Nowy trener w KPR Ostrovii

Nastąpiła zmiana na stanowisku trenera w Klubie Piłki Ręcznej Ostrovia Ostrów Wielkopolskim. Nowy szkoleniowiec już w przeszłości prowadził tą drużynę.

Dawid Bilski
Dawid Bilski

Filip Orleański, który w połowie minionych rozgrywek przejął samodzielne prowadzenie zespołu, postanowił nie podejmować współpracy na sezon 2013/2014. Jego miejsce zajął Witold Rojek. Powraca on do ostrowskiego szczypiorniaka po dłuższej nieobecności. W przeszłości prowadził drużynę seniorów w II lidze oraz notował duże sukcesy w pracy z młodzieżą. Prowadził także zespoły z Zielonej Góry i Kalisza.

Ostrovia przygotowania do nowego sezonu pod wodzą Rojka rozpocznie 5 sierpnia. Na razie pewnym jest, że biało-czerwone szeregi opuści Jakub Tomczak, który przeniósł się do MKS-u Kalisz. Większość zawodników z ubiegłorocznego składu wyraziła chęć dalszych występów w Ostrovii. Ponadto do drużyny ma zostać dołączonych kilku utalentowanych graczy z juniora młodszego.

Klubowi włodarze mają pełne ręce pracy. Jak wiadomo, są zaległości wobec graczy i innych podmiotów, które mają być sukcesywnie regulowane. Nie ma jednak już obaw, że Ostrovii mogłoby zabraknąć na pierwszoligowych parkietach. Będzie to dla niej szósty rok z rzędu występów w tych rozgrywkach.

5 sierpnia Ostrovia rozpocznie przygotowania do sezonu 5 sierpnia Ostrovia rozpocznie przygotowania do sezonu
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×