Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Start Gniezno wydał oświadczenie w sprawie adepta

W minioną sobotę opublikowaliśmy na naszym portalu artykuł, w którym o swoim ciężkim położeniu mówił Dominik Kopecki, jedyny adept gnieźnieńskiego klubu. Jak informuje TŻ Start, nie wszystkie słowa młodego sportowca są zgodne z prawdą.
 Redakcja
Redakcja
WP SportoweFakty / Tomasz Kordys

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Poniżej prezentujemy treść oświadczenia, które zostało zamieszczone na oficjalnej stronie Startu Gniezno.

Szanowni Państwo,

20 lutego 2016 roku na łamach jednego z portali sportowych ukazał się artykuł dotyczący gnieźnieńskiego adepta sportu żużlowego - Dominika Kopeckiego. Ponieważ ów artykuł zawierał wypowiedzi zawodnika będące niezgodne z prawdą, Zarząd klubu postanowił odnieść się do całej sytuacji.

Dominik Kopecki w minionym sezonie był jednym z adeptów gnieźnieńskiej szkółki żużlowej. Zwieńczeniem starań siedemnastolatka miało być przystąpienie do egzaminu na licencję żużlową, co ostatecznie nie miało miejsca. Wbrew temu, co zostało napisane we wspomnianym artykule, przyczyną nie była kontuzja, ale decyzja trenera Dariusza Śledzia, który nie wyraził zgody na to, aby zawodnik przystąpił do egzaminu na żużlowy certyfikat. W opinii szkoleniowca, adept nie wykazywał umiejętności pozwalających na pomyślne zdanie tego sprawdzianu.

W opublikowanym tekście Dominik przekazuje, iż nie może liczyć na wsparcie klubu w dalszych staraniach o uzyskanie licencji żużlowej, a jego sytuacja jest zła do tego stopnia, iż nie ma on nawet kasku z odpowiednim atestem. Dla klubu jest to bardzo krzywdząca opinia, tym bardziej że ma ona niewiele wspólnego ze stanem faktycznym. Dominik przez cały poprzedni sezon uczęszczał na zajęcia prowadzone przez trenera Dariusza Śledzia. Co istotne, ani on, ani żaden inny adept nie był z tego tytułu obciążony żadnymi kosztami. Wszelkie wydatki związane z prowadzeniem szkółki znajdowały się po stronie klubu, a wspomniane koszty to nie tylko kewlar, buty, kask, gogle i rękawice - to także sprawne motocykle, obecność trenera, mechanika, toromistrza. To również zabezpieczenie medyczne - także ważne, zwłaszcza na treningach szkółki żużlowej. Mimo sporych nakładów wszyscy adepci mogli spróbować swoich sił na torze, a dalej - podnosić swoje umiejętności bezpłatnie.

Ubolewamy, że ubiegłoroczne starania Dominika Kopeckiego zakończyły się niepowodzeniem. Nie rozumiemy jednak, dlaczego zawodnik w pierwszej kolejności nie próbował porozmawiać o swoich problemach z kimkolwiek z klubu, zamiast tego przenosząc całą dyskusję na łamy mediów. Od października ubiegłego roku 17-latek nie kontaktował się z żadnym z przedstawicieli spółki czy też stowarzyszenia, aby przedyskutować swoją obecną sytuację. Po ukazaniu się publikacji podjęliśmy próbę kontaktu z Dominikiem, aby wyjaśnić całą sprawę i odnieść się do jego zarzutów bezpośrednio, a nie za pośrednictwem mediów. Niestety, młody adept nie obierał telefonu. Fiaskiem zakończyła się również próba spotkania z mamą Dominika. Mimo wspomnianych niepowodzeń wierzymy, że w niedalekiej przyszłości nadarzy się ku temu sposobność.

Pomimo trudnej sytuacji klubu, której pokłosiem było nieprzyznanie licencji na udział w rozgrywkach ligowych, Towarzystwo Żużlowe Start Gniezno zamierza kontynuować projekt, jakim jest szkółka żużlowa. W minionym roku warsztat szkółki został doposażony, park maszynowy nieco się zwiększył, a oprócz trenera dostępny był także mechanik. Szkółka posiada zaplecze i niezbędny sprzęt, aby w tym sezonie szkolić nowych zawodników. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony całoroczny nabór kandydatów, a wraz z początkiem sezonu żużlowego, w przypadku pojawienia się chętnych, rozpoczną się treningi, które - podobnie jak w roku poprzednim - będą darmowe dla wszystkich adeptów.

Z poważaniem
Zarząd Towarzystwa Żużlowego Start Gniezno

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
start.gniezno.pl

Komentarze (34):

 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Wg klubu adepci mieli jak u pana Boga za piecem w co nie chce mi wierzyć patrzac na obecną pozycje klubu...
  • KACAP.C.I.U.L Zgłoś komentarz
   Gdyby młody miał papiery na jazdę, to już dawno wysłaliby go na licencję i próbowali opchnąć za dobrą kasę.
   • Jack232 Zgłoś komentarz
    Kiedy super klubik spod Poznania dostanie licencję na sezon 2016 ??? Przecież według jednego fachowca od ortografii ta licencja jest pewna . Dlaczego centrala w Warszawie tak długo zwleka z
    Czytaj całość
    przyznaniem jej ŚKS Start BANKRUT Gniezno ???
    • gacek Zgłoś komentarz
     Wiedziałem ,że te zeszło tygodniowe proby wzywania Dominika na dywanik i proby szantażu zakonczą się w koncu oswiadczeniem tego nie mającego sobie nic do zarzucenia zarządu bankruta
     Czytaj całość
     układowego ,dzisiaj w likwidacji Startu Gniezno.....Eldorado i rzeka płynąca miodem i mlekiem w solidnie wyposażonym warsztacie dla młodych adeptow żużla nie przestaje płynąc mimo fizycznej likwidacji tego upadłosciowego tworu ..jest tak dobrze ,że inne kluby w Polsce mają się czego wstydzic i rumienic przy gniezniejskim dobrobycie i bogactwie ...poprostu paranoja ,to tak jakby uwierzyc ,że Leszek Wałęsa wygrywał kiedy chciał ,sorry kiedy potrzebował w totolotka buhahahhaha
     • tomas68 Zgłoś komentarz
      Zapieranie się samego siebie po co komentować coś w ich obecnej sytuacji.
      • intro Zgłoś komentarz
       Zarówno klub, szkółka żużlowa, Śledź jako trener oraz ten TALENT CZYSTEJ WODY są g...o warci
       • tak_sobie Zgłoś komentarz
        A i jeszcze jedno. Gniezno podjęło próbę spłaty zobowiązań, a Wy uciekliście do II ligi i spłacacie tylko część zadłużenia. Nazywanie kogoś, kto chce spłacić większość swoich
        Czytaj całość
        zobowiązań od złodziei jest w tym przypadku co najmniej śmieszne. To w takim razie jak nazwać Twój klub - Jack232?
        • szurszacz Zgłoś komentarz
         no wyjaśnij mi w końcu jak wy AWANSOWALIŚCIE o 2 ligi w dół???
         • Jack232 Zgłoś komentarz
          szurszacz trollu Tak jak wasz awans po raz kolejny przy zielonym stoliczku . TYLKO TYLE POTRAFICIE , BO W WALCE NA TORZE ZAWSZE MACIE BĘCKI OD WYBRZEŻA !!!!
          • szurszacz Zgłoś komentarz
           jack - wy awansowaliście z e-ligi do 2 ligi. jak to zrobiliście???
           • miras72 Zgłoś komentarz
            Najdziwniejsze jest to że Kopecki sam nie szukał kontaktu z klubem,nie interesował się nowym sezonem ,przygotowaniami kiedy ruszą a od razu poszedł do mediów !!! a przecież mieszka 300
            Czytaj całość
            m. od stadionu zapewne nie był w sekretariacie u p.Helenki.Niby klub nie kontaktował się z nim a ,,słynny,, mechanik gnieżnienski pisał na portalu fb że Kopecki został wezwany do klubu na dywanik.Tak w ogóle spójrzcie na tą sylwetkę w poprzednich artykułach !!!
            • Judytka8 Zgłoś komentarz
             Przygotowania do nowego sezonu trwają w najlepsze :) żużel jest moją pasją. Na przykład gram w świetnego managera Speedway Club Manager SCM :) Polecam wszystkim :)
             • pietrucha Zgłoś komentarz
              brednie
              Zobacz więcej komentarzy (21)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×