Znamy wszystkie dzikie karty na SEC 2017! Będą braterskie pojedynki

FIM Europe wraz z One Sport ogłosili stałe dzikie karty na cykl SEC 2017 oraz nazwiska zawodników, którzy będą pełnić rolę rezerwowych cyklu, który zostanie zainaugurowany 30 czerwca w Toruniu.

Radosław Wesołowski
Artiom Łaguta WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: Artiom Łaguta

Pięciu najlepszych zawodników w ubiegłym roku zapewniło sobie udział w tegorocznej edycji IME. Kolejnych siedmiu żużlowców wyłonił SEC Challenge w Gorican. W poniedziałek podczas konferencji prasowej w Warszawie poznaliśmy trzech ostatnich szczęśliwców, których powalczą o mistrzostwo Europy.

Stałe dzikie karty od organizatorów otrzymali Artiom Łaguta, Andreas Jonsson oraz Andrzej Lebiediew. Łotysz w ubiegłym roku zajął dziewiąte miejsce w walce o mistrzostwo Europy i nie udało mu się utrzymać w stawce. Dla Artioma Łaguty to również nie będzie debiut w SEC. W 2015 roku Rosjanin zajął siódme miejsce. Teraz znów powalczy na torze ze swoim bratem, Grigorijem. Z kolei Jonsson powraca do rywalizacji po trzech latach nieobecności. W 2014 roku uplasował się na siódmej pozycji.

Wskazano również zawodników, którzy będą oczekiwali na swój występ w razie kontuzji lub wycofania się stałych uczestników cyklu. Są to kolejno Mikkel Bech, Andriej Kudriaszow i Michael Jepsen Jensen. - Zajęli oni kolejne trzy miejsca w SEC Challenge, które nie dawały awansu do finałów - mówił Piotr Szymański, przedstawiciel Fim Europe.

Wysoką pozycję Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu podkreślił Ryszard Czarnecki. - Ta formuła się obroniła i staje się coraz ważniejsza w kalendarzu żużlowym. Przywraca się prestiż walce o mistrzostwo Europy. Dla kibica SEC kojarzy się przede wszystkim z wysokim poziomem oraz z niezwykle zaciętą rywalizacją - powiedział wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, patron honorowy cyklu SEC.