KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Po raz siódmy dla Łukasza - zapowiedź VII Międzynarodowego Turnieju Pamięci Łukasza Romanka

W najbliższą sobotę rozegrany zostanie VII Międzynarodowy Turniej Pamięci Łukasza Romanka. Pamięć zawodnika uczczą jedne z największych krajowych i światowych gwiazd.

Malwina Pawlaszczyk
Malwina Pawlaszczyk

Łukasz Romanek odszedł do wieczności 2 czerwca 2006 roku. W Rybniku znalazła się grupa osób, która podjęła się działania upamiętniającego zdolnego wychowanka miejscowego klubu.

Organizatorzy (K&M Marketing i Rybki Rybnik) dbają o to, by Memoriał Łukasza Romanka każdego roku znalazł się w żużlowym kalendarzu imprez. Sobotni turniej będzie już siódmą imprezą, upamiętniającą żużlowca, któremu wróżono bogatą karierę. Pierwotnie zawody zamierzano rozegrać 25 maja. Plany Krzysztofa Mrozka pokrzyżowała najpierw pogoda, a później remont stadionu przy Gliwickiej.

Ku rozczarowaniu rybnickich kibiców, w sobotę 31 sierpnia odbędzie się jeden z półfinałowych meczów Enea Ekstraligi. W związku z tym, na Górnym Śląsku zabraknie takich zawodników, jak: Tomasz Gollob, Adrian Miedziński czy Rune Holta.

Z całą pewnością największymi gwiazdami sobotniego turnieju będą: Andreas Jonsson, Tai Woffinden, Nicki Pedersen i Greg Hancock. Szwed jest jednym z najbardziej zapamiętanych uczestników turnieju. Zawodnik dwukrotnie triumfował, raz uplasował się na trzecim miejscu. Hancock wygrał II Memoriał. Z kolei Nicki Pedersen okazał się najskuteczniejszy w 2010 roku. Młody Brytyjczyk nie miał jeszcze okazji stanąć na podium. Jednak obserwując jego tegoroczne poczynania, można pokusić się o stwierdzenie, że będzie jednym z czołowych jeźdźców.

Na liście startowej widnieją nazwiska rybnickich zawodników. Dla Romana Chromika, nie będzie istotna pozycja, a raczej sama możliwość startu. Startu dla Łukasza Romanka, z którym niejednokrotnie miał okazję jeździć. Na dzień przed ligowym starciem z krakowską ekipą, przed miejscową publicznością zaprezentują się: Lewis Bridger, Ilja Czałow i Vaclav Milik.

Młodzieżowiec ŻKS ROW Rybnik Kacper Woryna także będzie walczył o 16. miejsce w obsadzie. Wnuk legendy wystartuje w biegu eliminacyjnym. Pod taśmą ustawi się z dobrze znanymi w Rybniku Jackiem Rempałą, Pontusem Aspgrenem i Mathiasem Thoernblomem. Bieg eliminacyjny odbędzie się na 15 minut przed rozpoczęciem imprezy.

Formuła turnieju jest doskonale znana na Górnym Śląsku. Doskonała oprawa i pokaz sztucznych ogni to tradycja turnieju. Krzysztof Mrozek zdradził, że jedną z nowości będzie pokaz mody.

W godzinach 12:00 - 16:00 sympatycy speedwaya będą mieli okazję wejść do parku maszyn, by spotkać się z uczestnikami memoriału. Jak co roku, co każdego programu zawodów dołączony będzie kupon konkursowy. Na zwycięzcę czeka skuter.

Choć w tym roku na stadionie MOSiR zabraknie Tomasza Golloba, zawody zapowiadają się niezwykle ciekawie. Zawodnicy z całą pewnością pokażą fanom efektowną jazdę. Warto wspomnieć, iż impreza od lat cieszy się ogromnym powodzeniem, o czym świadczy imponująca ilość widzów. Rybniccy kibice co roku wyczekują walki na najwyższym poziomie. W najbliższą sobotę walka ta będzie tylko tłem, bo najważniejszym jeźdźcem będzie Łukasz Romanek.

Obsada VII Międzynarodowego Turnieju Pamięci Łukasza Romanka :
1. Ilja Czałow
2. Ronnie Jamroży
3. Daniel Nermark
4. Roman Chromik
5. Tai Woffinden
6. Nicki Pedersen
7. Władimir Borodulin
8. Artiom Łaguta
9. Lewis Bridger
10. Andreas Jonsson
11. Troy Batchelor
12. Andriej Kudriaszow
13. Greg Hancock
14. Vaclav Milik
15. Grzegorz Zengota
16. -

Bieg eliminacyjny:
17. Jacek Rempała
18. Mathias Thoernblom
19. Pontus Aspgren
20. Kacper Woryna

Początek zawodów: 18:00

Ceny biletów:
amfiteatr zwykły - 20 zł
trybuna kryta - 45 zł
dzieci do lat 12 - wstęp wolny

Ostatni Turniej Pamięci Łukasza Romanka odbył się 5 maja 2012 roku. Wówczas triumfatorem okazał się Andreas Jonsson. Tuż za nim na podium stanął Niels Kristian Iversen. Trzecią lokatę zajął Tomasz Gollob.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (20)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×