Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. #MagazynBezHamulcow. Szczwany lis Rusko zagrał na nosie. Czugunow spalony w Rosji (start programu godz. 22:30)

- Nie chciałbym mieć takiego dylematu jak Czugunow, choć wiem, że jak się wyprze Rosji może na tym dużo zarobić - mówi Sławomir Kryjom. - Dziwię się Pedersenowi, że udzielenie wywiadu uzależnia od płatności w klubie - dodaje.

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Dariusz Śledź i Gleb Czugunow WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Dariusz Śledź i Gleb Czugunow.
eWinner Apator pozostaje w sporze z byłym właścicielem klubu - Romanem Karkosikiem. Sprawa dotyczy finałowej ucieczki torunian z Zielonej Góry sprzed siedmiu lat. W środę napisaliśmy, że jeśli jej kres nie rozwiąże się przed startem sezonu 2021, a Apator co jest wielce prawdopodobne wywalczy awans, nie otrzyma zielonego światła na występy w PGE Ekstralidze. Walka toczy się o o bagatela 1,5 miliona złotych.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Apatora - Adam Krużyński wypowie się w imieniu klubu, natomiast znany menedżer żużlowy, a zarazem mecenas Przemysław Nasiukiewicz zanalizuje tę kwestię pod kątem prawnym.

W dalszej części rozmowy Krużyński rozłoży na czynniki pierwsze sytuacje w niższych ligach. Ile ośrodki zarabiają na dniu meczowym, jak widzi start rozgrywek bez udziału publiczności, czy możliwa jest liga w systemie PPV, aby chociaż delikatnie zrekompensować klubom straty wynikające z braku wpływów z biletów.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Jason Crump

- Musimy ratować wszystkie ligi, a nie tylko najwyższa klasę - mówi przedstawiciel Apatora. Dariusz Ostafiński zapyta więc m.in. czy realne jest zabranie z ekstraligowego tortu pewnej puli pieniędzy i podzielenie się z nimi z niższymi klasami. Byłby to swego rodzaju pakiet pomocniczy na trudne czasy, żeby nie doprowadzić do upadku całej dyscypliny. Jak wiadomo różnica w finansowaniu pomiędzy poszczególnymi szczeblami jest potężna. Będzie też o bezsensownej, z punktu widzenia klubów, na razie luźnej propozycji zamrożenia awansów i spadków.

W środku tygodnia nastąpił wysyp nowych zawodników z polskim paszportem. Obywatelstwo odebrali żużlowcy zza naszej wschodniej granicy: Artiom Łaguta i Gleb Czugunow. Nie jest tajemnicą, że jednemu i drugiemu nasz papier będzie raczej potrzebny do zgoła innych celów.

- Łaguta przyjmie status Emila Sajfutdinowa, czyli nadal będzie jeździł w polskiej lidze na zasadach obcokrajowca. Dokument będzie mu potrzebny m.in. do sprawniejszego poruszania się między państwami Unii Europejskiej - zaznacza gość drugiej części programu Sławomir Kryjom.

Co do Czugunowa jest więcej znaków zapytania. Wokół zawodnika i szefa Betard Sparty Wrocław od razu narosło mnóstwo teorii spiskowych. Nikt nie wierzy w czyste intencje Andrzeja Rusko. W komentarzach pod artykułami kibice twierdzą wprost, że pomoc 21-latkowi była wymierzona wyłącznie w interes klubowy. Bo skoro w przerwie zimowej nie udało się przeforsować przepisu o obcokrajowcu pod numerem młodzieżowym wykombinował inny sposób, ażeby ułatwić sobie życie. Szczwany lis Rusko znów zagrał wszystkim na nosie?

Jazda jako Polak będzie równoznaczna ze zrzeczeniem się rosyjskiego obywatelstwa przez Czugunowa. Kryjom uważa, że klub na pewno zyska na tym ruchu, ale młody żużlowiec po tej decyzji oberwie rykoszetem, choć jego pozycja negocjacyjna w przyszłości ulegnie zmianie.

Ekspert odniesie się do nieciekawego położenia Fogo Unii Leszno, kiepskiego PR-u wokół klubu oraz kuriozalnego zachowania Nickiego Pedersena, który powiedział, że udzieli naszemu portalowi obszerniejszego wywiadu pod warunkiem, że działacze MRGARDEN GKM-u Grudziądz przeleją mu na konto obiecaną kasę.

Patryk Rolnicki zabierze z kolei głos ws. drugoligowych stawek, braniu na krechę oraz pustych portfelach niektórych zawodników z ekstraligowej czołówki. Rolnicki bez zbędnego krygowania się wyjaśni, ile jeszcze wystarczy mu na życie, gdyby liga nie ruszyła przed wakacjami, czy ostatni poziom bez kibiców ma sens oraz ciężkim do wyobrażenia sobie obcięciu wynagrodzenia punktowego w drugiej lidze.

Krzysztof Cegielski wyliczył, że zawodnicy zalegają za przeróżne usługi ok. trzech milionów złotych. Wspomniany wcześniej Nasiukiewicz weźmie w obronę żużlowców, spróbuje wyjaśnić na co składają się długi, skąd ta kwota się wzięła oraz kiedy zawodnicy oddadzą pieniądze wierzycielom. Zastanowimy się, czy żużlowcy nie sięgają coraz chętniej po wymówkę "na kronawirusa" i nie zasłaniają się w negocjacjach zarazą.

Emisja #MagazynBezHamulcow w czwartek 16.04 ok. godz. 22:30

CZYTAJ TAKŻE: Bosse Wirebrand: Szwedzka liga nie pojedzie bez kibiców
CZYTAJ TAKŻE: Spór sądowy Karkosika i Apatora. PGE Ekstraliga bez Aniołów?

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14)
 • Nίghtmare Zgłoś komentarz
  a - to napisał hynek. Myślałem że Ostafiński Gluciarz - to on w wywiadzie z Rafałem Dobruckim, NA WIZJI, zjadał swoje wysmarkane gluty i woskowinę z uszu i można to zobaczyć na YT- ble
  Czytaj całość
  :( ohydne). Zaraz wykasujecie, albo może kolejny ban, ale prawdy nie da się ot tak - WYKASOWAĆ :D
  • yes Zgłoś komentarz
   "Nie jest tajemnicą, że jednemu i drugiemu nasz papier będzie raczej potrzebny do zgoła innych celów" - zastanawiałem się o jakie zgoła inne cele może chodzić z tym papierem
   Czytaj całość
   i nie ma.
   • yes Zgłoś komentarz
    Zwróciłem wczoraj uwagę, że tytułowe: "Szczwany lis Rusko zagrał na nosie" różni się od łagodniejszego (ze znakiem zapytania) zdaniem w tekście: "Szczwany lis Rusko
    Czytaj całość
    znów zagrał wszystkim na nosie?" - i już usunięte. Znak zapytania jest właściwy i dotyczy wątpliwości, że może jednak niezupełnie. Usunięte.
    • yes Zgłoś komentarz
     Napisałem wczoraj, że SoN w 2019 wygrali Rosjanie z składzie Sajfutdinow, Artiom i Czugunow i już nie ma. Jest to przecież ciekawe, prawdziwe i istotne. Obecnie cała trójka ma polskie
     Czytaj całość
     obywatelstwo.
     • -nutka- Zgłoś komentarz
      Czy ktoś mi odpowie z jakich powodów usuwacie komentarze? Czy to się odbywa na chybił trafił czy zwyczajnie z nudów?
      • ADASOS Zgłoś komentarz
       To w końcu o 21.. czy 21.30 ??? Ten sam artykuł a dwie sprzeczne informację. Ale co ja się dziwię. Przecież to "syfy".
       • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
        Spalony to jestes Ty Hynek. Pojecie o zuzlu masz jak Olkowicz,Ryczel,Slak,Feddek,Cugowski i lamotte-"najwiekszy znawca speedwaya w Europie",ten ktory twierdzi ze Piotr swist ma tytul
        Czytaj całość
        IMP seniorow. Laiki i pikniki.
        • ZIBI1966 Zgłoś komentarz
         Niki Was już nie ma :).Powoli pensja fachowego spawacza będzie marzeniem .Wracmy do normalności :).
         • KACPER.UL. Zgłoś komentarz
          Eeee...tam.O kant doop rozbić te rozłożenia na czynniki przez pogodynka Kryjoma który pogodę na palucha sprawdzał na wiaduktach koło Gorzowa kiedy to ekipa Palucha ale trenera próbowała
          Czytaj całość
          zaskoczyć rywali.Rozkłada to Jacek ekspert z dogłębną analizą i z chłodną kalkulacją z pozycji dobrego wujcia dla wszystkich,a następnie z podanym lekarstwem nawet dla mechaników którzy dostają ostatnimi czasy po gębach.Normalnie z liścia.A,już tak konkretnie rozkłada szpagatem po całym organizmie to Byczy ekspert Pan Janek.Przypomnę tylko ostanie rozłożenie Pana Janka czyli o Janowskim który po szpagacie byczego eksperta jakby to powiedzieć,uczy się chodzić na nowo.I,już wczoraj pisałem o tym bystrym posunięciu Rusko.Krótko.Pozamykał jadaczki wszystkim.
          • STAL-Bosman Zgłoś komentarz
           komentarz usunięty
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×