KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Juniorzy Unii Tarnów przygotowują się do sezonu

Aż dziewięciu młodzieżowców znajduje się w kadrze Unii Tarnów. Wychowankowie Jaskółek przygotowują się do nowego sezonu, a ich opiekun [tag=11585]Paweł Baran[/tag] liczy na wiele sukcesów.

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Treningi przed tegorocznymi rozgrywkami młodzi żużlowcy rozpoczęli już w grudniu. - Trenujemy pięć razy w tygodniu. W poniedziałki i środy są to zajęcia w terenie. Natomiast we wtorki, czwartki i piątki trenujemy na sali. Ćwiczymy przede wszystkim wytrzymałość siłową i ogólną. Wzmacniamy też mięśnie, poprzez ćwiczenia odpowiednio do tego dobrane. Zależy nam na tym, aby zawodnicy nie nabrali masy, ale żeby byli mocni i mieli dużą wytrzymałość siłową. W pierwszej połowie lutego planujemy wyjazd na obóz - poinformował Paweł Baran w rozmowie z oficjalną stroną Unii Tarnów.

W 2013 roku w szerokim składzie Jaskółek znajdowało się siedmiu juniorów: Ernest Koza, Edward Mazur, Dawid Matura, Arkadiusz Madej, Mateusz Borowicz, Kacper Gomólski i Łukasz Lesiak. Po zakończeniu rozgrywek umowy z Unią nie przedłużył ten ostatni, ale w trakcie sezonu licencję uzyskało trzech kolejnych adeptów szkółki: Eryk Budzyń, Michał Nowiński i Damian Dąbrowski. Najmniej doświadczeni mają startować w Młodzieżowej Lidze Południowej. Baran liczy na sukcesy w pozostałych rozgrywkach.

- Chciałbym abyśmy powtórzyli passę awansu do finału Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, a także awansowali do finału Par Młodzieżowych. Wśród planów na zbliżający się sezon jest na pewno to, abyśmy lepiej zaprezentowali się w lidze juniorów. Jeśli wszystkie sprawy zarówno torowe jak i treningowe będą poukładane to będzie bardzo dobrze - przyznał szkoleniowiec młodzieżowców Unii.

Źródło: unia.tarnow.pl

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
unia.tarnow.pl/
Komentarze (7)
 • sympatyk zuzla Zgłoś komentarz
  Spora kadra młodzieży jest w Unii to się należy cieszyć z tego.Należało by dążyć do tego aby młodzież tak szkolić by jechała w lidze tak jak Maciek,i tego życzę wszystkim
  Czytaj całość
  adeptom .Lesiak to jest oddzielny temat wcale się nie dziwię że nie podpisał umowy z klubem ten zawodnik jeżeli tak został potraktowany jak opisał, troszkę to nie ładnie ze strony zarządu.Miejmy nadzieję ze trybunał tą sprawę wyjaśni .
  • Baartek Zgłoś komentarz
   Rozwód Tomka Chrzanowskiego z żoną Joanną ! ona jest teraz z innym żużlowcem... http://www.sportowefakty.pl/kibice/51493/blog/4028/tomasz-chrzanowski-rozwiodl-sie-z-zona
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×