Żużel. Tak minął nam tydzień. Koronawirus odmieniany przez wszystkie przypadki. Wystartował sezon w Anglii

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Ostatni tydzień upłynął pod znakiem wprowadzania kolejnych ograniczeń związanych z zagrożeniem koronawirusem. Zawieszono niemal wszystkie rozgrywki, a zgodnie z planem odbył się jedynie turniej Ben Fund Bonanza w Scunthorpe.

1
/ 7

PONIEDZIAŁEK - Ciąg dalszy sprawy Drabika. Dobre wiadomości dla Huckenbecka

Władze polskiego żużla były przeciwne, aby tymczasowo zawieszać Maksyma Drabika, który na dwa dni przed ubiegłorocznym finałem PGE Ekstraligi przyjął 500 ml kroplówki. 13 marca panel dyscyplinarny miał rozpatrzyć sprawę 22-latka (ostatecznie do tego nie doszło - dop. MK). CZYTAJ WIĘCEJ.

Kai Huckenbeck może odetchnąć z ulgą. Trybunał PZM zakończył jego sprawę związaną z karą nałożoną przez Orła Łódź. 26-latek może zacząć myśleć o nadchodzącym sezonie. - Mamy zawarte porozumienie. W tym przypadku nie można mówić, że ktoś jest wygrany lub przegrany, choć ktoś mógłby to tak ocenić, bo nie osiągnęliśmy tej kwoty, o której była mowa na starcie - powiedział Witold Skrzydlewski. CZYTAJ WIĘCEJ.

W pierwszych dniach marca spora część zawodników zdecydowała się na wyjazd na tor. Jednym z tych, którym udało się zaliczyć trening, był Bartosz Zmarzlik. Mistrz świata sezon zainaugurował w Toruniu. CZYTAJ WIĘCEJ.

2
/ 7

WTOREK - Kolejne imprezy odwołane. Oświadczenie Brytyjczyków

We wtorek premier Mateusz Morawiecki wprowadził zakaz organizacji imprez masowych z uwagi na epidemię koronawirusa. To sprawiło, że zaczęto odwoływać kolejne zawody, w tym m.in. finał IME w ice speedwayu, Supermecz w Bydgoszczy czy Memoriały Alfreda Smoczyka i Edwarda Jancarza. CZYTAJ WIĘCEJ.

Podczas gdy w Europie lista odwołanych zawodów rosła w zatrważającym tempie, oświadczenie wydały władze brytyjskiego żużla. Zapowiedziano, że wszystkie imprezy odbędą się zgodnie z planem. - Bez ograniczeń dotyczących wydarzeń sportowych w Wielkiej Brytanii nie ma powodu do paniki - mówił Rob Godfrey. CZYTAJ WIĘCEJ.

3
/ 7

ŚRODA - W Gnieźnie chcieli jechać z kibicami. GKSŻ wydała zakaz

We wtorek premier Mateusz Morawiecki wprowadził zakaz organizacji imprez masowych. Jeszcze dzień później działacze Car Gwarant Startu Gniezno planowali przeprowadzenie niedzielnego sparingu z udziałem publiczności, ale ograniczonej do 999 osób. CZYTAJ WIĘCEJ.

Z planów GTM Startu nic nie wyszło, bowiem w południe Główna Komisja Sportu Żużlowego zakazała organizacji sparingów, zawodów, imprez oraz szkoleń do 1 kwietnia. Wówczas wciąż nie było wiadomo, co z zaplanowaną na początek kolejnego miesiąca ligową inauguracją. CZYTAJ WIĘCEJ.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

4
/ 7

CZWARTEK - Paraliż w polskim żużlu. Zmiany w Speedway of Nations

W środę GKSŻ zakazała rozgrywania zawodów, a zaledwie dzień później zawieszono także organizację wszelkiego rodzaju treningów. Wszystkiemu winien był rozprzestrzeniający się w Polsce koronawirus. - Liczba nowych przypadków zarażenia koronawirusem rośnie w coraz szybszym tempie. Minister Łukasz Szumowski nawołuje do zbiorowej kwarantanny. Nie możemy pozostać na te apele obojętni. Chodzi o bezpieczeństwo - powiedział Piotr Szymański. CZYTAJ WIĘCEJ.

- Uważam, że to, kiedy ruszymy, w czerwcu czy w sierpniu, oraz w jakie dni będziemy jeździć, to nie jest dyskusja na teraz. Sytuacja jest tak dynamiczna, że nie ma sensu zaprzątać sobie tym głowy - powiedział Wojciech Stępniewski. Jego zdaniem PGE Ekstraliga ma przygotowane co najmniej cztery plany na to, jak będzie wyglądał sezon 2020. CZYTAJ WIĘCEJ.

Wprowadzono zmiany w regulaminie Speedway of Nations. Od 2020 roku obowiązywać będzie punktacja: 4-3-2-0. Oznacza to, że w wyścigu niemożliwe będzie wywalczenie remisu. Spowoduje to całkowite wyeliminowanie wyników remisowych i jeszcze bardziej podkreśli znaczenie jazdy parowej. Poprzednio przy wyniku 3:3 uprzywilejowany był duet, który dojechał do mety na drugim i trzecim miejscu, ale de facto nie zyskiwał na tym punktowo. Od teraz w takiej sytuacji bieg zakończy się rezultatem 5:4. CZYTAJ WIĘCEJ.

5
/ 7

PIĄTEK - Sprawa Drabika odroczona. Inauguracja ligi przełożona

13 marca Komitet dla Celów Wyłączeń Terapeutycznych miał rozpatrzyć sprawę Maksyma Drabika. Ostatecznie termin przesunięto. Podjęto także decyzję o tym, że rozprawa odbędzie się w formie telekonferencji. CZYTAJ WIĘCEJ.

W piątek Główna Komisja Sportu Żużlowego wydała komunikat, w którym oficjalnie poinformowała o przełożeniu meczów 1. kolejki 1. i 2. ligi. W planowanym terminie nie odbędą się również eliminacje Złotego Kasku. - Na razie nie podajemy nowych terminów - wytłumaczył Piotr Szymański. Na takie samo rozwiązanie zdecydowała się PGE Ekstraliga. CZYTAJ WIĘCEJ.

Polskie kluby żużlowe podjęły decyzję o przejściu na pracę zdalną. Siedziby, z uwagi na panującą epidemię koronawirusa, zostały tymczasowo zamknięte. Już w piątek na takie rozwiązanie zdecydowała się m.in. połowa zespołów ekstraligowych. Później tą drogą podążyły także inne ekipy. CZYTAJ WIĘCEJ.

6
/ 7

SOBOTA - Zawodnicy przyłączyli się do akcji. W Wielkiej Brytanii ruszył sezon

W całej Polsce ruszono z akcją #zostańwdomu, która ma zachęcać Polaków do pozostania w swoich domach w trakcie zagrożenia związanego z koronawirusem. Wśród tych, którzy zaangażowali się w akcję, znaleźli się Bartosz Zmarzlik, Emil Sajfutdinow czy Tobiasz Musielak. Duńczycy z kolei bagatelizowali problem. CZYTAJ WIĘCEJ.

Mimo zagrożenia w sobotę wystartował sezon w Wielkiej Brytanii. Na torze w Scunthorpe odbył się charytatywny turniej Ben Fund Bonanza. Zwyciężył w nim Daniel King, który w biegu finałowym pokonał odpowiednio Steve'a Worralla, Josha Auty'ego i Lewisa Kerra. CZYTAJ WIĘCEJ.

7
/ 7

NIEDZIELA - Rickardsson pojedzie do Poole. Jasiński z nowym motocyklem

Brytyjczycy kilkukrotnie pokazali, że mają luźne podejście wobec zagrożenia związanego z koronawirusem. Na 25 marca zaplanowany został turniej jubileuszowy Neila Middleditcha. Swój przyjazd do Poole zapowiedział m.in. 6-krotny indywidualny mistrz świata, Tony Rickardsson. CZYTAJ WIĘCEJ.

Nie wiadomo, czy Rickardsson będzie miał okazję pojawić się w Poole. BSPA (odpowiednik polskiego GKSŻ) podjęło decyzję o zwołaniu na wtorek zebrania, podczas którego opracowany zostanie dalszy plan działania. Tymczasem promotorzy nie chcą odwoływać zawodów, aby nie tracić pieniędzy. CZYTAJ WIĘCEJ.

Wiktor Jasiński, Kamil Nowacki i Mateusz Bartkowiak wzięli udział w nietypowym konkursie zorganizowanym przez gorzowski klub oraz jednego ze sponsorów. Główną nagrodą był motocykl żużlowy, a warunkiem jego otrzymania było zebranie jak największej liczby reakcji w poście konkursowych. Triumfował Wiktor Jasiński. CZYTAJ WIĘCEJ.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
yes
15.03.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Dużo informacji, jednak w większości w smutnym nastroju. Obyśmy zdrowi byli!