WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Emil Sajfutdinow jednak nie pojedzie w eliminacjach SGP!

Menadżer rosyjskiego żużlowca zaprzeczył informacjom przekazanym do publikacji przez Motocyklową Federację Rosji, jakoby Emil Sajfutdinow miał startować w Gorican. Rosjanina w eliminacjach nie będzie.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

We wtorek na stronie speedway-press.ru, która od wielu lat przekazuje oficjalne informacje Motocyklowej Federacji Rosji, ukazał się wykaz rosyjskich żużlowców nominowanych do rund kwalifikacyjnych do przyszłorocznego SGP. Jednym z tych zawodników jest Emil Sajfutdinow, którego przydzielono do turnieju zaplanowanego na Stadionie Millenium w Gorican. Poinformowaliśmy o tym w środę wieczorem. Krótko po naszej publikacji menadżer Tomasz Suskiewicz zdementował informacje Rosjan.


Pisaliśmy wielokrotnie o marnej kondycji rosyjskiego żużla, braku finansowego wsparcia zawodników ze strony motocyklowej federacji oraz tamtejszych sponsorów. Informowaliśmy również o swoistym dyktacie jaki Komisja Torowa MFR wprowadziła wobec żużlowców, strasząc ich brakiem pozwoleń i licencji na starty w ligach zagranicznych. Jedynym żużlowcem, nad którym obecnie nie wisi przysłowiowy topór jest "Rosyjska Torpeda". Dlatego zawodnik i jego menadżer mogą pozwolić sobie na to, by sami podejmować decyzje, gdzie i w jakich zawodach będą startować.

- To nie jest prawda, że wystartujemy w Gorican - powiedział "Susi". - My tam nie jedziemy i w eliminacjach nie startujemy.

Zapytany o rozbieżności między informacjami rosyjskiej federacji a stanowiskiem zawodnika, Tomasz Suskiewicz odpowiedział krótko: - Na dzień dzisiejszy wiadomości stamtąd trzeba potwierdzać z innego źródła. Nie jedziemy eliminacji i tyle... 

O organizacyjnym bałaganie, a wręcz miotaniu się w bezsilności rosyjskich działaczy niech świadczy fakt, że jeszcze w środę wieczorem zawodnikiem desygnowanym i opublikowanym na rundę kwalifikacyjną w Sankt Johann był Witalij Biełousow. W czwartek rano zamieniono go na Władimira Borodulina. Na obecną chwilę wciąż jednak w rosyjskim newsie źródłowym widnieje nazwisko Emila Sajfutdinowa.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (32):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • kaski 0
  Szkoda Emila. Jest On obecnie jednym z najlepszych żużlowców świata. Mam jednak nadzieję, że dostanie dziką kartę i działacze rosyjscy będą mieć się z pyszna. Emilu startuj z dokumentami Polswkimi!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • kertoip9876 0
  wymarzone GP
  Hancock
  Kasprzak
  Hampel
  Pedersen
  J. Jensen
  Iversen
  Ward
  Holder
  Doyle
  Jonsson
  Lindgren
  Zagar
  Sayfutdinov
  Woffinden
  Janowski
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • UNIA UNIA LESZNO 2015 0
  I blondi swoje grosze znowu wpiepsza.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (29)
Pokaż więcej komentarzy (32)
Pokaż więcej komentarzy (32)
Pokaż więcej komentarzy (32)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×