Pogoda torpeduje ściganie na Wyspach. Polacy nie pojadą w poniedziałek

W Wielkiej Brytanii od kilku dni panują niekorzystne warunki pogodowe i kluby zmuszone są do przekładania kolejnych spotkań. Do skutku nie dojdą poniedziałkowe mecze z udziałem Krzysztofa Kasprzaka, Tobiasza Musielaka i Krystiana Pieszczka.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
tor żużlowy WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: tor żużlowy
W czwartek miała wystartować Premiership (mecz Swindon Robins - Leicester Lions), a w piątek Premiership Knock Out Cup (dwumecz Poole Pirates - Somerset Rebels), ale z powodu złych warunków pogodowych wszystkie spotkania zostały odwołane i przełożone. Torpedowane są także zmagania zespołów z niższych lig. Opady nie pozwalają na odpowiednie przygotowanie torów. Ściganie z udziałem najlepszych brytyjskich klubów planowane jest na Poniedziałek Wielkanocny, ale już wiadomo, że nie dojdą do skutku trzy z pięciu kolejnych pucharowych potyczek.

Przełożono dwa mecze z udziałem Rye House Rockets i Swindon Robins, a także konfrontację Leicester Lions z King's Lynn Stars. Tym samym w drugi dzień Świąt Wielkanocnych na tor nie wyjedzie trójka zawodników z Polski. Na pierwszy mecz w sezonie w Rye House poczeka Krzysztof Kasprzak, a na oficjalny debiut w Leicester Krystian Pieszczek (ma za sobą jeden sparing). Dwa występy o punkty ma za sobą Tobiasz Musielak ze Swindon, ale miały one miejsce 19 i 22 marca.

Na ten moment nie ma informacji o zmianach w dwumeczu Belle Vue Aces - Wolverhampton Wolves. Asy i Wilki mają się spotkać w poniedziałek dwa razy. Najpierw w południe w Manchesterze, a następnie wieczorem w Wolverhampton. Jeśli oba spotkania dojdą do skutku i tak nie wystąpi w nich odpoczywający po upadku Damian Dróżdż z ekipy Belle Vue. Na relację tekstowe live zapraszamy na WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: Oficjalne promo 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland
Czy śledzisz zmagania żużlowe w Wielkiej Brytanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×