WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Arcybiskup wręczył nagrodę prezesowi forBET Włókniarza

Obecnie forBET Włókniarz Częstochowa to licząca się o najwyższe cele drużyna w PGE Ekstralidze i dobrze prosperujący ośrodek żużlowy. Udało się więc odbudować markę, a przecież nowy zarząd zastał pobojowisko.
Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Michał Świącik (w środku)

Przywrócenia częstochowskiemu żużlowi należytego miejsca podjęła się ekipa, której przewodniczy Michał Świącik. Prezes Włókniarza przy wsparciu wiceprezesów i sztabu ludzi potrafili przyciągnąć sponsorów, a było to zadanie, które wymagało cierpliwości. W końcu jednak ze zgliszcz po poprzednikach udało się zbudować solidną markę.

Choć pracy i planów do realizacji jest jeszcze sporo, to co do tej pory zrobiono jest dostrzegane w środowisku żużlowym i nie tylko. Pracę zarządu Włókniarza chwali sobie np. prezes PGE Ekstraligi, Wojciech Stępniewski. Ostatnio natomiast Michała Świącika wyróżniono tytułem "marka częstochowskie - Lubię to" w plebiscycie radia FIAT oraz czestochowskie24.pl. 

Zobacz także: Zagar pytał o zdrowie Doyle'a. Nie było tam celowości

- Działalność sportowa to jest jedno, a działania społeczne, lokalne to jest drugie, ale staram się je łączyć ze sobą. Prowadzenie klubu sportowego to współpraca z tysiącami kibiców i ja to próbuję łączyć. Znam potrzeby częstochowian, wiem czego mieszkańcy miasta potrzebują i staram się przy pomocy sportu do nich docierać. Dzięki tej nagrodzie czuję dodatkową motywację do tego, żeby dalej działać, żeby pomagać i myślę, że wspólnie możemy jeszcze wiele zrobić - skomentował Michał Świącik, a jego słowa cytuje czestochowskie24.pl.

Nagrodę prezes Włókniarza otrzymał z rąk arcybiskupa Wacława Depo. Uroczystość odbyła się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Czytaj również: Włókniarz zajął się szkoleniem od podstaw

ZOBACZ WIDEO Grand Prix w Częstochowie od 2021 roku? To możliwe!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • netoperek 0
  Nikt z prezesa nie chce robić świętego ale jego działalność społeczna i charytatywna na wyróżnienie z pewnościa zasługuje.
  Nie każdemu z prezesów klubów żużlowych chce się włączać w tego typu akcje wykorzystując popularność/nośność żużla oraz własnej osoby i tym samym pomagając trafić darczńcom do szerszej grupy ludzi z potrzebą wsparcia.
  We wspomnianej kategori prezes został wcześniej laureatem akcji Dziennika Zachodniego w Cz-wie. O ile pamietam uplasowal się także w czołówce najlepszych działaczy klubowych woj. śląskiego.
  Oczywiście można zajmować się wyłącznie sprawami związanymi ze speedwayem lecz postawa prezesa z pewnością nie zasługuje na Twoje szydzenie.
  Warto natomiast nagrodzić (choćby symbolicznie) takie osoby by poczuły, że to co robią jest doceniane, choć profitów nie przynosi.
  mar58 Czyżby w Częstochowie chcieli zrobić ze Świącika świętego?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Wzeta 1
  Haha ktoś tu dobre kino preferuje
  D-W-R A nagroda złota, ale skromna?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • D-W-R 1
  A nagroda złota, ale skromna?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×