KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużlowy raport: Treningowe poranki

W ostatnich dniach coraz więcej drużyn korzysta z dogodnych warunków i wyjeżdża na swoje tory. Dzięki nocnym przymrozkom można organizować treningi w godzinach porannych.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

W nocy z piątku na sobotę kibice żużla nad Wisłą mieli olbrzymie powody do radości. Wszystko z powodu udanego występu w Grand Prix Nowej Zelandii reprezentantów Polski. Wielu kibiców podziwiało skuteczną jazdę Jarosława Hampela i Tomasza Golloba w ciepłym i słonecznym Auckland. Tymczasem w Polsce pogoda nadal jest mroźna, a w wielu miastach zalega jeszcze śnieg. Jednak brak opadów spowodował przeprowadzenie niezbędnych prac na torze, dzięki czemu zawodnicy kilku klubów po raz pierwszy w tym roku wyjechali na swoje tory.

W poniedziałek pierwsze jazdy odbyli żużlowcy GKM Grudziądz. Trening

rozpoczął się o godzinie 8:00, a wszystko przez nocne przymrozki, dzięki którym nawierzchnia rano jest zmrożona i pozwala to na jazdy. W późniejszych godzinach, gdy temperatura wzrasta powyżej zera, tor staje się grząski, co uniemożliwia bezpieczną jazdę. Na treningu w Grudziądzu pojawili się Krzysztof BuczkowskiTomasz Chrzanowski, Norbert Kościuch, Mateusz Rujner, Denis Niedzielski i Karol Szychowski. We wtorek w Grudziądzu odbył się kolejny trening, w którym dodatkowo brali udział Andriej Karpow, Robert Kościecha i Mikołaj Curyło. Próbne jazdy w tym mieście mają być organizowane do soboty. - Codziennie aż do soboty mamy zaplanowane treningi. Z biegiem czasu będą się one odbywać później, bo na ten moment jest mróz. Jak temperatura ustabilizuje się na normalnym poziomie, to nie będziemy musieli się zrywać rano i będziemy trenować w późniejszych godzinach - przyznał w rozmowie z naszym portalem Robert Kempiński


Mimo panującej pogody warunki torowe były dobre, co potwierdzali zawodnicy. - Biorąc pod uwagę panującą, ujemną temperaturę, to warunki są niezłe. Wiadomo, że nie są to takie warunki podczas których będziemy startować w sezonie, ale trzeba się cieszyć z tego, że jest możliwość kręcenia jakichkolwiek kółek. Pogoda w dużym stopniu płata nam figla i ciężko znaleźć nawet miejsce w Europie żeby pojeździć - mówił po treningu Norbert Kościuch. W ślad za grudziądzanami poszły inne kluby, które zdecydowały się na przeprowadzenie porannych treningów.
 

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×