KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Janowski zwycięzcą piątego finału IMŚJ

Maciej Janowski okazał się najlepszym żużlowcem piątej finałowej odsłony walki o IMŚJ, która odbyła się na torze w Pardubicach. Na podium znaleźli się także Michael Jepsen Jensen i Aleksandr Łoktajew.

Krzysztof Handke
Krzysztof Handke

"Magic" był jedynym reprezentantem Polski, który wystartował w tych zawodach, zważywszy na fakt, że pozostała szóstka biało-czerwonych leczy kontuzje. 21-latek zrekompensował jednak w najlepszy z możliwych sposobów absencję rodaków i zwyciężył w sobotniej rywalizacji, zmniejszając o jedno "oczko" stratę do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Michaela Jepsena Jensen.

"MJJ" z dorobkiem 13 punktów uplasował się na drugiej lokacie po tym, jak pokonał w biegu dodatkowym Aleksandra Łoktajewa. To właśnie reprezentant Ukrainy był największym zaskoczeniem in plus zmagań w Pardubicach. "Sasza" bowiem jako jedyny zawodnik znalazł receptę na Macieja Janowskiego i ponadto w przekroju całych zawodów prezentował się imponująco.

Czwarte miejsce przypadło Mikkelowi B. Jensenowi, zdobywcy 11 punktów. Utalentowany jeździec z kraju Hamleta wyprzedził w ogólnej punktacji nieobecnego Przemysława Pawlickiego i zajmuje aktualnie trzecią pozycję.

Walka o tytuł juniorskiego czempionatu globu rozstrzygnie się podczas dwóch turniejów w argentyńskim Bahia Blanca, które zaplanowane są odpowiednio na 3 i 10 listopada.

Wyniki:

1. Maciej Janowski (Polska) - 14 (3,3,3,2,3)
2. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 13+3 (3,3,1,3,3)
3. Aleksandr Łoktajew (Ukraina) - 13+2 (2,3,3,3,2)
4. Mikkel Bech Jensen (Dania) - 11 (3,2,2,3,1)
5. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 9 (2,t,3,1,3)
6. Pontus Aspgren (Szwecja) - 8 (0,3,2,0, 3)
7. Nicklas Porsing (Dania) - 8 (3,1,2,0,2)
8. Nikolaj Busk Jakobsen (Dania) - 7 (2,1,1,2,1)
9. Dakota North (Australia) - 6 (0,0,1,3,2)
10. Mikkel Michelsen (Dania) - 6 (1,2,3,d,w)
11. Eduard Krcmar (Czechy) - 6 (0,1,2,1,2)
12. Sam Masters (Australia) - 5 (1,2,0,1,1)
13. Vaclav Milik (Czechy) - 5 (1,1,1,2,w)
14. Zdenek Holub (Czechy) - 4 (2,2,0,0,0)
15. Jan Holub (Czechy) - 3 (1,0,0,2,0)
16. Roman Cejka (Czechy) - 2 (0,d,0,1,1)

Bieg po biegu:
1. Michael Jepsen Jensen, Łoktajew, Michelsen, North
2.
Janowski, Zdenek Holub, Jan Holub, Aspgren
3.
Mikkel Bech Jensen, Jakobsen, Milik, Krcmar
4.
Porsing, Lebiediew, Masters, Cejka
5.
Łoktajew, Masters, Milik, Jan Holub
6.
Aspgren, Mikkel Bech Jensen, Porsing, North
7.
Janowski, Michelsen, Jakobsen, Lebiediew (t)
8.
Michael Jepsen Jensen, Zdenek Holub, Krcmar, Cejka (d/4)
9.
Łoktajew, Aspgren, Jakobsen, Cejka
10.
Lebiediew, Krcmar, North, Jan Holub
11.
Michelsen, Porsing, Milik, Zdenek Holub
12.
Janowski, Mikkel Bech Jensen, Michael Jepsen Jensen, Masters
13.
Łoktajew, Janowski, Krcmar, Porsing
14.
North, Jakobsen, Masters, Zdenek Holub
15.
Mikkel Bech Jensen, Jan Holub, Cejka, Michelsen (d/1)
16.
Michael Jepsen Jensen, Milik, Lebiediew, Aspgren
17.
Lebiediew, Łoktajew, Mikkel Bech Jensen, Zdenek Holub
18.
Janowski, North, Cejka, Milik (w)
19.
Aspgren, Krcmar, Masters, Michelsen (u/w)
20.
Michael Jepsen Jensen, Porsing, Jakobsen, Jan Holub

Bieg dodatkowy o 2. miejsce:
Michael Jepsen Jensen, Łoktajew

Klasyfikacja generalna IMŚJ

M Zawodnik Kraj Pkt
1. Jakub Miśkowiak Polska 58
2. Mads Hansen Dania 54
3. Wiktor Lampart Polska 40
4. Mateusz Świdnicki Polska 31
5. Petr Chlupac Czechy 29
6. Francis Gusts Łotwa 28
7. Jan Kvech Czechy 28
8. Norick Bloedorn Niemcy 28
9. Alexander Woentin Szwecja 25
10. Daniił Kołodinski Łotwa 18
11. Mateusz Cierniak Polska 18
12. Lukas Baumann Niemcy 17
13. Mark Karion Rosja 16
14. Marko Lewiszyn Ukraina 12
15. Matthew Gilmore Australia 10
16. Daniel Klima Czechy 8
17. Ernest Matjuszonok Łotwa 5
18. Steven Goret Francja 5
19. Michał Curzytek Polska 4
20. Drew Kemp Wielka Brytania 3
21. Marius Hillebrand Niemcy 1
22. Fynn Ole Schmietendorf Niemcy 0
23. Dawid Rempała Polska 0

Terminarz IMŚJ: 29 kwietnia - 1. Runda Kwalifikacyjna w Neustadt Donau 19 maja - 2. Runda Kwalifikacyjna w Gorican 19 maja - 3. Runda Kwalifikacyjna w Randers 19 maja - 4. Runda Kwalifikacyjna w Blijham 2 czerwca - 1. Półfinał w Terenzano 2 czerwca - 2. Półfinał w Czerwonogradzie 21 lipca - 1. Finał w Lonigo 4 sierpnia - 2. Finał w Lendavie 17 sierpnia - 3. Finał w Coventry 15 września - 4. Finał w Tarnowie 13 października - 5. Finał w Pardubicach 3 listopada - 6. Finał w Bahia Blanca 10 listopada - 7. Finał w Bahia Blanca

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Radio Elka
Komentarze (200)
Zobacz więcej komentarzy (52)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×