Żużel. RzTŻ - Wolfe. Patrick Hansen liderem rzeszowian. Pozytywne zaskoczenie ze strony gości [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Patrick Hansen
WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Patrick Hansen
zdjęcie autora artykułu

Zwycięstwem RzTŻ Rzeszów 53:37 zakończył się mecz 10. kolejki 2. Ligi Żużlowej. Liderem rzeszowian był zdobywca 12 punktów Patrick Hansen. Po stronie gości z dobrej strony zaprezentowali się Sandro Wasserman, Steven Mauer i Ben Ernst.

Noty dla zawodników RzTŻ Rzeszów:

Dawid Stachyra 5. Zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Nie wyszedł mu jedynie jego czwarty start, w którym przyjechał za plecami dwójki rywali.

Patrick Hansen 5. Miał szanse na płatny komplet punktów, jednak w ostatnim biegu dnia przegrał z Sandro Wassermanem i Stevenem Mauerem. Nie można mieć jednak o to większych pretensji.

Patryk Rolnicki 5. Zdecydowanie najlepszy występ 22-latka w tym sezonie. Zdobył 10 punktów i dwa bonusy. Była to jego pierwsza dwucyfrówka w barwach klubu z Rzeszowa.

ZOBACZ WIDEO Limitery miały doprowadzić do oszczędności, ale poszło to w drugą stronę

Kenneth Hansen 4. Najsłabszy z seniorów po stronie gospodarzy. Zainkasował 7 "oczek", jednak zabrakło dla niego miejsca w biegach nominowanych. Duńczyk nie może być szczególnie zadowolony ze swojego czwartego startu, w którym jako ostatni minął linię mety.

Dawid Lampart 5. Wydawało się, że zmierza po pewny komplet punktów. W czwartej serii startów przegrał jednak z Benem Ernstem. Oddał miejsce juniorowi Jakubowi Stojanowskiemu w biegu nominowanym, za co należą się ogromne brawa.

Patryk Zieliński 1. Młody zawodnik nie zaliczy tego występu do udany. Wziął udział w trzech wyścigach, w których za każdym razem przyjeżdżał jako ostatni.

Jakub Stojanowski 2. Zdobył trzy punkty, jednak pokonał tylko jednego rywala. Był nim Andriej Rozaliuk.

Noty dla zawodników Wolfe Wittstock:

Sandro Wasserman 5-. Sprawił ogromną niespodziankę. W pięciu startach zdobył 10 punktów. 22-latek może być ze swojego występu bardzo zadowolony. Biegi z jego udziałem dwukrotnie kończyły się podwójnymi zwycięstwami gości.   Andriej Rozaliuk 1. Był to jego debiut w rozgrywkach ligowych w Polsce. Nie będzie go jednak miło wspominać, bowiem w dwóch startach zdobył tylko jeden punkt na koledze z pary.

Wiaczesław Monachow 1. Zupełnie niewidoczny. Miał problemy z szybkim wyjściem spod taśmy i z prędkością na dystansie.

Steven Mauer 4+. Nikt chyba nie spodziewał się takiego występu ze strony 25-latka. Dzięki jego dobrej jeździe drużyna z Niemiec dwukrotnie odniosła podwójne zwycięstwo biegowe. Brawo!

Marcin Kościelski 2. Był potencjał na zdecydowanie lepszy dorobek punktowy. Przytrafiły mu się dwa błędy. Raz zanotował upadek i raz dotknął taśmy.

Lukas Fienhage 2. W dwóch pierwszych biegach rozbudził apetyty kibiców Wolfe Wittstock. Dwukrotnie bowiem przyjeżdżał na drugiej pozycji. Później było jednak zdecydowanie gorze. Być może na jego słabszą postawę wpływ miał defekt motocykla.

Ben Ernst 4+. 10 punktów w sześciu startach, w meczu wyjazdowym, robi wrażenie. Zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z młodzieżowcem. W trakcie spotkania zastępował słabszych kolegów z formacji seniorskiej.

Zobacz także: Żużel. Wilki - Kolejarz O. Bezbłędny Eduard Krcmar. Tylko trzy indywidualne zwycięstwa po stronie opolan [NOTY] Żużel. Jak to jest możliwe, że Niels Kristian Iversen był zdolny do dalszej jazdy? Lekarzowi zawodów zabrakło wyobraźni

Źródło artykułu: