Rafał Trojanowski: Przegrać z Kuberą to nie wstyd

W ubiegłą sobotę w niemieckim Stralsund odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Zwyciężył Dominik Kubera, a drugie miejsce zajął Wiktor Lampart. Menedżer młodego zawodnik uważa, że to nie wstyd przegrać z juniorem Unii Leszno.

Michał Mielnik
Wiktor Lampart, Rafał Trojanowski WP SportoweFakty / Mariusz Krupa / Wiktor Lampart, Rafał Trojanowski.
Podczas finału IMEJ Dominik Kubera był jednym z faworytów do zwycięstwa w całych zawodach. Wychowanek Unii Leszno zdobył 14 punktów i został najlepszym juniorem w Europie. Na drugim stopniu podium stanął uznawany za bardzo duży talent Wiktor Lampart. Zawodnik Speed Car Motoru Lublin zdobył jeden punkt mniej od Kubery. Menedżer 17-latka - Rafał Trojanowski - uważa, że zajęcie drugiego miejsca nie było wstydem.

- To był bardzo duży sukces. Przegrać z Kuberą to nie wstyd. Aczkolwiek po każdych zawodach muszę analizować i wyciągać wnioski, bo chcemy dążyć do perfekcji. Zdaje sobie sprawę, że można było nawet zrobić więcej, bo z korzystniejszym numerem startowym byłaby duża szansa na zwycięstwo. Zarówno Wiktor, jak i ja byliśmy na tym torze pierwszy raz. Tamtejszy tor jest twardy, czarny, bardzo długi i podobny do tego w Krośnie, choć dużo węższy. Liczył się tam głównie start i nie było możliwości wyprzedzania - powiedział w rozmowie z mediami klubowymi z Lublina.

Dzień po zawodach w Niemczech cały team Lamparta udał się na ligowe spotkanie do Rybnika. Do pokonania mieli ponad 1000 km, co dało w kość samemu zawodnikowi. 17-latek zdobył trzy punkty.

- Praktycznie przez 14 godzin byliśmy na stadionie. Zawody były dopiero o godz. 19 i kończyły się około 22. Do pokonania mieliśmy 1000 kilometrów. Około północy przekroczyliśmy polską granicę i mieliśmy do pokonania jeszcze 700 kilometrów. To była długa podróż przez całą noc, choć wiadomo, że przespaliśmy się trochę w busie. W takich mecze jak ten w Rybniku często decyduje kwestia dyspozycji dnia. Akurat tym razem nie poukładało się to za dobrze, dlatego ten wynik jest jaki jest. Jednak walka się jeszcze nie skończyła - zakończył Rafał Trojanowski.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy zawody rangi mistrzostw świata/europy powinny być organizowane dzień przed rozgrywkami ligowymi?