KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Krzysztof Pecyna zawodnikiem Victorii Piła

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Pile, kontrakt z Victorią podpisał Krzysztof Pecyna. Wychowanek Polonii prawdopodobnie będzie ostatnim seniorem w zespole.

Robert Szłapak
Robert Szłapak

Spotkanie rozpoczął prezes Tomasz Soter od krótkiej prezentacji drużyny. Przedstawił sylwetki wszystkich zawodników i ich dotychczasowe osiągnięcia. - Z pewnością jest to zespół perspektywiczny, ale bez wątpienia już w tym roku będziemy walczyć o najwyższy cel. Każdy z żużlowców chce przyjechać do Piły potrenować kilka dni i wystąpić w sparingach, by pierwszego kwietnia załapać się do składu. W najbliższych dniach powinniśmy także poznać nazwiska juniorów. Są to młodzieżowcy, którzy otarli się o Ekstraligę i gwarantują wzmocnienie tej formacji.

Kolejnym punktem programu było podpisanie kontraktu z Krzysztofem Pecyną. Wychowanek Polonii Piła zdradził jakie są jego cele na zbliżający się sezon. - Ja mogę otwarcie mówić, że widzę w tej drużynie potencjał na awans. Z częścią zawodników już jeździłem, a część to obcokrajowcy, którzy już mają na swoim koncie sukcesy. Indywidualnie moim celem jest najpierw awans do półfinału IMP, a tam powalczenie o finał. Chcę jeszcze w żużlu coś osiągnąć.

Pecyna powiedział także o powodach podpisania kontraktu w Pile. Chce walczyć dla swoich kibiców i stanowić o sile drużyny. - Przy podpisaniu kontraktu nagrodziliście mnie Państwo brawami. To bardzo budujące i daje motywację do dalszej pracy. Podpisałem kontrakt w Victorii także dlatego, że znam ludzi prowadzących klub od wielu lat, z innych dziedzin niż sport. Są to stosunkowo młodzi ludzie, prowadzący własne biznesy i w Victorię inwestują także swoje pieniądze. Mamy do siebie wzajemne zaufanie, a to jest bardzo ważne - dodał zawodnik.

Od dziennikarzy i kibiców padło wiele pytań. Zgromadzeni w siedzibie pilskiego MOSiR-u pytali m.in. o Mariusza Frankowa. - Nie zamykamy przed nikim drzwi, także przed Mariuszem. Musimy wspólnie usiąść i podjąć decyzję co dalej. Mamy czas do końca stycznia, choć oczywiście chcemy to ustalić szybciej - powiedział Tomasz Żentkowski, członek zarządu.

Po spotkaniu kibice zakupili pierwsze kilkanaście karnetów. Sprzedaż w trzech punktach ruszy od poniedziałku, o czym kibice zostaną poinformowani poprzez media.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (31)
Zobacz więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×