KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Grand Prix Warszawy przełożone na 8 sierpnia. Bilety zachowują ważność!

W związku z koronawirusem PZM już od dwóch tygodni rozmawia z BSI i dyrekcją PGE Narodowego o nowym terminie dla planowanej na 16 maja rundzie Grand Prix. Wstępnie ustalono, że odbędzie się ona 8 sierpnia.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Maciej Janowski SGP na PGE Narodowym WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Maciej Janowski. SGP na PGE Narodowym

SGP na żużlu w Warszawie 8 sierpnia. Z naszych informacji wynika, że BSI przystało na ten termin. PZM czeka teraz na ostateczne potwierdzenie od dyrekcji PGE Narodowego. Powinno ono wpłynąć na dniach. Gdy to się stanie, związek wyda komunikat w sprawie.

Koniec poszukiwań nowego terminu można skwitować stwierdzeniem, że wszystko fajnie, ale nie zmienia to faktu, iż cały tegoroczny cykl stoi pod znakiem zapytania. Jeśli będą obowiązywały obostrzenia z zamknięciem granic i dwutygodniową kwarantanną po ich przekroczeniu, to rozegranie całego cyklu stanie się praktycznie niemożliwe.

Poza wszystkim nie wiadomo, czy zawodników będzie na to stać. Już teraz mówi się, że stawki w PGE Ekstralidze mogą spaść nawet do 1800 złotych za punkt, a przecież to z zarobków w najlepszej lidze świata zawodnicy finansowali swoje starty w Grand Prix.

Wydaje się również, że sytuacja jest na tyle szczególna, że zasadnym rozwiązaniem byłoby ograniczenie rywalizacji w Grand Prix do jednodniowego finału lub do kilku turniejów rozegranych na terenie jednego kraju.

Aktualizacja 16:10:

Mamy już oficjalne potwierdzenie naszych informacji or organizatorów. Oto treść komunikatu:

"W świetle wydarzeń dotyczących rozprzestrzeniania się COVID-19, Polski Związek Motorowy w porozumieniu z FIM, czyli Międzynarodową Federacją Motocyklową, BSI oraz PL.2012+, w trosce o bezpieczeństwo uczestników zawodów oraz kibiców, postanowił przełożyć 2020 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, które miało odbyć się 16 maja 2020. Nowy termin 2020 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland to sobota, 8 sierpnia 2020.

Bilety zakupione na pierwotny termin zawodów 2020 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, a więc na dzień 16 maja, zachowują ważność na nowy termin.

Jednocześnie PZM informuje, iż mimo, że bilety na 2020 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, zgodnie z regulaminem dotyczącym zasad ich zakupu i uczestnictwa w imprezie (dostępnym na oficjalnej stronie internetowej kupbilet.pl TUTAJ, były sprzedawane z zastrzeżeniem prawa organizatora do dokonania zmiany terminu zawodów, w szczególności z powodu okoliczności pozostających poza kontrolą organizatora, a taką z pewnością jest pandemia COVID-19, to będzie można dokonywać ich zwrotów.

Wkrótce PZM poinformuje o szczegółach technicznych związanych z możliwością dokonywania zwrotów biletów i całej procedurze z tym związanej.

Czytaj także:
Jeśli PGE Ekstraliga się zamknie, to 1. Liga straci sens
GKM dostał od miasta 2 miliony złotych

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

Czy GP w tym roku się odbędzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (32)
Zobacz więcej komentarzy (17)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×