Kokpit Kibice

Żużel. Abramczyk Polonia vs koronawirus: Grajczonek może ścigać się już w środę

Polskie środowisko żużlowe dynamicznie reaguje na rozprzestrzenianie się COVID-19. Większość klubów - w tym m.in Abramczyk Polonia Bydgoszcz - stosuje wszelkie niezbędne środki ostrożności. Nieco inaczej ma się sytuacja w zagranicznych organizacjach.
Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
Mecz Polonia - Wilki Josh Grajczonek atakuje po zewnętrznej Materiały prasowe / Michał Szmyd / Mecz Polonia - Wilki. Josh Grajczonek atakuje po zewnętrznej.

Od poniedziałku budynek klubowy Abramczyk Polonii Bydgoszcz zostanie zamknięty. Nieczynna będzie również znajdująca się w nim kasa. Przy Sportowej pojawi się tylko prezes Jerzy Kanclerz, który umożliwił swoim podwładnym pracę zdalną w ich domach. Rozporządzenia właściciela klubu nie zakładają konkretnej daty ich zakończenia - sytuacja wróci do normy w momencie, który Kanclerz sam uzna za stosowny.

Do Polski wrócili już Tomasz Orwat i Kamil Brzozowski, którzy w minionym tygodniu trenowali na torze w Krsko. Pozostali zawodnicy nie przemieszczali się ostatnio poza granicę swych ojczyzn i czekają w domach na dalszy rozwój wydarzeń. Wszyscy liczą na jak najszybsze uregulowanie sytuacji. - Jak teraz na to wszystko patrzę, to będę zadowolony, jak wyjedziemy w połowie maja na tor - powiedział portalowi polskizuzel.pl Jerzy Kanclerz.

Niewykluczone, że część Polonistów dosiądzie jednak motocykli dużo szybciej. Gotowość do wyjazdu na tor wyrażali przebywający aktualnie w swej ojczyźnie David Bellego i Dimitri Berge. Rozgrywki ligi francuskiej zostały jednak zawieszone.

Jeśli sytuacja na Wyspach Brytyjskich nie ulegnie diametralnej zmianie, to już w środę pierwszą okazję do jazdy w tym roku będzie miał Josh Grajczonek. Ostateczna decyzja dotycząca odbycia się tych zawodów ma zapaść we wtorek.

Czytaj także: Senator mówi, że o żużlu możemy zapomnieć

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy zawody w Anglii powinny się odbyć?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×