Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. W niedzielę 3. runda quizu Ekspert PGE Ekstraligi

15 grudnia o godz. 20:00 rozpocznie się 3. runda quizu Ekspert PGE Ekstraligi. Zabawa aż do 8 marca toczy się w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi. Tym razem pytania dotyczyć będą Jerzego Szczakiela, Tomasza Golloba i Bartosza Zmarzlika.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W niedzielę 3 runda quizu Ekspert PGE Ekstraligi Materiały prasowe / W niedzielę 3. runda quizu Ekspert PGE Ekstraligi

Polska posiada trzech Indywidualnych Mistrzów Świata na żużlu. Pierwszy po złoty medal sięgnął w 1973 roku, drugi w 2010, a ostatni w bieżącym roku. Taka wiedza to jednak zdecydowanie za mało, aby móc skutecznie rywalizować o punkty w 3. rundzie Eksperta PGE Ekstraligi.

Do rozwiązania będzie tym razem dziewięć zagadek tematycznych dotyczących zawodników, a na każdą z nich - tradycyjnie - przewidziano 20 sekund. Quiz będzie aktywny w aplikacji PGE Ekstraligi do godziny 20:20. W zależności od stopnia trudności pytań za udzielenie prawidłowych odpowiedzi, uzyskać będzie można od 1 do 3 punktów. Każdemu zawodnikowi poświęcono trzy pytania.

Czytaj także: FIM zakłada elektroniczny kaganiec

Uczestnicy 3. rundy konkursu nie mogą jednak koncentrować się wyłącznie na sportowej stronie mistrzowskich sezonów Szczakiela, Golloba i Zmarzlika. Oprócz wiedzy statystycznej i faktograficznej przyda się też śledzenie bieżących informacji, na przykład w odniesieniu do Bartosza Zmarzlika.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Przypominamy, że cały czas można dołączyć do gry i liczyć na końcowy sukces, a takim z pewnością może być bezpośredni awans do finału konkursu, który planowany jest na przełom marca i kwietnia.

Aktualnie w klasyfikacji generalnej konkursu prowadzi Majk9102, który na swoim koncie zgromadził 62 punkty. Z kolei w 3. rundzie quizu będzie można zdobyć 18 punktów. Organizatorzy przewidują też trudniejsze rundy, w których do zdobycia będą podwójne liczby punktów, a to oznacza rywalizację aż do samego końca zabawy.

Czytaj także: Martin Vaculik już w pełni zdrów

Finał quizu odbędzie się w siedzibie Wirtualnej Polski wiosną 2020 roku i będzie bezpośrednim pojedynkiem uczestników z pytaniami zadawanymi przez prowadzących, jury i eksperta. Zakwalifikują się do niego najlepsi uczestnicy eliminacji. Ośmiu finalistów powalczy o cenne nagrody, którymi będą zaproszenia VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym), uczestnictwo w Gali PGE Ekstraligi 2020 wraz z osobami towarzyszącymi oraz zegarki AZTORIN i zestawy gadżetów najlepszej żużlowej ligi świata.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ

Tak było przed tygodniem (TOP-8 w klasyfikacji przejściowej quizu – wszyscy po 35 pkt):
1. Majk 9102
2. laraqueen
3. speedwaydoctor
4. Ananarpo
5. Mateusz Karwowski
6. Zawodnik1984
7. Muszy
8. Grzegorz Dydacki

TOP-8 klasyfikacji generalnej po 2. rundzie:
1. Majk9102 - 62 pkt
2. Grzegorz Dydacki - 60 pkt
3. laraqueen - 60 pkt
4. Mateusz Karwowski - 59 pkt
5. Muszy - 59 pkt
6. Jusko - 58 pkt
7. Zielony - 58 pkt
8. Gabriela Niemczak - 56 pkt

Następna runda quizu odbędzie się 22 grudnia w godz. 20:00 – 20:20 i będzie związana z tematem: "Żużlowe Święta Bożego Narodzenia", a 10 pytań nawiązywać będzie głównie do tematyki rodzinnej i świątecznej żużlowców, ale nie tylko tych z PGE Ekstraligi 2020.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (3):

 • Nίghtmare Zgłoś komentarz
  @Tomek z Bamy: ogulnie to było onegdaj smieszne aleć dziś to sie powtażasz strasznie - boć pomyłka morzeć siem zdażyć każdemu - no hyba rze ty jesteś oczywiście - naturalnie - bez
  Czytaj całość
  dwu zdań - nie ma bata - niepodważalnie - bez pudła - niezaprzeczalnie ... nieomylny - paziu
  • Nίghtmare Zgłoś komentarz
   najbardziej mnie siem podobało jak w kwizie popszednim pytanie było o miszczah swiata co to som z lechistanu (dla gupkuf to potpowieć rze to polska) i prawidłowa otpowieć była wg. nich -
   Czytaj całość
   redahtoruf ... DWÓCH - hahahaha - redaktorzy co się znają na żużlu? a nie wiedzą nawet ilu mamy Polskich Żużlowych Mistrzów Świata - wstyd!!!!
   • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
    Na prowadzeniu w generalce lamotte-"najwiekszy znawca speedwaya w Europie",ten ktory twierdzi ze Piotr Swist ma tytul IMP seniorow.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×