IM Włoch: Nicolas Covatti najlepszy w Terenzano. Obrońca tytułu zaczął od drugiego miejsca

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Nicolas Covatti
WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Nicolas Covatti

W sobotę (13 kwietnia) na torze w Terenzano zainaugurowane zostały zmagania w ramach Indywidualnych Mistrzostw Włoch. Po zwycięstwo w turnieju sięgnął Nicolas Covatti. Podium uzupełnili Paco Castagna i Mattia Lenarduzzi.

Przed rokiem rywalizacja o mistrzostwo Włoch była bardzo wyrównana. W celu wyłonienia zwycięzcy konieczne było przeprowadzenie wyścigu dodatkowego. W nim Paco Castagna pokonał Nicolasa Covattiego i sięgnął po drugi tytuł w karierze.

Wiele wskazuje na to, że w tym sezonie ta dwójka ponownie stoczy pasjonujący pojedynek. Na inaugurację w Terenzano Covatti zwyciężył, a Castagna zajął drugie miejsce.

Na najniższym stopniu podium stanął Mattia Lenarduzzi, który miał sporego pecha. W finale uczestniczył w kolizji z Nicolasem Vicentinem. Drugi z nich został wykluczony, a Lenarduzziego przewieziono do szpitala na badania.

Wyniki (za: GPA Racing Speedway): 1. Nicolas Covatti (Włochy) - 14+3 (3,2,3,3,3) - 1. miejsce w finale 2. Paco Castagna (Włochy) - 13+2 (3,3,2,3,2) - 2. miejsce w finale 3. Mattia Lenarduzzi (Włochy) - 14+1 (3,3,3,2,3) - 3. miejsce w finale 4. Nicolas Vicentin (Włochy) - 11+w (2,3,3,1,2) - wykluczeniwe w finale 5. Niklas Sayrio (Finlandia) - 10 (1,2,3,3,1) 6. Tim Wunderer (Niemcy) - 9 (1,1,2,2,3) 7. Julian Bielmeier (Niemcy) - 8 (0,1,2,3,2) 8. Massimiliano Andreotti (Włochy) - 6 (1,3,w,1,1) 9. Robert Grichtmeier (Austria) - 6 (2,2,1,1,0) 10. Davide Vinante (Włochy) - 6 (0,1,1,2,2) 11. Michele Menani (Włochy) - 5 (2,0,2,1,d) 12. Nicolo Percotti (Włochy) - 2 (0,2,d,w,0) 13. Kevin Cocco (Włochy) - 0 (0,0,0,u,0)

Bieg po biegu: 1. Lenarduzzi, Grichtmeier, Wunderer, Percotti 2. Covatti, Menani, Andreotti, Vinante 3. Castagna, Vicentin, Sayrio, Bielmeier 4. Andreotti, Grichtmeier, Cocco (d) 5. Vicentin, Covatti, Wunderer, Cocco 6. Castagna, Percotti, Vinante 7. Lenarduzzi, Sayrio, Bielmeier, Menani 8. Covatti, Bielmeier, Grichtmeier 9. Sayrio, Wunderer, Andreotti (w/u) 10. Vicentin, Menani, Percotti (d) 11. Lenarduzzi, Castagna, Vinante, Cocco 12. Sayrio, Vinante, Grichtmeier, Cocco (d) 13. Bielmeier, Wunderer, Menani 14. Castagna, Lenarduzzi, Andreotti, Percotti (w/u) 15. Covatti, Castagna, Vicentin, Grichtmeier 16. Wunderer, Vinante, Menani (d) 17. Covatti, Vicentin, Sayrio, Percotti 18. Lenarduzzi, Bielmeier, Andreotti, Cocco

Finał: 19. Covatti, Castagna, Lenarduzzi, Vicentin (w/u)