WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Mecz Północ - Południe ze wsparciem dla Fundacji PZMot

Dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji Polskiego Związku Motorowego i współorganizatora meczu Północ - Południe, marce SpeedwayEvents.pl, niedzielnemu spotkaniu w Łodzi przyświeca szczytny cel - pomoc poszkodowanym żużlowcom.
Dawid Borek
Dawid Borek
WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Hans Andersen w kasku czerwonym

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Niezaprzeczalne piękno żużla leży w jego widowiskowości, jak i przypływie adrenaliny, co dotyczy tak zawodników, jak i kibiców. Niestety, ci pierwsi, uprawiając tę dyscyplinę, podejmują ryzyko uszczerbku na zdrowiu, czasami płacąc za to bardzo wysoką cenę. To między innymi im niesie swoją pomoc Fundacja PZMot.

- Postanowiliśmy przekazać na rzecz Fundacji część przychodów z biletów na niedzielne widowisko w Łodzi. To nasze wspólne stanowisko wraz z prezesem Fundacji PZM, panem Cezarym Droszczem oraz Piotrem Szymańskim z GKSŻ. Tym samym podjęliśmy najlepszą z możliwych decyzji. W środowisku żużlowym jest wielu zawodników, którzy potrzebują pomocy, a sport musi integrować nie tylko w chwilach radości, ale i wtedy, gdy są mniej przyjemne momenty w postaci kontuzji czy trwałej utraty zdrowia przez żużlowców - podkreślił Maciej Polny, prezes firmy KFSport, właściciela marki SpeedwayEvents.pl.

Zobacz także: Mateusz Cierniak: Podoba mi się geometria toru w Łodzi. Zbliżona jest do tego w Toruniu

- Cieszę się, że powracamy do formy pomocy poszkodowanym przez los. Żużel to sport ekstremalny, niosący za sobą ogromne ryzyko. My ze swojej strony chcemy i musimy zrobić wszystko, by powrót do zdrowia kontuzjowanych zawodników odbywał się przy możliwie najbardziej komfortowych dla nich warunkach. Stąd nasze pełne poparcie dla takich inicjatyw, które zawsze będziemy wspierali i kontynuowali w przyszłości - zaznaczył Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

Zobacz także: Timo Lahti: Zapomniałem już o kontuzji kolana. Pokażemy sporo dobrego ścigania

O inicjatywie warto pamiętać kupując bilet na niedzielne zawody. Część z wydanych przez fanów pieniędzy trafi na rzecz fundacji, otaczającej swoją opieką zawodników, którzy jeszcze do niedawna byli idolami stadionów, a dziś - wskutek odniesionych na torze urazów - często egzystują w trudnych warunkach i zapomnieniu.

ZOBACZ WIDEO SEC na Stadionie Śląskim. Tak było w 2018 roku!

Jakim rezultatem zakończy się ten mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedwayevents.pl

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×