Żużel. Tak minął nam tydzień. Greg Hancock zakończył karierę. Przerwane milczenie Maksyma Drabika

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Maksym Drabik
WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Maksym Drabik
zdjęcie autora artykułu

Sezon w Europie oficjalnie wystartował, dużo więcej działo się jednak poza torem. Na zakończenie kariery zdecydował się Greg Hancock, milczenie przerwał Maksym Drabik. Pracę może stracić z kolei Piotr Świderski.

PONIEDZIAŁEK - Problemy Wojciecha Lisieckiego. Zmiana w kalendarzu PZM

[tag=17409]

Wojciech Lisiecki[/tag] w ostatnim sezonie był zawodnikiem Speedway Wandy Kraków. Na początku tygodnia żużlowe środowisko obiegła informacja o zaległościach finansowych krakowskiego klubu wobec zawodnika. Nie zarobił ani grosza, a na dodatek musi opłacić karę za żółtą kartkę, bez tego nie może zostać potwierdzony do rozgrywek. CZYTAJ WIĘCEJ.

Do istotnej zmiany doszło w kalendarzu sportu żużlowego na 2020 rok. Polski Związek Motorowy przesunął termin rozegrania finału Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zmagania w Lesznie odbędą się tydzień wcześniej niż planowano. Medaliści wyłonieni zostaną 19 lipca. CZYTAJ WIĘCEJ.

Zobacz także: Retro speedway. Gollob miał 3 defekty, ale Polonia i tak rozbiła Wybrzeże

WTOREK - Frątczak proponuje rewolucję. Liga rosyjska bez Czugunowa

W PGE Ekstralidze wprowadzone zostały obowiązkowe kontrole techniczne. Zdaniem eksperta WP SportoweFakty Jacka Frątczaka należałoby jednak pójść o krok dalej. Zaproponował, aby sprawdzane były także pojemności silników. Frątczak wnioskuje o wprowadzenie minimalnej wagi żużlowca wraz z motocyklem. CZYTAJ WIĘCEJ.

Emil Sajfutdinow w Turbinie Bałakowo, a bracia Łagutowie w Wostoku Władywostok. We wtorek zaprezentowano składy drużyn startujących w rozgrywkach ligi rosyjskiej. Kontraktu z żadnym klubem nie podpisał za to Gleb Czugunow, który w ostatnim roku związany był z Mega Ładą Togliatti. CZYTAJ WIĘCEJ.

Zobacz także: Marek Cieślak: Nie dla zagranicznych juniorów. Play-off z sześcioma zespołami nie był zły

ŚRODA - Nowy kierunek Falubazu. Wysoki budżet Polonii

- W tym roku zdecydowaliśmy się na zmianę lokalizacji zimowego zgrupowania i postawiliśmy na coś nowego. Do tej pory najbardziej popularnym kierunkiem były góry. My tym razem pojedziemy w przeciwną stronę, bo nad polskie morze - do Świnoujścia - powiedział trener Falubazu, Piotr Żyto. Zielonogórzanie spędzą na zgrupowaniu siedem dni. CZYTAJ WIĘCEJ.

Przez niemal dwa tygodnie prezes Polonii Bydgoszcz Jerzy Kanclerz negocjował warunki umowy z firmą, która ma wejść do nazwy klubu. Dwuletni kontrakt ma zostać podpisany niebawem. Obecni mają być przy tym prezes PZPN Zbigniew Boniek, a także Tomasz Gollob. CZYTAJ WIĘCEJ.

CZWARTEK - Odrzucony wniosek Drabika. Grand Prix zostanie w Toruniu

Komitet Wyłączeń dla Celów Terapeutycznych podjął decyzję odnośnie wniosku złożonego przez Maksyma Drabika o wsteczne TUE. Został on odrzucony. Żużlowcowi przysługuje jeszcze prawo do odwołania od werdyktu. Następnym etapem w sprawie jest postępowanie dyscyplinarne. CZYTAJ WIĘCEJ.

W 2020 roku kończyła się umowa Torunia z BSI na organizację turnieju Grand Prix. Na tym jednak nie koniec emocji związanych z mistrzostwami świata. Kontrakt został przedłużony, co oznacza, że Motoarena Toruń im. Mariana Rosego będzie gościć GP przynajmniej do 2021 roku. Później zmieni się promotor cyklu. CZYTAJ WIĘCEJ.

Wyjaśniła się przyszłość Jarosława Dymka. W ostatnim czasie pracował w OK Bedmet Kolejarzu Opole, teraz żegna się drugoligowcem. - Nie dogadaliśmy się - skomentował krótko prezes opolskiego klubu Zygmunt Dziemba. CZYTAJ WIĘCEJ.

PIĄTEK - Greg Hancock zakończył karierę. Pożegnano Danny'ego Ayresa

- Ten rok opieki nad moją żoną i rodziną na wiele sposobów zmienił moje życie i nadał mu nową perspektywę. Jestem zadowolony z moich osiągnięć sportowych, teraz przyszedł czas na nowy rozdział. Podjęcie takiej decyzji było trudne, ale wiem, że dokonałem słusznego wyboru - oświadczył Greg Hancock, ogłaszając zakończenie kariery. CZYTAJ WIĘCEJ.

W piątek w Wielkiej Brytanii odbył się pogrzeb Danny'ego Ayresa, który przed dwoma tygodniami popełnił samobójstwo. Karawan z ciałem Brytyjczyka wyjechał na tor żużlowy, a za nim podążali zawodnicy na motocyklach. W ten sposób oddano hołd zmarłemu. CZYTAJ WIĘCEJ.

SOBOTA - Maksym Drabik wydał oświadczenie. Wystartował sezon w Europie

Maksym Drabik wydał w sobotę oświadczenie, odnosi się w nim do sytuacji, do jakiej doszło w ostatnich tygodniach. Zawodnik Betardu Sparty Wrocław złamał przepisy antydopingowe. - Niczego nie ukrywałem, nie zatajałem, podałem informacje zgodne z rzeczywistością - przekazał żużlowiec. CZYTAJ WIĘCEJ.

15 lutego oficjalnie otwarty został sezon żużlowy w Europie. Na torze w Marmande odbyły się dwa mecze w ramach Ligue Nationale de Speedway. Drużyna z Marmande odniosła dwie porażki - 41:43 z Morizes i 40:47 z La Reole. CZYTAJ WIĘCEJ.

NIEDZIELA - Piotr Świderski zwolniony z ROW-u? Martin Smolinski może wrócić do GP

Nieoficjalnie poinformowano w niedzielę, że Piotr Świderski przestał być trenerem PGG ROW-u Rybnik. W każdej chwili klub ma wystosować komunikat w tej sprawie. Były żużlowiec nie zdążył poprowadzić rybnickiego zespołu w żadnym spotkaniu - do zespołu dołączył po zakończeniu sezonu 2019. CZYTAJ WIĘCEJ.

Wobec tego, że Greg Hancock miał być stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix, po jego zakończeniu kariery zwolniło się jedno z miejsc. Prawdopodobnie 50-letni Amerykanin zostanie zastąpiony przez Martina Smolinskiego, który jest pierwszym rezerwowym. CZYTAJ WIĘCEJ.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Źródło artykułu:

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"

Czy PGG ROW Rybnik utrzyma się w PGE Ekstralidze?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (2)
Nίghtmare
17.02.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
artykułom rozłożonym na 8 klików - mówimy stanowcze ... NIE!!! (to nie jest portal reklamowy, ale podobno o sportowych "faktach").  
avatar
yes
16.02.2020
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Zima, a ruch w wydarzeniach i tematach żużlowych, że aż trudno nadążyć...