KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ostrovia ma zawodników, którzy zdobywali w Rawiczu po 15 punktów

W niedzielę wyjazdowy mecz w Rawiczu czeka zespół ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Kilku zawodników Michała Widery ma sobą udane występy w ostatnich latach przeciwko Niedźwiadkom.

Dawid Bilski
Dawid Bilski

Najmilej ostatni występ na obiekcie im. Floriana Kapały z zawodników ostrowskiej drużyny wspomina Mariusz Staszewski, który w 2011 roku wywalczył komplet 15 punktów. Aktualnie kapitan biało-czerwonych przez problemy sprzętowe notuje słabe wyniki i trener zamierzał w niedzielę dać mu odpocząć. W jego miejsce miał wystąpić Mads Korneliussen. W piątkowych IM Danii doznał złamania łopatki i pęknięcia kręgów. Duńczyk na rawickim owalu w sezonie 2010 również wywalczył 15 punktów, ale w sześciu biegach. Wówczas reprezentował  dla KSM Krosno.

Pięć lat temu w barwach poznańskiego PSŻ 14 "oczek" z bonusem na torze przy ulicy Grota Roweckiego na swoje konto zapisał Adam Skórnicki. Skóra w Rawiczu wystąpił ponadto w ubiegłym roku na półfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski, gdzie wywalczył 6 punktów.

Na tych samych zawodach wystąpił Michał Szczepaniak, który co prawda rozpoczął rywalizację od zwycięstwa, ale łącznie zdobył tylko 5 punktów. Starszy z braci Szczepaniaków w Rawiczu w sezonie 2012 wystartował ponadto w finale nr 1 Indywidualnych Mistrzostw Europy. Występ w orzełkiem na plastronie nie był jednak zbyt udany - 4 punkty.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Jeśli chodzi o seniorów awizowanych przez ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia, to w ostatnich latach styczności z rawickim owalem nie miał awizowany na niedzielny mecz Peter Karlsson.

Na torze w Rawiczu kameleonową postawę prezentował Damian Michalski. Młodzieżowiec biało-czerwonych w sezonie 2011 występował w barwach "Niedźwiadków" jako gość. Na domowym torze miał okazje do zaprezentowania się czterokrotnie zdobywając dwukrotnie po 10 punktów, 3 oraz 0 "oczek". Łącznie na 16 biegów 7-krotnie mijał linię mety jako pierwszy. Co ciekawe, ten najsłabszy występ zanotował przeciwko drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego.

Mariusz Staszewski w ostatnim występie w Rawiczu był niepokonany Mariusz Staszewski w ostatnim występie w Rawiczu był niepokonany
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×