Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Emil Sajfutdinow jednak nie pojedzie w eliminacjach SGP!

Menadżer rosyjskiego żużlowca zaprzeczył informacjom przekazanym do publikacji przez Motocyklową Federację Rosji, jakoby Emil Sajfutdinow miał startować w Gorican. Rosjanina w eliminacjach nie będzie.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

We wtorek na stronie speedway-press.ru, która od wielu lat przekazuje oficjalne informacje Motocyklowej Federacji Rosji, ukazał się wykaz rosyjskich żużlowców nominowanych do rund kwalifikacyjnych do przyszłorocznego SGP. Jednym z tych zawodników jest Emil Sajfutdinow, którego przydzielono do turnieju zaplanowanego na Stadionie Millenium w Gorican. Poinformowaliśmy o tym w środę wieczorem. Krótko po naszej publikacji menadżer Tomasz Suskiewicz zdementował informacje Rosjan.


Pisaliśmy wielokrotnie o marnej kondycji rosyjskiego żużla, braku finansowego wsparcia zawodników ze strony motocyklowej federacji oraz tamtejszych sponsorów. Informowaliśmy również o swoistym dyktacie jaki Komisja Torowa MFR wprowadziła wobec żużlowców, strasząc ich brakiem pozwoleń i licencji na starty w ligach zagranicznych. Jedynym żużlowcem, nad którym obecnie nie wisi przysłowiowy topór jest "Rosyjska Torpeda". Dlatego zawodnik i jego menadżer mogą pozwolić sobie na to, by sami podejmować decyzje, gdzie i w jakich zawodach będą startować.

- To nie jest prawda, że wystartujemy w Gorican - powiedział "Susi". - My tam nie jedziemy i w eliminacjach nie startujemy.

Zapytany o rozbieżności między informacjami rosyjskiej federacji a stanowiskiem zawodnika, Tomasz Suskiewicz odpowiedział krótko: - Na dzień dzisiejszy wiadomości stamtąd trzeba potwierdzać z innego źródła. Nie jedziemy eliminacji i tyle... 

O organizacyjnym bałaganie, a wręcz miotaniu się w bezsilności rosyjskich działaczy niech świadczy fakt, że jeszcze w środę wieczorem zawodnikiem desygnowanym i opublikowanym na rundę kwalifikacyjną w Sankt Johann był Witalij Biełousow. W czwartek rano zamieniono go na Władimira Borodulina. Na obecną chwilę wciąż jednak w rosyjskim newsie źródłowym widnieje nazwisko Emila Sajfutdinowa.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (32):
Zobacz więcej komentarzy (19)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×