Unia Kolejarz - Ostrovia: efektowny występ 16-latka. Z tej mąki będzie chleb (noty)

Stainer Unia Kolejarz Rawicz pokonała MDM Komputery TŻ Ostrovię (47:43) w pierwszym meczu półfinałowym 2. LŻ. Zwycięstwo podopiecznych Romana Jankowskiego nie byłoby możliwe, gdyby nie świetna postawa Jaimona Lidseya.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Kacper Pludra WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Kacper Pludra
Noty dla zawodników Stainer Unii Kolejarza Rawicz:

Wiktor Trofimow 5-. Po raz kolejny młodzieżowiec rawickiej drużyny przesunięty został na pozycję seniorską. Trofimow ze swojego zadania wywiązał się bardzo dobrze. Nie odpuszczał i walczył do samego końca. Nie przestraszył się ostrego ataku Renata Gafurowa, kiedy musiał z Rosjaninem stoczyć walkę na łokcie, która ostatecznie zakończyła się upadkiem.

Arkadiusz Pawlak 2+. Dwukrotnie przekraczał linię mety niemal równocześnie z zawodnikiem drużyny przyjezdnej. 23-latek robił to mimo problemów sprzętowych, które objawiły się chociażby w jego trzecim starcie. Wynik nie do końca oddaje jego postawę na torze.

Jaimon Lidsey 5+. Bohater Unii Kolejarza i ojciec zwycięstwa rawickiego zespołu. 19-latek rodem z Australii był w poniedziałek do bólu skuteczny i niewiele zabrakło, a ukończyłby to spotkanie z kompletem punktów. Gdy jechał na drugiej pozycji, dwoił się i troił, aby wyprzedzić swojego rywala.

Facundo Albin 3. Gdyby oceniać zawodników za tworzenie widowiska na torze, Argentyńczyk z urzędu dostałby maksymalną notę. 26-latek prezentuje bardzo odważny i ofensywny, choć nie zawsze skuteczny, styl jazdy. Potrafi w trakcie jednego wyścigu przejść z ostatniego na pierwsze i z powrotem na ostatnie miejsce. Popełnił kilka błędów na dystansie i gdyby nie one przewaga Unii Kolejarza mogła być bardziej okazała.

Damian Baliński 3+. Od tak doświadczonego zawodnika z pewnością wymaga się lepszego wyniku, tym bardziej, że wychowanek Unii Leszno nie wygrał w poniedziałek żadnego wyścigu. Na jego usprawiedliwienie można dodać, że dwa razy został wywieziony przez rywali w pierwszym łuku.

Kacper Pludra 4. To był dopiero drugi w karierze ligowy mecz tego zawodnika. 16-latek jechał bez respektu dla rywali, o czym świadczyć może chociażby wyprzedzenie w efektowny sposób dużo bardziej doświadczonego Zbigniewa Sucheckiego. Z tej mąki będzie chleb.

Szymon Szlauderbach 3. Zdążył przyzwyczaić już do solidnych występów i zdobycie czterech punktów można uznać za pewne rozczarowanie. Z drugiej strony zrobił swoje - pewnie zwyciężył w biegu młodzieżowym, a w swoim kolejnym starcie bez trudu uporał się z Kamilem Nowackim.

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski, nSport+: Jamróg największą niespodzianką sezonu. Powinien zostać w PGE Ekstralidze

Noty dla zawodników MDM Komputery TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp.:

Bjarne Pedersen 4. Doświadczony Duńczyk w przeszłości startował w Rawiczu, ale to zamierzchłe czasy i o wykorzystaniu znajomości toru nie mogło być mowy. Pedersen zaczął od zera, ale szybko dokonał odpowiednich korekt i był mocnym punktem drużyny.

Patryk Dolny 3. Pojawił się w składzie ze względu na absencję Nicolaia Klindta. Na torze w Rawiczu nie błysnął, ale też nie zaszkodził swojej drużynie. Najlepiej pojechał na otwarcie, kiedy do końca walczył o zwycięstwo z Wiktorem Trofimowem.

Zbigniew Suchecki 5-. Poza jednym wyścigiem pojechał jak na finalistę IMP przystało. Był szybki na dystansie, odpierał ataki rywali. Minus przy jego nocie pojawił się, ponieważ w dość łatwy sposób zdołał go wyprzedzić Kacper Pludra.

Kamil Brzozowski 4+. Stoczył kapitalny pojedynek z Facundo Albinem w wyścigu nominowanym. Pokonał Argentyńczyka, dzięki czemu Ostrovia wciąż mogła wywieźć z Rawicza remis. W całym spotkaniu zaprezentował się co najmniej przyzwoicie.

Renat Gafurow 5-. Przez większość czasu mecz układał się po myśli Rosjanina. Pewnie wygrał trzy pierwsze biegi, a także osiągnął najlepszy czas dnia. W ferworze walki upadł wraz z Wiktorem Trofimowem, za co otrzymał wykluczenie. Na zakończenie mógł jeszcze przesądzić o losach spotkania, ale szybszy był Jaimon Lidsey.

Marcel Studziński 2-. Ostrowskim juniorom tor w Rawiczu wyraźnie nie leży. Zarówno w rundzie zasadniczej, jak i w fazie play-off, zdobyli tam łącznie jeden punkt. W biegu juniorskim Studziński stoczył ciekawą walkę z Kacprem Pludrą. Na domiar złego, na koniec solidnie się poobijał.

Kamil Nowacki 1. Trzy wyjazdy na tor i trzy ostatnie miejsca. Z pewnością liczono na lepszy wynik tego zawodnika.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy zgadzasz się z notami zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×