WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Z kartek kalendarza: 25 kwietnia

W czwartek swoje 34. urodziny obchodziłby reprezentant Wielkiej Brytanii Lee Richardson, który 13 maja ubiegłego roku zmarł wskutek obrażeń odniesionych na torze.
Przemysław Jany
Przemysław Jany

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Rosjanin Emil Sajfutdinow wygrał inauguracyjną rundę Grand Prix sezonu 2009. Na praskiej markecie drugi był Szwed Fredrik Lindgren, a trzeci Jason Crump. Najlepiej z Polaków spisał się Tomasz Gollob, który zakończył zawody na dziewiątej pozycji.

Wyniki pierwszej rundy Grand Prix:
1. Emil Sajfutdinow (Rosja)
2. Fredrik Lindgren (Szwecja)
3. Jason Crump (Australia)
4. Leigh Adams (Australia)
5. Nicki Pedersen (Dania)
6. Andreas Jonsson (Szwecja)
7. Greg Hancock (Stany Zjednoczone)
8. Kenneth Bjerre (Dania)
9. Tomasz Gollob (Polska)
10. Grzegorz Walasek (Polska)
11. Chris Harris (Wielka Brytania)
12. Hans Andersen (Dania)
13. Sebastian Ułamek (Polska)
14. Scott Nicholls (Wielka Brytania)
15. Rune Holta (Polska)
16. Matej Kus (Czechy)

W 1969 roku we Wrocławiu rozegrano drugi finał Złotego Kasku. Tym razem zwycięzcą okazał się Andrzej Wyglenda z Rybnika, który pokonał gorzowianina Edwarda Jancarza  i swojego kolegę z drużyny Antoniego Worynę.

Czołówka drugiego finału:
1. Andrzej Wyglenda (Rybnik) - 13
2. Edward Jancarz (Gorzów Wlkp.) - 12
3. Antoni Woryna (Rybnik) - 11
4. Jerzy Trzeszkowski (Wrocław) - 11
6. Zygmunt Pytko (Tarnów) - 10
7. Paweł Waloszek (Świętochłowice) - 10
8. Henryk Glucklich (Bydgoszcz) - 8
9. Edmund Migoś (Gorzów Wlkp.) - 7
10. Andrzej Pogorzelski (Gorzów Wlkp.) - 6
11. Zdzisław Dobrucki (Leszno) - 6
12. Piotr Bruzda (Wrocław) - 5

Pięć lat później odbył się także drugi finał zawodów o Złoty Kask. Tym razem gospodarzem imprezy była Bydgoszcz. W turnieju zwyciężył Andrzej Tkocz (Rybnik). Drugą lokatę wywalczył Jan Mucha (Świętochłowice), a Zenon Plech (Gorzów Wlkp.) zakończył rywalizację na trzeciej pozycji.

Czołówka drugiego finału:
1. Andrzej Tkocz (Rybnik) - 14pkt.
2. Jan Mucha (Świętochłowice) - 12
3. Zenon Plech (Gorzów Wlkp.) - 11
4. Jerzy Gryt (Rybnik) - 11
5. Henryk Glucklich (Bydgoszcz) - 8
6. Bogusław Nowak (Gorzów Wlkp.) - 7
7. Jerzy Szczakiel (Opole) - 7
8. Andrzej Jurczyński (Częstochowa) - 7
9. Stanisław Kasa (Bydgoszcz) - 7
10. Zbigniew Filipiak (Zielona Góra) - 7
11. Paweł Waloszek (Świętochłowice) - 6
12. Edward Jancarz (Gorzów Wlkp.) - 5

W sezonie 1999 druga runda mistrzostw Holandii, rozegrana w Blijham zakończyła się triumfem Maika Groena. Theo Pijper uplasował się na drugim miejscu, a Erik Eijbergen stanął na najniższym stopniu podium.

Czołówka drugiej rundy IM Holandii:
1. Maik Groen - 24pkt.
2. Theo Pijper - 23
3. Erik Eijbergen - 22
4. Jim Groen - 21
5. Roy Verbrugge - 20
6. Ralf Strack (Niemcy) - 19
7. Henk Bos - 18
8. Emiel Groen – 17

Zawodnik MC Guestrow Diethelm Triemer zwyciężył w drugiej rundzie indywidualnych mistrzostw Niemieckiej Republiki Demokratycznej w sezonie 1981. Na owalu w Neubrandenburgu wyprzedził on klubowych zawodników Celemensa Bevera i Dietera Tetzlaffa.

Czołówka drugiej rundy IM NRD:
1. Diethelm Triemer - 15pkt.
2. Clemens Bever - 13
3. Dieter Tetzlaff - 12
4. Norbert Gummer - 11
5. Dietmar Lieschke - 11
6. Werner Mell - 9

Urodziny 25 kwietnia obchodzą:

Marek Bzdęga (ur. 1960) - drużynowy mistrz Polski (1980, 1984), wice mistrz (1982-1983) I drugi wice mistrz (1981,1985-1986). Srebrny medalista młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski (1983). Trzeci zawodnik Brązowego Kasku (1981) i trzynasty IPP (1988). Reprezentant klubów z Leszna i Wrocławia.

Lee Richardson (ur. 1979) - Anglik, młodzieżowy indywidualny mistrz świata w 1999 roku. Uczestnik cyklu Grand Prix (2003-16m., 2004-11m., 2005-13m., 2006-15m.). Srebrny medalista drużynowych mistrzostw świata (2004) i brązowy (2006). Zdobywca KPE (2005). Drużynowy mistrz Polski (1999) i wice mistrz (2006). Dwukrotny wice mistrz DM Rosji (2007-2008). Czterokrotnie drugi junior Wielkiej Brytanii (1997-2000) i raz drugi IM Wielkiej Brytanii (2002). Zwycięzca Elite League Riders Championship (2003). Reprezentant klubów z Piły, Grudziądza, Zielonej Góry, Wrocławia, Lublina, Częstochowy i Rzeszowa.

Simon Stead (ur. 1982) - trzykrotny finalista indywidualnych mistrzostw świata juniorów (1999-15m., 2000-7m., 2001-5m.). Dwukrotnie najlepszy junior Wielkiej Brytanii (2001-2002). Drugi wice mistrz IM Wielkiej Brytanii (2006). Reprezentant klubów z Lublina, Torunia, Gniezna, Bydgoszczy, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły i Lublina.

Stefan Żeromski (ur. 1954) - drużynowy mistrz Polski (1981-1982, 1985) i drugi wice mistrz (1979, 1984). Piąty zawodnik młodzieżowych mistrzostw kraju (1975). Reprezentant klubów z Zielonej Góry, Ostrowa Wielkopolskiego i Grudziądza.

Inni zawodnicy, którzy urodzili się tego samego dnia to:
Mick Fletcher (Anglia) - ur. 1961
Piotr Grabiec - ur. 1970
Marek Grycan - ur. 1954
Rod Hunter (Australia) - ur. 1956
Petr Janda (Czechosłowacja) - ur. 1974
Rafał Klimek - ur. 1990
Nicolas Marlia (Argentyna) - ur. 1985
Cal McDade (Szkocja) - ur. 1987
Łukasz Michałek - ur. 1995
Marek Nawrot - ur. 1985
Lars Nyqvist (Szwecja) - ur. 1974
Mariusz Podgórski - ur. 1967
Jana Rackova (Czechy) - ur. 1992
Tony Reynolds (Anglia) - ur. 1962
Paul Sharples (Anglia) - ur. 1974
Malcolm Sheakspeare (Anglia) - ur. 1950
Dannie L. Soderholm (Dania) - ur. 1987
Ian Stead (Anglia) - ur. 1964
Łukasz Szmid - ur. 1981
Roman Vandirek (Czechy) - ur. 1972
Paweł Włodarczyk - ur. 1979
Kazimierz Zaborniak - ur. 1975
Wiesław Żukociński - ur. 1952

25 kwietnia odszedł do nas:

W 1999 roku, Detlef Conradi, reprezentant Niemiec, zginął na torze trawiastym w niemieckim Celle, urodzony 14 sierpnia w 1965 roku.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (14):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • Jakub81 0
    Pamiętam ten dzień,szkoda chłopa rodzina,troje dzieci zostało.Najbardziej byłem zniesmaczony,zasranymi działaczami i trenerami którzy nie wykazali współczucia i jakiejkolwiek zadumy bo ważne były derby Stal -Falubaz,zawodnik umarł a nikt nie umiał podjąć decyzji aby zakończyć tą farsę.Wstyd na całą Polskę,jedynie Darżynkiewicz i Cegielski zachowali się z klasą.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Falubaz King 0
    R.I.P Leeee.

    A ja będę teraz na stadionie jak My będziemy Was gromić ale z szacunku dla Lee nie będę już tego bardziej roztrząsał.

    stalowy_storczyk Byłem wtedy na naszym stadionie, gdzie gromiliśmy Falubaz, ale z szacunku dla Lee nie będę do tego wracał.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Stal_Rzeszów 0
    R.I.P. Lee pamiętamy
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×