Kolejarz O. - Polonia B.: bydgoszczanie znokautowali rywala, opolanie bez szans (noty)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Urban. / Na zdjęciu: Rene Bach
WP SportoweFakty / Krzysztof Urban. / Na zdjęciu: Rene Bach
zdjęcie autora artykułu

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz nie dała szans OK Bedmet Kolejarzowi Opole i pewnie zwyciężyła 54:36. Liderem gości był Josh Grajczonek - zdobywca 12 punktów i dwóch bonusów. Wśród opolan tylko Bjarne Pedersen zakończył zawody z dwucyfrówką (10).

Noty dla zawodników OK Bedmet Kolejarza Opole:

Kevin Woelbert 2+. Tylko jedna "trójka" przy jego nazwisku to zdecydowania za mało. Oprócz tego, Niemiec aż dwukrotnie dojeżdżał do mety na ostatnim miejscu. Kto wie, czy odstawienie od składu nie podziałałoby na niego motywująco.

Hubert Łęgowik 3-.  Wychowanek Włókniarza Częstochowa przyzwyczaił wszystkich do większy zdobyczy punktowych, zwłaszcza na własnym torze. To nie on miał ciągnąć wynik zespołu, jednak oczekuje się od niego więcej niż 5+1 w pięciu startach.

Michał Szczepaniak 1. Fatalny mecz w wykonaniu starszego z braci Szczepaniaków. Jest to już kolejne spotkanie, w którym 35-latek jedzie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Patrząc w program, widzimy 5 punktów przy jego nazwisku. Jeśli jednak przeanalizujemy bieg po biegu, to dojdziemy do wniosku, że Szczepaniak pokonał tylko jednego rywala - Marcela Studzińskiego.

ZOBACZ WIDEO: Prezydent Leszna przerażony kosztami. Wylicza ile wydaje na Unię

Denis Gizatullin 2. Nie był to udany powrót do składu Rosjanina. Głupio stracone punkty w biegu 13., za drugie ostrzeżenie spowodowały, że zabrakło dla niego miejsca w biegach nominowanych. Wydaje się, że po takim meczu 36-latek ponownie straci miejsce w składzie.

Bjarne Pedersen 4-. Jedyny zawodnik w szeregach opolan, który przy swoim nazwisku zapisał dwa indywidualne zwycięstwa biegowe. Jednak doświadczonemu Duńczykowi sprzyjało trochę szczęście. W biegu 6., jadący na prowadzeniu Dimitri Berge zanotował defekt motocykla, co wykorzystał Pedersen, który dowiózł do mety drugą "trójkę". Na nieszczęście opolskich kibiców, Duńczyk dwukrotnie był pokonywany podwójnie. Ostatecznie 41-latek zainkasował 10 punktów. Tragedii nie ma, choć mogło być lepiej.

Damian Lotarski 2+. Zrobił swoje. W biegu juniorskim pokonał Marcela Studzińskiego i zabierał się do atakowania Mateusza Tondera.

Patryk Wojdyło 2+. Najpierw pewnie zwyciężył w biegu młodzieżowym, a w biegu 4., nie dał szans Marcelowi Studzińskiemu. Ocena mogła być wyższa, gdyby w wyścigu 12. nie dał się ograć juniorowi gości.

Noty dla zawodników ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz:

Josh Grajczonek 5+. Świetnie startował i uciekał rywalom już na pierwszym okrążeniu. Otarł się o komplet, jedynej porażki doznał w biegu 5., w którym to uległ Denisowi Gizatullinowi. Niemalże bezbłędny występ 29-latka.

Rene Bach 5. Nie miał problemów z tym, że zaczynał zawody z pól zewnętrznych. Nie ma się do czego przyczepić, jak na zawodnika doparowego spisał się bardzo dobrze.

Marcin Jędrzejewski 4. Przytrafiło mu się jedno "zero", jednak nie miało ono większego wpływu na wynik. Mimo że w czterech biegach zdobył 6+2, to zabrakło dla niego miejsca w biegach nominowanych. Świadczy to o tym, jak silną piątką seniorów dysponuje Polonia Bydgoszcz.

Dimitri Berge 5-. Jego zdobycz byłaby wyższa, gdyby nie defekt motocykla w biegu 6. na pierwszej pozycji.

Zobacz także: Żużel. Siedmiu wspaniałych: Kompletny Jaimon Lidsey i wysyp seniorów Polonii Bydgoszcz Kamil Brzozowski 5. Słabsza w jego wykonaniu była pierwsza faza spotkania. Po drugim biegu znalazł jednak odpowiednie ustawienia i do końca zawodów był już niepokonany.

Zobacz także: Żużel. Kolejarz - Polonia B.: Wicelider podkręca tempo. Gwizdy w Opolu (relacja)

Mateusz Tonder 3+. Co prawda nie udało mu się wygrać w biegu młodzieżowym, ale w wyścigu 12. za swoimi plecami przywiózł doświadczonego Michała Szczepaniaka. Doby występ wychowanka Stelmet Falubazu Zielona Góra.

Marcel Studziński 1. Nie był w stanie nawiązać walki z juniorami gospodarzy.

Źródło artykułu: