Krystian Pieszczek wygrał w Czerwonogradzie, Kret drugi w "generalce"

Zwycięstwem Krystiana Pieszczka zakończyła się ostatnia runda Pucharu Stowarzyszenia Motocyklowego Krajów Europy Środkowej (MACEC). Drugie miejsce w Czerwongradzie zajął [tag=15612]Łukasz Kret[/tag].
Dawid Cysarz

Wychowanek gdańskiego Lotosu Wybrzeża był w sobotę bezkonkurencyjny. Trzecie miejsce zajął Andriej Kobrin.

Ukrainiec stanął do biegu dodatkowego o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu MACEC. Jego rywalem był Łukasz Kret. Obaj zawodnicy po zakończeniu turnieju mieli po 39 punktów. Zwycięzcą wyścigu okazał się Kobrin i to on sięgnął po puchar.

Lista startowa:
1. Krystian Pieszczek (Polska) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Łukasz Kret (Polska) - 13 (2,3,2,3,3)
3. Andriej Kobrin (Ukraina) - 11+3 (3,3,3,2,d)
4. Kirił Cukanow (Ukraina) - 11+2 (3,3,d,3,2)
5. Witalij Łysak (Ukraina) - 10 (3,2,2,1,2)
6. Aleksandr Borodaj (Ukraina) - 9 (t,1,3,2,3)
7. Milen Manev (Bułgaria) - 8 (2,0,3,1,2)
8. Wołodymyr Tejgeł (Ukraina) - 8 (2,2,1,3,d)
9. Ondrej Smetana (Czechy) - 8 (2,1,2,2,1)
10. Michał Łopaczewski (Polska) - 7 (w,2,d,2,3)
11. Fanel Popa (Rumunia) - 5 (1,2,1,1,0)
12. Mateusz Wieczorek (Polska) - 4 (w,0,2,0,2)
13. Wołodymir Kołodij jr (Ukraina) - 4 (1,1,1,d,1)
14. David Sterovsky (Czechy) - 2 (d,0,1,0,1)
15. Sorin Popa (Rumunia) - 2 (1,1,-,0,0)
16. Jewgienij Krawczuk (Ukraina) - 2 (0,1,1)
17. Stanisław Mielniczuk (Ukraina) - 0 (d,u,u,-,-,)

Bieg po biegu:
1. Kobrin, Kret, F. Popa, Borodaj (t)
2. Pieszczek, Smetana, Mielniczuk (d), Wieczorek (w)
3. Cukanow, Manev, Kołodij, Sterovsky,
4. Łysak, Tejgeł , S. Popa, Łopaczewski (w)
5. Kret, Łysak, Smetana, Manev
6. Pieszczek, Łopaczewski, Borodaj, Sterovsky
7. Cukanow, F. Popa, S. Popa, Mielniczuk (u)
8. Kobrin, Tejgeł, Łysak, Wieczorek
9. Pieszczek, Kret, Tejgeł, Cukanow (d)
10. Borodaj, Smetana, Kołodij, Krawczuk
11. Manev, Wieczorek, F. Popa, Łopaczewski (d)
12. Kobrin, Łysak, Sterovsky, Mielniczuk (u)
13. Kret, Łopaczewski, Krawczuk, Kołodij (d)
14. Cukanow, Borodaj, Łysak, Wieczorek
15. Tejgeł, Smetana, F. Popa, Sterovsky
16. Pieszczek, Kobrin, Manev, S. Popa
17. Kret, Wieczorek, Sterovsky, S. Popa
18. Borodaj, Manew, Krawczuk, Tejgeł (d)
19. Pieszczek, Łysak, Kołodij, F. Popa
20. Łopaczewski, Cukanow, Smetana, Kobrin (d)

• RECON_1 Zgłoś komentarz
    Skor Kret byl 2 to najlepein swiadczy o poziomie zawodow, nie ujmuje chlopakowi ale on z zuzla to najwyzej za rok w 2 lidze bedzie o ile go tam, zechca...
    • Matt180 Zgłoś komentarz
      trudno niemial,taka osada.hehe
      • FAN SPEEDWAYA nr 1 Zgłoś komentarz
        Krystian:) Czekamy na Ciebie w Tarnowie:)Pozdro:))
        • czewiak z krwi i kości Zgłoś komentarz
          znowu będzie sie dziecko Pieszczek wymądrzać:p a z kim on tam wygrał? chyba z amatorami patrząc na nazwiska:p
          • Aniołek Zgłoś komentarz
            No to sobie najmłodszy z Gdańska nieźle poczyna!Mozna im pozazdrościć takiego wychowanka!No ale jaka szkoła tacy uczniowie! samo nie przyszło ale padło na właściwy grunt! Trudno
            Czytaj całość
            mówić ,że przeciwnicy byli tacy sobie! Pieszczek we wczorajszej rundzie wygrał z Mistrzem całego cyklu Pucharu Europy Środkowej czyli MOCARZ ten Krystian JEST! Gratulacje!!!Ile on ma? 17 lat czy 18-ście już?
            • maltuska Zgłoś komentarz
              No Polska wymiata na całego! Krystian komplet, pięknie i oby tak dalej!
              • rzeszowiak Zgłoś komentarz
                Brawo Łukasz pomimo że nie miałeś wymagających przeciwników, zawsze to jakiś postęp zdobywając podium.
                • speedman47 Zgłoś komentarz
                  no.no...gratulacje dla Krystiana ...pokazywal w minionym sezonie juz niejeden raz ze ma wielki talent...:):):)
                  • Kaczor Falubaz Zgłoś komentarz
                    Gratulacje ,łakomy kąsek transferowy na 2013.
                    • fann Zgłoś komentarz
                      Brawo Krycha mimo tak młodego wieku juz troszkę mieszasz w żużlu, zwycięstwo w turnieju z kompletem i to jeszcze na Ukrainie gdzie rywale się nie patyczkują a stawka nie była aż taka
                      słaba, ale szału nie robiła, zważywszy że pierwszy raz startowałeś na tym torze tak trzymaj i jutro w Ostrowie też liczę na ciebie i dobry wynik choć będzie nie porównywalnie ciężko ale jak się znajdziesz w pierwszej dziesiątce to będzie sukces, na podium przyjdzie jeszcze czas
                      • yes Zgłoś komentarz
                        Napisałem wcześniej na temat tego turnieju. Spełniło się: Kobrin nie odpuścił i wygrał cykl, Polacy wypadli dobrze, Ukraińcy jechali dobrze, a Rumuni byli