Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ojciec Damiana Stalkowskiego odpowiada Polonii i grozi prokuraturą

Polonia Bydgoszcz w ostatnich dniach zawiesiła Patryka Sitarka i Damiana Stalkowskiego w prawach członka klubu. Do zaistniałej sytuacji odniósł się ojciec drugiego z juniorów - Marcin Stalkowski, który nie zgadza się z decyzjami klubu.
Kacper Ginter
Kacper Ginter
Damian Stalkowski WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Damian Stalkowski

Cała historia rozpoczęła się na początku lipca tego roku, kiedy to dwaj młodzieżowcy Polonii Bydgoszcz - Patryk Sitarek i Damian Stalkowski, mieli odmówić jazd treningowych. Takie zachowanie nie znalazło aprobaty u właściciela klubu Władysław Golloba. Juniorzy popadli w konflikt z klubem i od tamtego czasu wystąpili tylko w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Pomorza w Grudziądzu. Pozostały czas spędzili na zwolnieniach lekarskich.

9 listopada w siedzibie ŻKS Polonia Bydgoszcz SA doszło do spotkania Zarządu Klubu, na którym przyjęto uchwałę, na mocy której obu jeźdźców zawieszono w prawach członka klubu do 8 maja 2017 roku. Przy okazji poinformowane też, że w razie opuszczenia drużyny na rzecz innego zespołu, nowy klub będzie zmuszony uiścić opłatę za ekwiwalent szkoleniowy. Suma jego wynosi 120 000 zł za jeden rok szkolenia.

Tych postanowień nie akceptuje team Damian Stalkowski Racing. W związku z tym w charakterze listu otwartego wypowiedział się ojciec młodzieżowca.

"Szanowni Państwo
W nawiązaniu do pisma z dnia 9 listopada 2016 pragnę wyrazić, w niniejszym piśmie swoją opinię. Aby jednak to pismo było merytoryczne, czuję się w obowiązku moralnym opisać Państwu wszystko od początku. Damian Stalkowski pierwszy kontakt z motocyklem , jak również z torem żużlowym miał w BTŻ POLONIA Bydgoszcz, w której prezesem wówczas był Pan Andrzej Tyma. To BTŻ POLONIA Bydgoszcz wyszkoliło mojego syna. W BTŻ POLONIA Bydgoszcz Damian zdobył licencję żużlową. Dnia 12 stycznia 2016 został sporządzony Aneks do umowy z dnia 5 maja 2014. Z aneksu wynika, że klub BTŻ POLONIA Bydgoszcz zrzeka się wszelkich roszczeń z tytułu ekwiwalentu na wyszkolenie zawodnika. Jeżeli zatem BTŻ POLONIA Bydgoszcz wyszkoliło Damiana Stalkowskiego to ewentualnie wyłącznie BTŻ POLONIA Bydgoszcz mogłoby, prawnie i moralnie domagać się od mojego syna ekwiwalentu za wyszkolenie. Jak klarownie wynika z aneksu - §1, punkt 3, BTŻ POLONIA Bydgoszcz zrzekło się jakichkolwiek roszczeń z tytułu ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika.

Szanowni Państwo, żywię ogromny szacunek do nazwiska Gollob. Zasługi Pana Jacka, Władysława a tym bardziej Tomasza, są bezdyskusyjne. Jednak mamy do czynienia w tej konkretnej sprawie nie z tym ile Pan Gollob zrobił dla sportu żużlowego w Polsce, tylko z sytuacją, w której Pan Władysław Gollob domaga się od mojego syna pieniędzy za coś za co nie ma prawa występować i się ubiegać. To nie ŻKS Polonia Bydgoszcz z prezesem Władysławem Gollobem na czele wyszkoliło Damiana, tylko BTŻ POLONIA Bydgoszcz z prezesem Andrzejem Tyma, na czele oraz trenerem Jackiem Woźniakiem. Działania i żądania Pana Władysława Golloba są bezzasadne, bezprawne. Rozważam, żeby wystąpić przeciwko Panu Władysławowi Gollob, z pismem do Prokuratury jako doniesieniem o możliwości popełniania przestępstwa - próba wyłudzenia pieniędzy.

Informuję, że bardzo nam zależało i nadal zależy aby Damian reprezentował jako zawodnik, klub z Bydgoszczy. Jednak nie mamy na to szans a tych szans pozbawił nas nie kto inny jak Pan Władysław Gollob. Nie wywiązał się kompletnie z kontraktu, nie zabezpieczył choćby jednego kompletnego motocykla. Problemem gigantycznym było zabezpieczenie transportu na każde zawody, wraz ze zgrupowaniem kadry juniorów. Pan Władysław Gollob mówi i robi co chce. Twierdził publicznie, że nie zalega żadnych pieniędzy zawodnikom a prawda jest zupełnie odmienna. Został albowiem zobligowany przez PZMOT do wpłacenia zaległych pieniędzy za dojazdy na zawody (tzw. kilometrówki), do depozytu PZMOT-u. Problemem bydgoskiego sportu żużlowego nie jest Damian Stalkowski tylko grabieżcza gospodarka prowadzona przez Pana Władysława Golloba. To już nie pierwsza, swoją drogą, kompromitująca sytuacja, z udziałem Pana Władysława. Kibice bydgoscy doskonale pamiętają zarzuty prokuratorskie sprzed paru lat jakie zostały postawione Panu Władysławowi Gollobowi. Pan Gollob został skazany wówczas prawomocnym wyrokiem. Swoją drogą, nie podoba mi się wciąganie mojego syna do ,,gierek” stosowanych przez Pana Władysława Golloba. Mój syn jest zbyt młody aby to wszystko co się dzieje wokół Niego zrozumieć. Wystarczającym stresem jest jazda na motorze, gdyby jednak miał możliwość skupienia się tylko na niej być może rezultaty osiągane przez Niego były lepsze. Nie sposób jednak ścigać się na motocyklu, nie mając ,,pustej” głowy.

Przy okazji, z racji tego, że pismo to ma charakter listu otwartego pragnę nadmienić, że Pan Rafał Kuskowski, menager mojego syna wielokrotnie próbował doprowadzić do kompromisu ale Pan Władysław oraz Jacek Gollob nie byli tym zainteresowani. Twierdzenie, że cokolwiek w sprawie Damiana to wina Pana Kuskowskiego jest mówiąc delikatnie niesprawiedliwe i zakłamuje rzeczywistość. Nie widzę, w takiej atmosferze szans na stabilną, dającą punkty drużynie, jazdę mojego syna. Przykre, że przez upór i egoistyczne podejście Pana Władysława Golloba tracą wszyscy - Damian, my jako rodzice Damiana oraz kibice bydgoscy.
Pragnę nadmienić ,że Prezydent Miasta Bydgoszczy zobowiązał się , przeznaczyć , do roku 2019 , 8,5ml. złotych na ,, szkolenie zawodników „ – uchwała Rady Miasta Bydgoszczy w sprawie sprzedaży akcji ŻKS ,, Polonia Bydgoszcz „ S.A. W aspekcie tej kwoty i tego ,że to nie ŻKS wyszkolił Damiana , nie bardzo rozumiem dlaczego Pan Władysław Gollob żąda od nas pieniądze i to w dodatku w tak absurdalnie wysoką kwotę.

Z poważaniem
Marcin Stalkowski"

ZOBACZ WIDEO Tomasz Gollob znów z nagrodą za wyścig sezonu: "Sam się dziwię, jak ja to robię"

Która ze stron ma rację w tym konflikcie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
facebook / inf. własna

Komentarze (61):

 • Maciula87 Zgłoś komentarz
  [quote]Za Sitarka dałbym 10-15% rabatu przyszłemu kupcowi. To taka promocja świąteczna a jak wiadomo to już czas na zakupy drewna - przywóz gratis :) [/quote] Hahaha dobre... Znakomite
  Czytaj całość
  porównanie...
  • BKSIK Zgłoś komentarz
   Za Sitarka dałbym 10-15% rabatu przyszłemu kupcowi. To taka promocja świąteczna a jak wiadomo to już czas na zakupy drewna - przywóz gratis :) Za Stalkowskiego cena jest niewygórowana.
   Czytaj całość
   Nawet bym się cieszył gdyby GKSŻ jeszcze ją podniosła hehe, choć obawiam się, że sporo mogą obniżyć kwotę za niego aby się nie zmarnował[takie podejście do tematu, żeby nie było, że przykładają ręki do psucia kariery młodym]
   • Penhal Zgłoś komentarz
    Czekamy do wtorku.
    • Penhal Zgłoś komentarz
     - Przedstawiłem zawodnikom propozycję, której podstawą jest wyczyszczenie obecnej sytuacji, czyli przeproszenie władz klubu i osób z nim związanych za kłamliwe opinie wygłaszane przez
     Czytaj całość
     zawodników w różnego rodzaju mediach, a także zachowania, które źle wpływały na wizerunek klubu i mogły przyczynić się do degradacji zespołu do drugiej ligi - przekazał po spotkaniu prezes ŻKS Polonia Bydgoszcz SA Władysław Gollob. - Po spełnieniu tego warunku i zdaniu klubowego sprzętu, a także podpisaniu "entry form", zawodnicy by otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, do którego mogliby zostać wypożyczeni na sezon 2017 za sumę odstępnego w wysokości 60.000 zł za każdego z nich. Po zakończeniu sezonu 2017 obaj staliby się wolnymi zawodnikami i mogliby odejść do dowolnego klubu bez żadnych dodatkowych opłat. Zawodnicy taką propozycję jednak odrzucili, dlatego też czekamy na orzeczenie Głównej Komisji Sportu Żużlowego - wyjaśnił Władysław Gollob.
     • smok Zgłoś komentarz
      Rację w tym konflikcie ma klub Polonia Bydgoszcz, a pan Stalkowski jest głównym aktorem w niszczeniu kariery swego utalentowanego syna.
      • slaw... Zgłoś komentarz
       1 mln złotych zarezerwowano na przebudowę stadionu Polonii Bydgoszcz. W projekcie budżetu czytamy, że: „zadanie obejmuje przebudowę sektora wschodniego stadionu żużlowego [na prostej
       Czytaj całość
       przeciwległej do startu i mety – red.], m.in. przebudowę trybun wraz z nowym zapleczem sanitarno-gastronomicznym dla kibiców, boksami, garażami i zapleczem socjalnym dla zawodników, zapleczem medycznym i kontrolą dopingową, zapleczem technicznym oraz przebudową infrastruktury. W 2017 roku planowane jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz rozpoczęcie robót budowlanych. Zakończenie realizacji zadania planuje się na 2018 rok”. Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/sport/zuzel/polonia-bydgoszcz/a/ratusz-ma-pieniadze-na-przebudowe-polonii,11463514/ _________________________________________________ Na facebookowym profilu ratusza czytamy ponadto: "W 2017 roku zakończą się prace niezbędną dokumentacją pozwalającą rozpocząć modernizację obiektu przy ul. Sportowej 2. Na pierwszy etap prac budowlanych przeznaczonych zostanie kwota 8 mln zł. W budżecie na rozpoczęcie inwestycji rezerwujemy 1 mln złotych". Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/sport/zuzel/polonia-bydgoszcz/a/ratusz-ma-pieniadze-na-przebudowe-polonii,11463514/ _______________________ Spogladam na daty ewentualnej realizacji i co widze?Wybory i kolejna scieme zaklamanego Bruskiego!
       • slaw... Zgłoś komentarz
        Stalky jeszcze wam wszystkim pokaze-------------jak sie buty pastuje ;)
        • Remik Banaszkiewicz Zgłoś komentarz
         BARAN w częstochowię!!!!!!!!!!!!!!!! Jak Świderski nie pójdzie do Rzeszowa to będą mieli wielki problem z polakami. Otwiera się szansa na utrzymanie ale kiedy polonia będzię jeździć o
         Czytaj całość
         bardziej ambitniejsze cele...
         • Remik Banaszkiewicz Zgłoś komentarz
          Zgadzam się tylko z jednym że Władek ma prawo rządać ekwident za wyszkolenie szkoda tylko że nie mogą się dogadać. Ja w orwata wogle nie wierze tak jak nie wierze w odbudowe dobrego
          Czytaj całość
          żużla w bydgoszczy
          • slaw... Zgłoś komentarz
           Slawus mowi Dobranoc,ide zwazyc zone ;)
           • Marianno-Italianno Zgłoś komentarz
            Władek niby spokojny o 1 lige, Tomek ma przyjsc na wypozyczenie. Rysiu mów...bzdura czy jest szansa
            • Jankes_ RSKZ Zgłoś komentarz
             to będzie bomba hitowa Tomasz.G będzie jechał w Poloni bo Pieszczek zajmie jego miejsce ;) myśle że tomcio będzie na hitowe spotkania
             • Sellex Zgłoś komentarz
              Się w tej Bydzi dzieje(Jezusie kochany;))...Dobrze że święta całkiem niedaleko, to i pojednania czas:)!!
              Zobacz więcej komentarzy (48)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×