Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Grigorij Łaguta ujeżdża quada. Najbliższy cel - powrot do żużlowych treningów

Coraz bardziej wzrasta szansa, że kontuzjowany Rosjanin ostatnie miesiące sezonu spędzi nie w domowych pieleszach, ale na torach żużlowych stadionów.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Od pechowego incydentu w meczu ligi rosyjskiej, gdy zawodnikowi KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa odnowiła się wczesnowiosenna kontuzja kości stopy minęło właśnie siedem tygodni. Pooperacyjne diagnozy lekarzy zdawały się potwierdzać, że Grigorij Łaguta nie pojawi się już na torze do końca sezonu. Teraz, z każdym dniem coraz bliższy jest powrót Rosjanina do żużlowego treningu, chociaż nauczony smutnym doświadczeniem, podchodzi on do tego faktu nadzwyczaj ostrożnie.  - Na pewno teraz nie popełnię tego błędu i wrócę na tor dopiero wtedy, gdy lekarz powie, że mogę już spokojnie wracać - mówił on kilka dni po operacji w Rydze.


Kolejne tygodnie spokojnie prowadzonej rehabilitacji potwierdzają wypowiedziane wcześniej słowa. Prawie cały dotychczasowy okres "Grisza" przebywał w Daugavpils, gdzie ma swój drugi, oprócz rodzinnego dom. Większość czasu spędzał z rodziną, a zabijając nudę w trakcie ograniczonej możliwości poruszania się, mocno zaangażował się w prace przy swoim sprzęcie. Nowego wyglądu nabrał także przemalowany bus, którym Rosjanin podróżuje na mecze. - Nie umiem siedzieć bezczynnie, ręce musiałem czymś zająć - wyjaśnił powód zmian.
Rosjanin w domowym zaciszu zajmował się swoim sprzętem Rosjanin w domowym zaciszu zajmował się swoim sprzętem
 Niedawno Łaguta towarzyszył swoim byłym klubowym kolegom podczas treningów w Rydze, na torze gdzie wkrótce rozegrany zostanie turniej Grand Prix. Był także obecny w Vastervik, podczas półfinałowych zawodów SWC. - Wykorzystałem okazję nie tylko by obejrzeć zawody, czy podpowiadać łotewskim kolegom, ale także mogłem spotkać się tutaj z moimi szwedzkimi promotorami - powiedział Rosjanin. 

Od jakiegoś czasu, Grigorij zaczął dosiadać swojej czterokołowej Hondy. - Jazda na quadzie pozwala na nowo oswoić się z hałasem, pyłem, i prędkością. Bardzo mi już tego brakuje - wyjawił z uśmiechem. Rześko wyglądający Rosjanin nieco wymijająco odpowiedział, kiedy nastąpi moment przesiadki z czterech kół na dwa. - Nie wszystko jest jeszcze tak jak bym oczekiwał, ale ogólnie czuję się już bardzo dobrze. Pożyjemy - zobaczymy - skwitował.

Ujeżdżając swego quada, Grisza na nowo oswaja się z prędkością Ujeżdżając swego quada, Grisza na nowo oswaja się z prędkością
Od dwóch dni Grigorij Łaguta przebywa w rodzinnym, dalekowschodnim Władywostoku. Kibice natychmiast zauważyli jego obecność nie tylko w mieście, ale także na żużlowym stadionie. Póki co, Rosjanin nie zakładał jeszcze kevlaru, ale z każdym kolejnym treningiem Wostoka, ta chwila wydaje się być coraz bliższa. 

Jak udało nam się ustalić, głównym sportowym celem Rosjanina, w tym jakże pechowym dla niego sezonie, ma być występ w finale Indywidualnych Mistrzostw Rosji i próba obrony mistrzowskiego tytułu. Turniej ten odbędzie się 5 września w Saławacie.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (12):
 • Jarek_Toruń Zgłoś komentarz
  Griszka kuruj sie chlopaku,co bys byl w pelni sil na przyszly sezon.Ubibax zrobi male roszady wejdziesz do skladu za Golloba.Bedziesz mial dwoch bratankow Sajfutdinowa,i Kulakowa.Wspomaga Cie
  Czytaj całość
  takze "TURBO BLIZNACY",MIEDZIAK i "PAWELEK" z FAJFERKIEM;))
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Cieszy że Grisza powraca do zdrowia . ale raczej na torze z plastronem lwów się nie pojawi w tym sezonie a jak będzie w przyszłym zobaczymy,
   • dendryk Zgłoś komentarz
    Kto wie czy nie zobaczymy go w niedzielę na Orle w roli pomagiera i ze swoim sprzętem aby wspomóc Lokomotiv .
    • f_art1 Zgłoś komentarz
     Właśnie tak jest poprawnie. Dyneburg. Wreszcie ktoś zwraca na to uwagę. Brawo.
     • czefan Zgłoś komentarz
      "... przebywał w Daugavpils". Pytanie do redakcji Sportowych Faktów. Dlaczego usilnie piszecie nazwę miasta DYNEBURG po łotewsku. Polska nazwa to DYNEBURG zapamiętajcie raz na zawsze (z
      Czytaj całość
      czasem za tłumaczeniem nazwy rosyjskiej używano też: Dźwińsk lub Dźwinów). Czy piszecie nazwę państwa ŁOTWA po łotewsku, czyli Latvija. Nie. Czy piszecie zamiast WILNO nazwę Vilnius? Nie. Czy piszecie LWÓW, KIJÓW, BUKARESZT czy też niepoprawnie po polsku: Lviv, Kiev, Bucuresti? Przecież nie. Bądźcie więc konsekwentni i piszcie po polsku: DYNEBURG. "DYNEBURG – miasto na Łotwie, w południowo-wschodniej części kraju, nad Dźwiną, drugie co do wielkości miasto Łotwy, stolica i centrum naukowe, przemysłowe i kulturalne Łatgalii (b. Inflant polskich). ...Po odzyskaniu Inflant przez Polskę w pobliżu moskiewskiego szańca król Stefan Batory w 1582 r. lokował nowe miasto DYNEBURG, któremu nadał prawo magdeburskie oraz wybudował nową twierdzę. ...Na początku 1920 zdobyty przez oddziały polskie dowodzone przez gen. Rydza-Śmigłego w czasie operacji dyneburskiej." W czasie II w. św. działała w DYNEBURGU Armia Krajowa. Nie będę tutaj na forum żużlowym historycznie się rozpisywał bo nie miejsce na to. Chciałem tylko przypomnieć SPORTOWYM FAKTOM, że po polsku w/w miasto nazywa się DYNEBURG. Piszmy po polsku, czyli ŁOTWA, RYGA, DYNEBURG, a nie Latvija, Riga, Daugavpils. Poprawcie się SF. Pozdrawiam.
      • mati3600 Zgłoś komentarz
       Ogłosić sankcje i zapłacić mu jabłkami i wieprzowiną jak Putin.....
       • dillinger79 Zgłoś komentarz
        spadnie z niego baran i znowu coś sobie połamie
        • gomi Zgłoś komentarz
         Nie chcę go więcej widzieć w Czewie .Od bohatera do zera..
         • Krakowiaczekk. Zgłoś komentarz
          Łaguta i MJJ juz są po słowie z Marta. Podobno daje im za podpis po 1.5 miliona.
          • Darky i Chrispy Zgłoś komentarz
           Zdrowia życzę . Ale mam nadzieje że plotka o tym że masz przyjść do Torunia w 2015 roku się nie sprawdzi
           • Cysio Zgłoś komentarz
            Jeśli pojedzie 5.IX w Rosji, to jest szansa że pojedzie też 7.IX z Lesznem :D
            • Scoobiedooya Zgłoś komentarz
             Łaguta w 2015 w Grudziadzu !
             Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
             ×
             Sport na ×