Madziar może przede wszystkim dobrze wspominać starty w Rybniku w 2010 roku. Wówczas jako zawodnik Speedway Miszkolc dwukrotnie zapisywał na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe (10+1 i 13). Gorzej powiodło mu się w zeszłym sezonie, kiedy jako zawodnik Lechmy Poznań na stadionie przy ul. Gliwickiej wywalczył jedynie 5 "oczek".

śr. bieg. 2012: 2,000

6. Dino Kovacic - dla 18-letniego żużlowca będzie to pierwszy w życiu występ na torze w Rybniku. Chorwat dotąd pojechał w jednym spotkaniu Wilków, w których zdobył 12 punktów i 2 bonusy.

śr. bieg. 2012: 2,333

Paweł Hlib w 2009 roku był zawodnikiem rybnickich Rekinów Paweł Hlib w 2009 roku był zawodnikiem rybnickich Rekinów

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×