Jest kolejna propozycja systemu Nice PLŻ

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Chaos organizacyjny. Tak najkrócej można określić to, co aktualnie dzieje się w zakresie systemu rozgrywek I i II ligi żużlowej. Kluby nadal nie wiedzą, jaki kształt będą miały rozgrywki sezonu 2016.

W tym artykule dowiesz się o:

Po oświadczeniu firmy Nice i stanowisku Głównej Komisji Sportu Żużlowego, która wycofała się z pomysłu połączenia rozgrywek I i II ligi, nie brakuje kolejnych propozycji ze strony klubów. Ciekawą koncepcję złożył Włókniarz Częstochowa. Podstawowe założenia: 1. Jedna liga, w której zespoły jadą systemem każdy z każdym z wyłączeniem klubów z Krosna, Opola i Rawicza. 2. Najsilniejsze zespoły mają w sezonie do odjechania 17. kolejek. 3. Opole, Rawicz i Krosno ma 12 spotkań w sezonie. 4. Opole, Rawicz i Krosno jedzie z każdym klubem u siebie co daje im dobry produkt dla kibiców i sponsorów. 5. Opole, Rawicz i Krosno, nie ma wyjazdów, co nie rujnuje ich budżetów. 6. Już teraz kluby mogą robić karnety, bo z góry wiemy ile jedziemy spotkań.

Jak to uzyskujemy: 1. Gdańsk 2. Daugavpils 3. Łódź 4. Kraków 5. Bydgoszcz 6. Piła 7. Częstochowa 8. Rzeszów - - - - - - - - - - - - 9. Krosno 10. Opole 11. Rawicz

Pierwsza ósemka jedzie mecze każdy z każdym (14 spotkań) plus trzy mecze na wyjeździe z Krosnem, Opolem i Rawiczem, co daje łącznie 17 spotkań. Natomiast drużyny na pozycjach 9-11 tylko spotkania u siebie, co daje im 8 kolejek. Gdyby zdecydowały się na jazdę każdy z każdym w ramach tej trójki, to dochodzą dodatkowo dwie kolejki. Drużyny te rywalizują tylko i wyłącznie w tabeli pomiędzy sobą. Nie rywalizowałyby w końcowej tabeli z drużynami z miejsc od 1-8.

To w przypadku, kiedy któraś z nich uzbierałaby większą ilość punktów od drużyny znajdującej się obecnie w tabeli na pozycjach 1-8. A taka możliwość istnieje.

Kluby na pozycjach 1-8 jadą o najlepszy wynik sportowy i w przypadku zwiększenia liczby drużyn w sezonie 2017 i startu w nim II ligi mają zagwarantowany start w I lidze (Nice PLŻ). Zespoły z pozycji 9–11 nie powinny, czuć się urażone brakiem możliwości startu w sezonie 2017 w Nice PLŻ, ze względu, że nie będą ponosiły tak wysokich kosztów startu w sezonie 2016, jak pozostałe drużyny. Oczywiście dotyczy to tylko chwili w której startowałaby II liga w sezonie 2017.

Takie rozwiązanie powinno satysfakcjonować wszystkich. Zespoły budujące mocne składy,  również zespoły, których budżety są skromne. No i najważniejsze, że takie rozwiązanie daje dobry produkt dla telewizji, sponsorów i kibiców.

W Opolu, Rawiczu i Krośnie kibice mają okazję zobaczyć i powalczyć u siebie z najlepszymi zespołami Nice PLŻ. Najważniejsze, że mają więcej startów, niż w obecnej formie.

Co myślicie o propozycji częstochowskiego klubu?

Źródło artykułu:
Komentarze (13)
avatar
dendryk
5.01.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dlaczego stowarzyszenie Czewa ma tak dużo do powiedzenia w temacie kształtu lig skoro nie odjechało w polskim żużlu ligowym ani jednego biegu ? To jakaś paranoja !  
avatar
Rutrzyk
5.01.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
To jest chyba najbardziej sensowne wyjście z sytuacji w jakiej znajdują się kluby zaplecza Ekstraligi. Tylko przydały by się przynajmniej jakież baraże dla zwycięscy II ligi z ostatnim w I Lidz Czytaj całość
avatar
RECON_1
5.01.2016
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
To moze odrazu zamknijmy te 3 kluby....przeciez to nic innego jak forowanie Czewy, zyczylem im jak najlepiej ale po tym co widze to na sile stara sie ich umiejscowic w 1 lidze, a gdzie kara za Czytaj całość
avatar
CRACSANH
5.01.2016
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Bankrutom z Częstochowy mówi my nie !!!!!!  
avatar
UNIA LESZNO kks
5.01.2016
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
hshshshsh ahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaa KROSNO KOZLEM OFIARNYM POLSKIEGO ZUZLA!!! NIE OMINELI OD 1988 ZADNEGO SEZONU A CZEWA BEZ JAZDY CHCE WYWALIC ICH Z LIGI!!!