Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ekstraliga odpowiada Marcie Półtorak

Marta Półtorak w swoim felietonie "Półtora okrążenia" zarzuciła, że winę za problemy ze skompletowaniem składu Nice PLŻ ponosi Ekstraliga Żużlowa.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Zdaniem Marty Półtorak zamieszanie, które mieliśmy niedawno w Ekstralidze powoduje obecne problemy ze skompletowaniem składu niższych klas rozgrywkowych w polskim żużlu. - Sytuacja całego polskiego żużla to jednak nie efekt konkursu ofert w celu uzupełnienia miejsca w Ekstralidze. Nie sposób było przekreślać żużlowe ośrodki jedną decyzją. To kto odpowiada za ruinę Włókniarza Częstochowa i Wybrzeża Gdańsk Ekstraliga pozostawiam do oceny kibiców - odpowiada Przemysław Szymkowiak, menedżer ds. PR Ekstraligi Żużlowej.


Według spółki zarządzającej najwyższą klasą rozgrywkową w polskim żużlu, licencje nadzorowane były wyciągnięciem ręki do trzech klubów. - Naszym zdaniem tylko Start Gniezno wykorzystał pomocną dłoń PZM. Wybrzeże Gdańsk i Włókniarz Częstochowa nie, ale każdy miał równe szanse - dodaje Przemysław Szymkowiak.

Szymkowiak wskazuje, że problem Nice PLŻ leży w innym miejscu. - Problem niekompletnej Nice PLŻ wynika, naszym zdaniem, z nieprzygotowania finansowego i organizacyjnego klubów PLŻ 2 do udziału w rozgrywkach Nice PLŻ. Nie każdy chce jeździć w lidze tylko po to, by z niej spaść. To pokazuje, że łączenie Nice PLŻ i PLŻ 2 jest pomysłem absurdalnym.

Ekstraliga Żużlowa zaznacza jednocześnie, że nie zamierza więcej polemizować z Martą Półtorak. W ocenie Przemysława Szymkowiaka argumentacja, którą przedstawia była prezes PGE Marmy Rzeszów, nie jest merytoryczna. - Marta Półtorak to dziś jeden z wielu tysięcy kibiców polskiego żużla i ma prawo do swojej oceny zdarzeń i działań Ekstraligi. My oceniając jej udział w ostatnich wydarzeniach, możemy powiedzieć, że bohaterem Stali Rzeszów jest dziś Andrzej Łabudzki - kończy Przemysław Szymkowiak.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (142)
 • Lesław Marek Gądek Zgłoś komentarz
  Wreszcie ktoś dał odpowiedź byłej pseudo prezes.Pani PÓŁtorak wciąż uważa się za wyrocznię w sprawach żużla,na którym mimo kilku lat bycia na świeczniku jnie zna się ani
  Czytaj całość
  trochę...Niech więc pisze swoje felietony,a kto zechce je czytać,jego sprawa...
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Każdy ma prawo do wypowiadania swego zdania. Każdy wie że Polski żużel jest chory. Kto jest bohaterem w Rzeszowie to na ten temat niech się wypowiedzą sami fani z Rzeszowa .
   • oldschool90 Zgłoś komentarz
    My oceniając jej udział w ostatnich wydarzeniach, możemy powiedzieć, że bohaterem Stali Rzeszów jest dziś Andrzej Łabudzki - kończy Przemysław Szymkowiak. [like]
    • Japa Zgłoś komentarz
     P. Szymkowiak ponownie daje popis aroganckiego chamstwa. Ten najemny pismak zupełnie nie odniósł się do słusznych zarzutów p. Półtorak. Nikt inny jak to wybieralne(?) gremium niszczy
     Czytaj całość
     kluby, niszczy ligi. Żadnej pokory. Co za tupet. Podoba się wam, że nie ma milionerów w żużlu? To klaszczcie dalej nieuki. Plujcie na ludzi kładących grube miliony w kluby. Kluby kompletnie zrujnowane. Idą na garnuszek miast. Do czasu. Nie ma kto jechać w lidze. A taki bezczelny typ śmie nazwać p. Półtorak łaskawie kibicem. To dzięki bogatym firmom i ich pieniądzom masz robotę Piotrze Szymkowiak. To sobie prezes PZM wystawia świadectwo. I takie to gremium prowadzi żużel do zagłady. Śmiejcie się krasnale. No dalej. Używajcie sobie internetowe gnomy.
     • GRYFM Zgłoś komentarz
      A gdzie wszechobecna sonda, kto ma rację? Jeżeli ten PR uważa że bardziej winne jest Krosno niż SE to urwał się z choinki. Kto sprawował nadzór nad licencjami, anonim?
      • KATO Zgłoś komentarz
       [quote]Naszym zdaniem tylko Start Gniezno wykorzystał pomocną dłoń PZM. Wybrzeże Gdańsk i Włókniarz Częstochowa nie, ale każdy miał równe szanse - dodaje Przemysław
       Czytaj całość
       Szymkowiak[/quote] Gniezno miało to szczeście, że spadło w 2013 z EE.
       • GKM FOREWER Zgłoś komentarz
        A wystarczyło by ni publokować jej wypocin na SF i po kłopocie.
        • ZKS STAL RZESZOW Zgłoś komentarz
         Nie trawie Marty, ale poziom jaki zaprezentowal ten koles w tym newsie jest zenujacy , to jest oficjalna osoba a nei forumowicz, neich potencjalni sponsorzy zobacza jak sie traktuje kogos z
         Czytaj całość
         kogo sie juz nei da ssac
         • RZESZA RULEZ Zgłoś komentarz
          Jajca, jeśli w ten sposób polemizuje się na forum publiczny to poziom zarządzających tą dyscypliną sięgną dna. Jedyna forma dialogu jaki dopuszczają to "morda w kubeł" ot taki morał.
          • koziołek maurycy Zgłoś komentarz
           Czy nie sądzicie, że spółka to jest dodatkowa, niepotrzebna czapa tylko generująca koszty? Ile akcji ma Pani Marta i ile są warte(10 gr za sztukę?) Można jeździć bez tej czapy w 1 i 2
           Czytaj całość
           lidze? Można! Tylko jak się ma mamonę za friko (działacze) to gdzie szukać kogoś, kto by rozpierdzielił ten dziwny twór i doprowadził do normalności e-lipę. Co do gksż i pzm to garnitury są tak przyspawane do stołków, że tylko jakiś kataklizm może ich oderwać od koryta.
           • Templariusz Zgłoś komentarz
            Oczywiście że jesto totalny bałagan za jaki odpowiadają "garnitury". Jak klub z Nice PLŻ ma podpisywać kontrakty sponsorskie kiedy w ogóle nie wiadomoile meczy będzie, czy bedzie tv czy
            Czytaj całość
            nie, ma to straszny wpływ na umowy z sponsorami, po drugie jak sprzedawać teraz karnety - jaka brać pod uwage ilość meczy rozgrywaną na wlasnym torze. To są wszystko kluczowe decyzje które podjęty już winny być na przełomie października - listopada. Centrala później oczekuje by kluby były w 100% wypłacalne.
            • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
             Kokojambo - Ty wiesz o co chodzi.
             • kokojamboo Zgłoś komentarz
              Szymkowiak a ty jestes jednym z milionów bidaków i nielicznych cwaniaków których ta extraliga czyli kluby utrzymują.Półtorakchoc za nią nie przepadam mozesz buty czyścić.
              Zobacz więcej komentarzy (48)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×