Gnieźnieńscy amatorzy zorganizują kolejny turniej. Tym razem indywidualny

Amatorski Klub Żużlowy Waleczne Orły Gniezno nie zwalnia tempa. W najbliższą sobotę odbędzie się już trzeci w tym sezonie trening punktowany, zorganizowany przez tę drużynę.

Mateusz Kozanecki
stadion Startu Gniezno WP SportoweFakty / Na zdjęciu: stadion Startu Gniezno

9 lipca amatorzy z Gniezna zmierzyli się w treningu punktowanym z AKŻ Speedway Ostrów. Gospodarze zwyciężyli 60:42, a komplet punktów wywalczył Mateusz Durkowiak. Nieco ponad miesiąc później (20.08) rozegrano Turniej Par Amatorów Gniezno Cup, w którym zwyciężyła ekipa z Speedway Team Piła.

Tym razem zmagania przyjmą formę turnieju indywidualnego z udziałem szesnastu zawodników. - Zwycięzcą zostanie zawonik, który po 20. biegu zgromadzi największą ilość punktów. Dla wszystkich startujących zostały przygotowane pamiątkowe puchary i drobne upominki. Będą także darmowe programy dla kibiców. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na stadion w sobotnie popołudnie - powiedział Błażej Skrzeszewski, prezes AKŻ Waleczne Orły Gniezno.

W rywalizacji wezmą udział zawodnicy z całej Polski. Rozegranych zostanie dwadzieścia wyścigów na dystansie dwóch okrążeń. Wstęp na turniej jest bezpłatny. Zwycięzca otrzyma tytuł Ogólnopolskiego Indywidualnego Mistrza Gniezna Żużlowców-Amatorów.