Żużel. Prezes Stali Gorzów komentuje werdykt KOL. "Otworzyliśmy puszkę Pandory. Niebezpieczny precedens"

Komisja Orzekająca Ligi uznała, że przerwany z powodu pożaru rozdzielni mecz Moje Bermudy Stal - Eltrox Włókniarz należy powtórzyć. Gorzowianie chcieli zaliczenia wyniku. - Ten werdykt to bardzo niebezpieczny precedens - mówi nam prezes Marek Grzyb.
Jarosław Galewski
Krzysztof Kasprzak, Marek Grzyb, Stanisław Chomski WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak, Marek Grzyb, Stanisław Chomski

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Spotkanie w Gorzowie zostało przerwane po 10. wyścigu. Gospodarze prowadzili wtedy 32:28 i byli na dobrej drodze do odniesienia pierwszego w tym sezonie zwycięstwa. Wtedy na stadionie Edwarda Jancarza zaczęła palić się rozdzielnia. W efekcie obie drużyny nie wróciły już do rywalizacji i sprawą zajęła się Komisja Orzekająca Liga. Od początku pomiędzy prezesami Moje Bermudy Stali i Eltrox Włókniarza nie było zgody, jak należy rozwiązać całe zamieszanie.

Marek Grzyb domagał się zaliczenia wyniku, a Michał Świącik chciał powtórki spotkania. KOL wybrała drugą opcję. - Werdykt przyjmuję do wiadomości i czekam na nowy termin spotkania. Oczywiście, będziemy do ponownej walki o punkty. Uważam jednak, że stworzyliśmy bardzo niebezpieczny precedens i otworzyliśmy puszkę Pandory - mówi nam szef gorzowskiego klubu.

Jaki precedens Grzyb ma na myśli? - Drużyna gości, która będzie przegrywać na wyjeździe po ośmiu biegach, może w przypadku opadów deszczu i przerwania zawodów wnioskować do KOL o powtórzenia spotkania. Argumenty się znajdą. Wystarczy powiedzieć, że właśnie się spasowaliśmy i byliśmy przekonani o odwróceniu losów meczu w ostatnich biegach, a ta szansa została nam odebrana. Skoro pożar nie jest wystarczającą przesłanką do zaliczenia spotkania, to deszcz również - podsumowuje Grzyb.

Polub Żużel na Facebooku
Komentarze (116):
  • Cortez Zgłoś komentarz
    Dawno nie czytałem takich bzdur..... Na deszcz nie ma wpływu - poza wybudowaniem dachu ale nikt tego z oczywistych względów nie wymaga na już zbudowanych obiektach. Dlatego taka ew.
    Czytaj całość
    przyczyna jest obiektywna. Poza Rosjanami nikt nie może wywołać deszczu albo rozgonić chmur. Rozdzielnie natomiast można serwisować i wymieniać elementy tak żeby działały bez zarzutu. Można też mieć kilka agregatów prądotwórczych i alternatywne "polowe" rozdzielnie - co oczywiście kosztuje i to sporo. Dlatego po storni gospodarza jest zapewnienie działającej infrastruktur a jak tego nie robi walkower. KOL i tak wykazała duże zrozumienie że co prawda STAL jest gospodarzem ale nie właścicielem obiektu i samodzielnie nie może otworzyć rozdzielni żeby sprawdzić czy właściciel zrobił to co należy... Pan prezes Marek Grzyb to powinien dziękować KOL zamiast gadać takie głupoty bo to wstyd. Chyba, że się boi iż w powtórce Włókniarz ich rozjedzie tak jak się na to zanosiło i zamiast 2 pnt będzie 0... Ale to chyba nie o to chodzi w sumie :)
    • veyron2685 Zgłoś komentarz
      grzyb się grzybków nażarł,czy jak?
      • Gekon Zgłoś komentarz
        Prezes Grzyb pier#oli jak połamany. Jaki precedens? On myślał, że zaliczą wynik? Jeszcze raz to napiszę bo może prezio to czyta;) czy panie szanowny Grzyb, gdyby Stal przegrywała 4 pkt
        ostatni mecz który decydowałby o utrzymaniu i nastąpiłaby awaria rozdzielni to czy też byś pan apelował o szacunek i uznanie wyniku? Idiotyzm w najczystszej postaci. Kibic Stali.
        • StGforever To moja drużyna Zgłoś komentarz
          od teraz : WSZYSTKIE MECZE KŃCZĄCE SIĘ PRZED CZASEM - DO POWTÓRKI !!! Nie ma zmiłuj, nie ma deszcz nie deszcz ...... pożar banda, czy zepsuta polewaczka trenera tysiąclecia MECZ MUSI
          MIEĆ 15 BIEGÓW !!
          • ELC_EVEN_90 Zgłoś komentarz
            Panie Grzyb, tak trudno powiedzieć prawdę że boi się Pan powtórzyć mecz ponieważ przy ewentualnej przegranej Stali w klubie zrobi się nieciekawa sytuacja?
            • Pan Jot Zgłoś komentarz
              No różnica jest taka, że pożar może być spowodowany przez człowieka, a deszcz już nie ;]
              • STAL-Bosman Zgłoś komentarz
                Kolejny raz tworzenie ponad regulaminowego prawa dla Pana 0,7. Jeśli wszelkie przeglądy instalacji elektrycznej były dokonane w odpowiednim czasie jest to wydarzenie losowe i po 8 biegu
                powinien być wynik zaliczony. Jeśli była to awaria w wyniku niedbalstwa gospodarza - walkower. Co mówi regulamin o powtórkach meczu? P.S. Jak by prowadziła drużyna ""pij@ckiej m#rdy" to by było wydarzenie losowe i wynik był by zaliczony. ehhh :(
                • Lucy_Fair Zgłoś komentarz
                  Lanie Grzybie, niebezpiecznym precedensem było by też zaliczenie wyniku, bo drużyna gospodarzy która ma przewagę z początku meczu i zaczyna ją tracić też może wymyślić sobie na
                  stadionie jakąś awarię by mecz przerwać i zaliczyć wynik. W dodatku wyjdzie to taniej, bo nie trzeba zawodnikom płacić za punkty z drugiej połowy meczu.
                  • intro Zgłoś komentarz
                    grzybiarz sam jest jak puszka pandory
                    • Czeslaw Szyrocki Zgłoś komentarz
                      Słuszna decyzja! Obie drużyny miały szansę wygrać ten mecz! Jeśli Stał nie może jeździć u siebie to.dlaczego nie jeździ na wyjazdach? Teraz przerwa później pojawi się jakiś
                      koronowirus i możemy ligi nie objechac.
                      • Andy Stal Zgłoś komentarz
                        Jestem kibicem Stali Gorzów od wielu lat i uważam że prezes Grzyb nie ma racji w tym temacie. Rozstrzygnięcie jakie zatwierdził KOL jest jak najbardziej słuszne i każdy prawdziwy kibic
                        myśli podobnie. A że Cieślak kombinował z walkowerem , to osobny temat. Zupełnie odmienne zdanie od trenera tysiąclecia miał Prezes Świącik , za co należą mu się brawa.
                        • leonidaswro Zgłoś komentarz
                          @Żółtoniebieski: Co z tą "elektryką"? Jak zabezpieczyć? Na pokazy ściągnęliście z Międzyrzecza "Rosomaka". Podpowiem: wojsko dysponuje agregatami
                          prądotwórczymi, które mogą zapewnić energię w wypadku awarii sieci elektrycznej. To gospodarz odpowiada za infrastrukturę obiektu - u was zawiodła i nie było planu awaryjnego. Cieszcie się w Gorzowie - powinien być v-o dla CKM!
                          • WyGda Zgłoś komentarz
                            Panie Grzyb, a co Pan powie na taki precedens?: "- Drużyna (gospodarzy), która będzie przegrywać (u siebie) po ośmiu biegach, może w przypadku opadów deszczu i przerwania zawodów
                            wnioskować do KOL o powtórzenia spotkania."